varsayılan hesaplamaları ayarlama

Daha
7 yıl 7 ay önce - 7 yıl 7 ay önce #6524 by Beth Jahn
varsayılan hesaplamaları ayarlama tarafından yaratıldı Beth Jahn
Varsayılan bir hesaplama ayarlamanın bir yolu var mı? Haftanın sonundaki hesaplamalar için neredeyse her zaman aynı kurulumu kullanırım. 18 dersim var ve her birini ayrı ayrı ayarlamam gerekiyor. Her seferinde bunu seçebilmem ve her sınıf için ayrı ayrı ayarlamak zorunda kalmamam için tercihlerimle ayarlamanın bir yolu var mı?

Yoksa sınıflara kopyalamanın bir yolu var mı? Bunu yapmaya çalışırken başarılı olamadım. Diğer sütunları her zaman kopyalarım, ancak hesaplama sütunlarını kopyalamak işe yaramıyor gibi görünüyor.
Son düzenleme: 7 yıl 7 ay önce tarafından Beth Jahn.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
7 yıl 7 ay önce #6525 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine varsayılan hesaplamaları ayarlama
Merhaba,
Korkarım sınıflar arasında hesaplamaları kopyalamak mümkün değil. Hesaplamanın atıfta bulunduğu sütunlar hedef sınıfta mevcut değil.

Kategorileri kullanıyorsanız ve tüm kategoriyi (uzun dokunma kategori başlığı > Kopyala) farklı bir sınıfa kopyalarsanız, ana başlığı ve alt sütunlarını aktardığı için hesaplamayı koruyacaktır.

Daha
7 yıl 7 ay önce #6526 by Beth Jahn
Yanıtlayan: Beth Jahn Konu üzerine varsayılan hesaplamaları ayarlama
Sorun olan gerçek hesaplama değil. Hepsi ayarlandı. Hesaplama ekle'ye tıklamam, toplamaya tıklamam, toplam ekleme üzerinden yüzde seçmem, sayıyı hücre başına ilk değere girmem, sütun seçmem, sütun başlığını girmem, not türünü seçmem gerekiyor. Hesaplamak için sütunları seçebilmem için yaklaşık yedi adım var ve bunu her hafta 18 ders için yapmam gerekiyor. Yaptığım hesaplama türünü ayarlayabilmeyi çok isterdim ve sonra tek yapmam gereken hangi sütunların hesaplanacağını söylemek. bu mantıklı mı?

Daha
7 yıl 7 ay önce #6527 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine varsayılan hesaplamaları ayarlama
Hesaplamanıza uzun dokunun > Kopyala > Hedef sınıfı seçin.
Hedef sınıfta, üstbilgi > Düzenleyici > İçeriği sil ve hesaplamaya dönüştür > Toplama'ya iki kez dokunun.
Sütunları seçmeniz gerekecek, ancak parametrelerin geri kalanı hala orada olmalı