Özellik isteği, simge sayacı

Daha
11 yıl 2 ay önce #2676 by Brett Huckstep
Bir sonraki sürümümüz 2.6 tarafından yaratıldı Brett Huckstep
En çok istediğim özellik: Sayma Simgeleri

Merhaba.
Geçen hafta boyunca bu harika uygulamayla gerçekten zaman geçirdikten sonra, benim için en fazla fark yaratacak şeyin simgelerle bağlantılı bir COUNT özelliği olacağını anladım.
Size bir örnek vereceğim - şu anki not defterimle, kapmak için ödüllerle devam eden bir yarışma düzenliyorum. Aşağıdakilere dayalı olarak H/W için notlar ayırıyorum:
(Benim payım rekabetçi bir grup ve üzerinde anlaştığımız sistem bu!)

Zamanında teslim edildi (Yeşil onay , puan = +2),
Teslim edilmek yerine e-posta ile gönderilir (E-posta simgesi, puan = +1),
Geç (Yumurta zamanlayıcı, puan = -5).

Daha sonra bu puanları şu işaretle birleştiriyorum:

Ayrıntılardan yoksun (Beğenmedim, Puan = +1),
İyi (Beğenme, Puan = +3)
Liyakat (Gülen surat, Puan = +5)
Şeref salonu girişi (Altın Kupa, Skor = +10)
kopyalandı! (Kırmızı bayrak, Puan = -10)

Şimdi puanlama sistemi şu anda iyi çalışıyor AMA ben de yapabilseydim saymak Simgeler için ayrı bir sütun oluşturabilirim: Geç Kalma Sayısı, Başarı Sayısı, Eksik Sayı ayrıntısı vb.
Bu, görsel olmanın yanı sıra gerçekten güçlü bir sistem oluşturacak ve ebeveynlere performans hakkında hızlı bir özet e-posta göndermek harika olacaktır. Sayma özelliği, oluşturduğum yoklama defteri için daha fazla olmasa da eşit derecede yararlı olacaktır.

Yaklaşan özelliklerle ilgili olarak - Her şeyi ücretsiz almayı beklemiyorum! Uygulama satın alımında bir sayım özelliği/istatistik eklemesi yapılmış olsaydı, bu biraz fazladan seve seve harcardım, buna değecekti!

Sadece uygulama ile vakit geçirmeye dayalı önerilerim. En iyisi ve harika çalışmaya devam edin. Zaten idoceo'yu yayıyorum ve bu büyük bir okul...

Şerefe!

Brett

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 2 ay önce #2677 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Bir sonraki sürümümüz 2.6
Geri bildirim için teşekkürler Brett,
Kesinlikle, o sayaca güvenin (ücretsiz) :P
Bu, ertelediğimiz bir şey ama artık aralarından seçim yapabileceğimiz birçok yeni simgemiz var, bu bir zorunluluk.
Sayacın çalışacağı yönü (sol veya sağ) seçebilmeyi bile düşündüm ama bunun sizin yapılandırmanızda faydalı olup olmayacağından emin değilim ve gereksiz seçenekler ekleyebilir... ne olduğunu bana bildirin sen bunu düşün.

Not: Konuyu yeni bir konuya taşıdım çünkü açıklamanız bunu hak ediyor ve bazı kullanıcılar yorumlarını eklemek isteyebilir.

Daha
11 yıl 2 ay önce #2678 by Brett Huckstep
Yanıtlayan: Brett Huckstep Konu üzerine Bir sonraki sürümümüz 2.6
Merhaba Bert - bu haber için teşekkürler. Bir elektronik tablo işlevi alma konusunda ne kadar heyecanlanabileceğim gerçekten üzücü. muhtemelen daha fazla dışarı çıkmalıyım :)

Yön sayımı ile ilgili olarak, ne demek istediğinizi anladığımdan emin değilim. Yatay aramaya benzer bir şey mi? Temel olarak sayfaları düzenleme şeklimle, veri sütunlarını sağa ve özet hesaplanan sütunları en sola koyuyorum. En sağa kaydırmadan önemli hesaplamaları görmenin daha kolay bir yolunu buluyorum. Bu sistemde her zaman soldan sağa sayıyor olurdum. Aynı sayfada, ortada hesaplanmış alanlar bulunan bir dizi farklı sisteminiz olsaydı, simge kriterlerinizi hangi yönde arayacağınızı belirtmeniz gerekirdi - bunu mu demek istediniz? Bazı kullanıcıların bu işlevsellikten yararlanacağına eminim. Zorluklardan biri, kullanıcıların bir şeyleri ortaya koyduğu farklı yollara uyum sağlamak olmalıdır. Forumda örnekler bölümü var mı? Yeni kullanıcıları çalışır duruma getirmek için şablonları paylaşmaktan memnuniyet duyarım (Ve daha çok başkalarının çalışmalarından kendim yararlanmam daha olasıdır!)

BTW, eğer kontrolden çıkarsam ve iç içe IF özellikleri istemeye başlarsam, beni kovmaktan çekinmeyin ;)

Daha
11 yıl 2 ay önce #2686 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Bir sonraki sürümümüz 2.6
Merhaba Brett,
Evet, yön sayımı ile ilgili kastettiğim tam olarak buydu, ancak muhtemelen basit bir sayaç için önce gideceğiz, daha sonra daha karmaşık koşullar eklemek için zamanımız olacak.
Ve beni koşullu EĞER ifadeleriyle başlatma! Zaten istendi ve ben de kabul ettim... Ben de daha fazla dışarı çıkmalıyım :P