Sortuj Kolumnę Według Ikony

Więcej
Rok 8 10 miesięcy temu #5625 by talmen
Sortuj Kolumnę Według Ikony został stworzony przez talmen
Chciałbym mieć możliwość sortowania przy użyciu kolumny zawierającej dane nieliczbowe, takie jak ikony. (Możliwe również, że można to zrobić, ale jeszcze nie odkryłem, jak to zrobić.)
Następujący użytkownicy podziękowali: Elbowleeyo

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 10 miesięcy temu #5626 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Sortuj Kolumnę Według Ikony
Cześć Tymek, dzięki za miłe słowa.

Jest na to sposób, polega on na przypisaniu wartości liczbowej do tych ikon, aby iDoceo wiedziało, jak je odpowiednio posortować.

Znajdziesz bardzo dokładny artykuł tutaj ale koncentruje się na wykonywaniu obliczeń za pomocą tych ikon.

Możesz pominąć większość z nich, podstawowe kroki są następujące:

- Na przykład utwórz typ oceny o nazwie „wartości ikon”. W tym typie ocen przypisz wartość swoim ikonom. Każda liczba wystarczy, o ile każda ikona jest inna. (kliknij dwukrotnie nagłówek > typ oceny > edytuj dodaj > typ oceny numerycznej > ikony)

- Przypisz ten typ oceny do kolumny, którą chcesz posortować (kliknij dwukrotnie nagłówek > typ oceny > wartości ikon)

Funkcja sortowania będzie teraz uwzględniać te ikony

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 10 miesięcy temu #5627 by talmen
Odpowiedzi udzielił talmen na temat Sortuj Kolumnę Według Ikony
Wow! To świetne obejście, które wiem, że dobrze wykorzystam. Kolejny przykład mocy i elastyczności, o których mówiłem. Jeśli chodzi o miłe słowa, zasłużyłeś na nie więcej — naprawdę odrobiłeś swoją pracę domową (i mnóstwo dodatkowych punktów!). Gdybyś był w mojej klasie, dostałbyś "E" za wzorowe! :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.