Eksportowanie ocen

Więcej
Rok 8 8 miesięcy temu #5705 by emocja
Eksportowanie ocen został stworzony przez emocja
Cześć,

Właśnie odkryłem adduce w ciągu ostatnich 7-10 dni. Pobrałem i bardzo mi się podoba. Jest w nim wiele wspaniałych rzeczy.

Mój okręg szkolny daje nam kolejną STARE i ŹLE zaprojektowaną aplikację do naszych dzienników ocen. Gardzę tym, możesz powiedzieć?

Robiłem obejścia (wykorzystując aplikację tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne).

Chciałbym przetestować iDoceo w tym semestrze, ale jest mały problem, który może mi to utrudnić.

Kiedy jestem w dzienniku ocen, mogę eksportować jako XLS lub CSV. To wspaniale! Moja inna aplikacja akceptuje pliki CSV do importowania takich ocen masowych. Chciałbym jednak móc wyeksportować nazwiska uczniów w osobnych kolumnach (Imię - kolumna 1), Nazwisko - kolumna 2, ID# kolumna 3, a następnie kolumny, które chcę uwzględnić.

Czy istnieje sposób, aby to zrobić bez dodawania zbyt wielu kroków? Bardzo chciałbym móc wygenerować potrzebny typ pliku CSV bezpośrednio z iDoceo, zapisać go w Dropbox i zaimportować do mojej innej aplikacji. Wybór bardziej szczegółowego eksportu byłby mile widzianą zmianą.

W tej chwili myślę, że eksport wymagałby dla mnie zbyt wielu obejść i dlatego zająłby zbyt dużo czasu.

Gratuluję przemyślanej aplikacji. Po prostu udzielam informacji zwrotnej :)

Dzięki,
Eric

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 8 miesięcy temu #5710 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Eksportowanie ocen
Dzięki za opinię Eryk.
Jak często musiałbyś eksportować swoje dane do tego innego oprogramowania?

Jeśli chcesz spróbować, oto moje sugestie, jak utworzyć ten plik CSV.
Rozumiem, że będzie to przydatne tylko wtedy, gdy nie będziesz musiał robić tego zbyt często.

Najlepszym sposobem na utworzenie pliku jest użycie eksportu XLS.
XLS ma kilka dodatkowych opcji, które pozwolą ci wybrać kolumny do wyeksportowania i unikniesz niektórych kroków. Dodatkowo będziesz mógł łatwo przejrzeć plik w Numbers/Excel i usunąć niepotrzebne kolumny (takie jak nazwiska uczniów)

Aby rozwiązać kwestie imienia, nazwiska i dowodu osobistego, należy je zaimportować jako zwykłe kolumny w dzienniku ocen. Umożliwi to wybranie ich podczas eksportowania do formatu XLS.
Możesz łatwo skopiować te dwie lub trzy kolumny do pozostałych kart w klasie (widok dziennika ocen, stuknij w narzędzia > Kolumny > Wybierz trzy kolumny > Kopiuj)

Po wyeksportowaniu do XLS otwórz go w Excelu lub Numbers, usuń pierwszą kolumnę z nazwiskami uczniów. Wyeksportuj do pliku CSV i zapisz/wyślij ten plik do ostatniego kroku, w którym zaimportujesz go do wspomnianego oprogramowania.

mam nadzieję, że to pomoże

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 8 miesięcy temu #5711 by emocja
Odpowiedzi udzielił emocja na temat Eksportowanie ocen
Dziękuję za szybką i pouczającą odpowiedź.

Prezentujesz dobry pomysł - zaimportuj dane jako kolumny. Wziąłem więc mój plik CSV z innej aplikacji, zaimportowałem go i kazałem utworzyć nagłówki kolumn z moich danych za pomocą Kreatora importu. Jednak kolumny są wtedy puste.

Jest tam jakaś pomoc?

Bardzo się staram, aby ta aplikacja działała… to naprawdę wszechstronna aplikacja i chciałbym, aby była częścią mojego przepływu pracy.

Dzięki,
Eric

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 8 miesięcy temu #5712 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Eksportowanie ocen
Jest jakaś szansa na zerknięcie na ten plik CSV? Jeśli możesz, wyślij mi próbkę na adres support@idoceo.net

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 8 miesięcy temu #5713 by emocja
Odpowiedzi udzielił emocja na temat Eksportowanie ocen
Naprawdę imponująca obsługa klienta!

Spróbowałem czegoś innego. Wziąłem plik CSV i zamiast korzystać z kreatora, poszedłem do dropboxa... "otwórz w iDoceo". Wybrałem Utwórz nową klasę.

To dało mi nazwę w kolumnie Imię i utworzyło kolumnę dla numeru ucznia jako pierwszą kolumnę i wypełniło ją ich liczbami. To chyba wszystko, czego potrzebuję.

Dzięki za pomoc. Myślę, że przynajmniej udało mi się to rozgryźć.

Pozdrawiam,
Eric

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 4 miesięcy temu - Rok 8 4 miesięcy temu #6042 by ao222
Odpowiedzi udzielił ao222 na temat Eksportowanie ocen
Cześć! Importuję również oceny z iDoceo co tydzień lub co dwa tygodnie. Uwielbiam tę opcję! Jestem również zmuszony do używania csv i chciałbym wiedzieć, czy mimo to można uwzględnić datę przypisania w wartościach csv. Obecnie nie zawiera daty, chyba że ręcznie umieściłem ją w nagłówku kolumny, jednak ponieważ codziennie oceniam, mam skonfigurowane ulubione, aby automatycznie ustawiać datę na „dzisiaj”.

Załączyłem przykład mojego pliku csv. Widać, że dla wcześniejszych zadań ręcznie wpisuję numer daty (11/13=13), aby zobaczyć, którą kolumnę mam importować, a późniejsze zadania nie mają nagłówka, ponieważ data się nie wyświetla i ja jeszcze ręcznie nie wprowadziły liczb.

Wielkie dzięki za informacje!
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.