Uzun liste sorunu

Daha
11 yıl 5 ay önce #2161 by Jamesb
Uzun liste sorunu tarafından yaratıldı Jamesb
Sınıflarımın çevrimiçi ödevlerine erişmeleri için bir kullanıcı adları ve şifreler listem var. csv dosyasını içe aktarırken geçmiş 231 girişi göremiyorum. Bu sadece L harfine kadar olan alfabetik soyadlarını kapsar. Sorunun ne olabileceğine dair herhangi bir öneriniz var mı?

Şimdiden teşekkürler,
Ben.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 5 ay önce - 11 yıl 5 ay önce #2162 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Uzun liste sorunu
Merhaba Ben,
Bu listede bir sorun olmamalı ... düzgün bir şekilde oluşturmak için normalden birkaç saniye daha fazla zaman ayırmanız dışında (biraz beklemeniz gerekir).
Uygulamayı CSV'nin gerçekte olduğundan daha kısa olduğunu düşünmesi için kandıran bazı özel karakterler olabileceğini tahmin ediyorum.
PC veya MAC kullanıyorsanız, LibreOffice ( libreoffice.org ) orijinal CSV dosyasını açmak için , 230ish satırlarında hiçbir şeyin yanlış olmadığını kontrol edin ve şu ayarlarla tekrar CSV'ye dışa aktarın:
  • Karakter Kümesi Unicode (UTF-8)
  • Alan Sınırlayıcı , (virgül)
  • Metin sınırlayıcı " (çift tırnak)
  • 'Hücre içeriğini gösterildiği gibi kaydedin'
LibreOffice'in mükemmel bir CSV ayrıştırıcı/oluşturucusu vardır ve bunu çözmesi gerekir. Olmazsa, bize bildirin ve bir kez daha düşünelim.

Not: Yaklaşık 300-350 satır, uygulamanın belleği dolmadan önce eklemenize izin verilen sınırlı sayıda sütun var, sanırım bu "sınıfı" yalnızca referans için kullanıyorsunuz ve yalnızca birkaç tane olacak içindeki sütunlar.
Son düzenleme: 11 yıl 5 ay önce tarafından bert.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.