Notları Dışa Aktarma

Daha
8 yıl 8 ay önce #5705 by duygusal
Notları Dışa Aktarma tarafından yaratıldı duygusal
Merhaba,

Son 7-10 gün içinde adduce'u keşfettim. İndirdim ve gerçekten çok seviyorum. Bununla ilgili birçok harika şey var.

Okul bölgem bize sınıf kitaplarımız için ESKİ ve KÖTÜ tasarımlı başka bir uygulama sunuyor. Nefret ediyorum, söyleyebilir misin?

Geçici çözümler yapıyorum (uygulamayı yalnızca kesinlikle ihtiyacım olduğunda kullanıyorum).

Bu sömestr iDoceo'yu denemek istiyorum ama benim için zorlaştırabilecek küçük bir sorun var.

Not defterindeyken XLS veya CSV olarak dışa aktarabilirim. Bu harika! Diğer uygulamam, bunun gibi toplu notları içe aktarmak için CSV dosyalarını kabul edecek. Ancak, öğrenci adlarını ayrı sütunlarda (Ad - sütun 1), Soyadı - sütun 2, ID# sütun 3'ü ve ardından eklemek istediğim sütunları dışa aktarabilmeyi isterdim.

Bunu çok fazla adım eklemeden yapmanın bir yolu var mı? İhtiyacım olan CSV dosyası türünü doğrudan iDoceo'dan oluşturabilmeyi, Dropbox'a kaydetmeyi ve diğer uygulamama aktarabilmeyi çok isterim. İhracatta bu şekilde daha ayrıntılı olma seçeneğine sahip olmak hoş bir değişiklik olacaktır.

Şu anda, dışa aktarmanın benim için çok fazla geçici çözüm gerektireceğini ve bu nedenle çok fazla zaman alacağını düşünüyorum.

İyi düşünülmüş bir uygulama için tebrikler. Sadece biraz geri bildirim sağlamak :)

Teşekkürler,
Eric

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
8 yıl 8 ay önce #5710 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notları Dışa Aktarma
Geri bildirimin için teşekkürler Eric.
Verilerinizi bu diğer yazılıma ne sıklıkla aktarmanız gerekir?

Denemek isterseniz, işte o CSV dosyasını oluşturmak için önerilerim.
Anladığım kadarıyla, yalnızca çok sık yapmanız gerekmiyorsa faydalı olacaktır.

Dosyayı oluşturmanın en iyi yolu, XLS dışa aktarımını kullanmaktır.
XLS, hangi sütunların dışa aktarılacağını seçmenize izin verecek bazı ek seçeneklere sahiptir ve bazı adımlardan kaçınırsınız. Ek olarak, Numbers/Excel'de dosyayı kolayca inceleyebilecek ve ihtiyacınız olmayan tüm sütunları (öğrenci adları gibi) silebileceksiniz.

Ad, soyad ve kimlik sorunlarını çözmek için bunları not defterinize normal sütunlar olarak aktarmalısınız. Bu, XLS'ye dışa aktarırken bunları seçmenize izin verecektir.
Bu iki veya üç sütunu bir sınıftaki diğer sekmelere kolayca kopyalayabilirsiniz (not defteri görünümü, araçlar > Sütunlar > Üç sütunu seçin > Kopyala'ya dokunun)

XLS'ye aktardıktan sonra, Excel'de veya Numbers'da açın, öğrencilerin adlarını içeren ilk sütunu kaldırın. CSV'ye aktarın ve bu dosyayı bahsettiğiniz yazılımda içe aktaracağınız son adım için kaydedin/gönderin.

umarım bu yardımcı olur

Daha
8 yıl 8 ay önce #5711 by duygusal
Yanıtlayan: duygusal Konu üzerine Notları Dışa Aktarma
Hızlı ve bilgilendirici cevabınız için teşekkür ederim.

İyi bir fikir sunuyorsunuz - verileri sütunlar halinde içe aktarın. Böylece, CSV dosyamı diğer uygulamadan aldım, içe aktardım ve İçe Aktarma Sihirbazı'nı kullanarak verilerimden sütun başlıkları oluşturmasını sağladım. Ancak, sütunlar o zaman boştur.

Herhangi bir yardım var mı?

Bu işi yapmak için gerçekten çok çalışıyorum... gerçekten kapsamlı bir uygulama ve iş akışımın bir parçası olmasını çok isterim.

Teşekkürler,
Eric

Daha
8 yıl 8 ay önce #5712 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notları Dışa Aktarma
O CSV dosyasına bakma şansın var mı? Mümkünse bana support@idoceo.net adresine bir örnek gönderin.

Daha
8 yıl 8 ay önce #5713 by duygusal
Yanıtlayan: duygusal Konu üzerine Notları Dışa Aktarma
Gerçekten etkileyici müşteri desteği!

Başka bir şey denedim. CSV dosyamı aldım ve Sihirbazı kullanmak yerine dropbox'a gittim... "iDoceo'da aç". Yeni Sınıf Oluştur'u seçtim.

Bu bana Ad sütunundaki adı verdi ve ilk sütun olarak öğrenci numarası için bir sütun oluşturdu ve onu sayılarıyla doldurdu. Sanırım ihtiyacım olan tek şey bu.

Yardımınız için teşekkürler. En azından çözdüğümü düşünüyorum.

Alkış,
Eric

Daha
8 yıl 4 ay önce - 8 yıl 4 ay önce #6042 by 222'den fazla
Yanıtlayan: 222'den fazla Konu üzerine Notları Dışa Aktarma
Merhaba! Ayrıca iDoceo'dan notları haftalık veya iki haftada bir içe aktarıyorum. Bu seçeneği seviyorum! Ben de csv kullanmak zorundayım ve atama tarihini csv değerlerine dahil etmek için yine de olup olmadığını bilmek istiyorum. Sütun başlığına manuel olarak koymadığım sürece şu anda tarihi içermiyor, ancak günlük notlar verdiğim için tarihi otomatik olarak "bugün" olarak ayarlamak için ayarlanmış bir favorim var.

csv dosyamın bir örneğini ekledim. Daha önceki atamalar için tarih numarasını (11/13=13) manuel olarak koyduğumu görebilirsiniz, böylece hangi sütunu içe aktarmam gerektiğini görebiliyorum ve sonraki atamaların başlığı yok çünkü tarih görünmüyor ve ben sayıları henüz manuel olarak girmediniz.

Bilgi için çok teşekkürler!
Son düzenleme: 8 yıl 4 ay önce tarafından bert.