Spraw, aby aplikacja Mac była bardziej podobna do Maca - np. skróty, popraw użycie klawisza powrotu

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9416 by Sebastian
Witaj drogi zespole iDoceo,
Właśnie kupiłem aplikację iDoceo na komputery Mac, ponieważ uwielbiam oceniać i planować na komputerze Mac — dzięki gładzikowi i klawiaturze jestem o wiele szybszy niż na jakimkolwiek tablecie.

Chociaż podoba mi się świetna funkcjonalność iDoceo, jestem trochę rozczarowany jego użytecznością. Aplikacja Mac nie wygląda jak natywna aplikacja Mac, ale raczej jako kopia aplikacji na iPada w skali 1:1. Oto co mam na myśli:
- nie ma skrótów (np. dodania nowej kolumny lub usunięcia oceny) ani możliwości ich zdefiniowania
- jeśli po wprowadzeniu oceny nacisnę klawisz powrotu, nie przechodzi ona do następnej. Zamiast tego muszę nacisnąć klawisz tabulatora. Jest to dość irytujące i kosztuje mnie dużo czasu przy wprowadzaniu ocen.
- dlaczego muszę kliknąć niebieski przycisk „Zakończ” podczas wpisywania ocen lub sprawdzania obecności? Robienie tego jest trochę irytujące. Wolałbym po prostu kliknąć dowolne miejsce w oknie, aby odrzucić ikony lub inne opcje.
- menu i wszystkie wyskakujące okienka są bardzo podobne do iPada. Dlaczego na dole okna nie ma przycisków „anuluj” i „dobrze/zapisz”. Dlaczego zawsze muszę kliknąć x w prawym górnym rogu, aby zapisać/zamknąć okno?
- klasyczny pasek menu używany w iDoceo jest bardzo minimalistyczny i przydałoby się trochę więcej opcji (np. dodaj ocenę, które następnie mogłyby być używane jako skróty (patrz wyżej).

Mam nadzieję, że widzisz moje punkty. Bardzo podoba mi się Twoja aplikacja, ale chciałbym z niej korzystać wydajniej. Proste rzeczy, takie jak zmiana zachowania klawisza powrotu (nawet jeśli jest on oferowany jako opcja w ustawieniach) znacznie poprawiłyby moje korzystanie z iDoceo!
Dajcie znać, co myślicie i co planujecie!
Serdeczne pozdrowienia
Sebastian

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)
Następujący użytkownicy podziękowali: Loewe1000

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9417 by bert
Dzięki za opinie Sebastianie. Wiele z tych ograniczeń wynika z braku narzędzi Apple (głównie obsługi klawiatury) i będziemy ulepszać wersję Mac tak szybko, jak będzie to technicznie możliwe.

Musimy najpierw pracować nad wszystkimi nowymi problemami ze zgodnością, które pojawiają się każdego roku w iOS 13,14, Big Sur, Catalina i wielu innych!

Nie powinieneś mieć problemów z naciśnięciem Enter i przejściem do następnej klasy. To zależy od przycisku kierunku edycji, który widzisz na tym obrazie. Czy jest prawidłowo ustawiony?


Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9419 by Sebastian
Witaj Bert, dziękuję za szybką odpowiedź. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak trudne mogą być wszystkie te problemy techniczne i związane z kompatybilnością! Dziękuję za włożoną pracę, jako nauczyciel naprawdę to doceniam. Dobrze wiedzieć, że będziesz nadal ulepszać wersję dla komputerów Mac.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z przycisku kierunku edycji, ale nawet jeśli jest włączony, tak naprawdę nie działa. Przede wszystkim wydaje się, że działa tylko wtedy, gdy aktywna jest klawiatura numeryczna. Jeśli mam inny tryb edycji, taki jak „Tekst”, „Tekst z ikonami” lub „Wybór ocen”, naciśnięcie klawisza Return nie działa zbyt dobrze — tak, przechodzi do następnej oceny, ale nie mogę nic wpisać do oceny. Muszę przesunąć mysz do odpowiedniego pola, nacisnąć ją, a następnie mogę ponownie nacisnąć przycisk powrotu. Jeśli mi nie wierzysz, sprawdź sam. Zasadniczo chciałbym wpisać oceny, takie jak lista Excela - ocena → powrót -> ocena → powrót itd.

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9420 by bert
Jeśli nie pracujesz z ikonami, czy próbowałeś wpisać tekst tak, jak tego potrzebujesz i przejść do następnej komórki za pomocą klawiszy strzałek?
Głównym celem było całkowite uniknięcie używania myszy. Daj mi znać, jeśli możesz spróbować.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9422 by Sebastian
Tak, klawisze strzałek zastępują enter. Używanie ich zamiast klawisza powrotu jest trochę irytujące, ponieważ nie wydaje mi się to naturalne/normalne podczas używania dwóch rąk.
Z bardziej pozytywnego punktu widzenia: „Tekst z ikonami” wydaje się działać tak, jak chcę. Naprawdę nie mogę powiedzieć, co się zmieniło, ale teraz mogę po prostu pisać, wracać, pisać, wracać. bardzo się z tego cieszę :)

Jeszcze tylko pięć małych dodatków/życzeń dotyczących Maca:
1. Byłoby oceną, gdyby selektor ocen reagował również na cyfry lub litery wpisywane na klawiaturze (np. A → A; 2 → 2),
2. Podczas dodawania kolumny byłoby świetnie, gdyby kursor znajdował się już w tytule. Muszę to zrobić ręcznie, chociaż myślę, że 90% osób chciałoby również dodać tytuł podczas dodawania kolumny.
3. Powinieneś zmienić niektóre sformułowania na komputerze Mac. Często czytam słowo „dotknij” lub widzę gest ręki – te rzeczy potwierdzają moje podejrzenie, że aplikacja Mac wydaje się bardzo podobna do iPada/iPada.
4. CMD+A do zaznaczania wszystkiego nie działa.
5. Klawisz Escape byłby świetny, gdy chcę się pozbyć/zamknąć okno/anulować (np. gdy dodaję kolumnę, a potem zmieniam zdanie)

Ale to są drobne rzeczy. Właściwie muszę powiedzieć, że im bardziej przyzwyczajam się do aplikacji, tym bardziej ją lubię. Właśnie dowiedziałem się o magicznej integracji ocen iDoceo Connect z moim dziennikiem ocen. Jakie to jest świetne? Zdecydowanie chcę to wypróbować i pozwolić moim uczniom napisać cyfrowy test słownictwa na naszych szkolnych iPadach.

Czekamy na więcej zmian na Macu już wkrótce i dziękujemy za wspaniałą aplikację! Polecę go moim kolegom-nauczycielom :))

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9431 by Sebastian
przepraszam, że znowu irytuję, ale z jakichś dziwnych powodów wpisywanie ocen bezpośrednio po naciśnięciu klawisza Return już nie działa. Widzę, że pole tekstowe jest aktywne (widoczne przez pomarańczową linię wokół niego) przez ułamek sekundy, by być nieaktywne (a tym samym nie móc bezpośrednio otrzymywać ocen) bezpośrednio po tym. Wczoraj skrzynka była aktywna, dziś już nie. Myślę, że to może być błąd. Mam nadzieję, że uda Ci się to naprawić w następnej wersji.

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9432 by bert
Jasne, wygląda na błąd ze strony Apple. Jeśli masz szansę, wyślij mi krótkie nagranie ekranu na adres support@idoceo.net, abyśmy mogli ich powiadomić.
Następujący użytkownicy podziękowali: Sebastian

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 5 miesięcy temu #9433 by Sebastian
Właśnie to zrobiłem! :) Dzięki za sprawdzenie tego. Daj znać czy nagranie pomogło. Trudno to zobaczyć, ale jeśli zwrócisz szczególną uwagę, możesz zobaczyć pomarańczową ramkę przez ułamek sekundy.

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 11 miesięcy temu #9785 by Sebastian
Nadal mam ten sam problem z „tekstem z ikonami”, którego używam do ocen z niemieckiego (2+,2,2- itd.). Udało mi się jednak zawęzić problem: za każdym razem, gdy iDoceo automatycznie przewija w dół (kiedy wpisałeś kilka ocen i powoduje to, że następny uczeń znajduje się na górze ekranu, jeśli wiesz, co mam na myśli...), wtedy kursor nie znajduje się już w polu tekstowym. Gdy aplikacja się nie przewija, działa dobrze. Tak więc obejściem byłoby po prostu „pomniejszyć” (np. 50%), aby aplikacja przestała się przewijać.
Napisałem to dla ludzi, którzy mają podobne problemy i dla programistów, aby przyjrzeli się temu, jeśli to możliwe :)

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.