iDoceo 3.5

Daha
10 yıl 3 ay önce #4168 by Tebrikler
Yanıtlayan: Tebrikler Konu üzerine iDoceo 3.5
İlk olarak, iDoceo'nun övgülerini yeterince söyleyemem. Uygulamayı bu akademik yılın başında kullanmaya başladım ve derslerimi düzenleme biçimimde devrim yarattığını söylemek hafife alınacak bir şey değil.

Gelecek sürümler için üç öneri:

1) (bir üyenin daha önce yorumladığı bir şeyi ikincil olarak), kılavuzun indirilebilir bir sürümüne sahip olmak çok faydalı olacaktır. Gerçekten ihtiyacınız olduğunda internet asla orada değildir ve bu çevrimdışı erişime sahip olmak çok yardımcı olacaktır.

2) uygulamada yerleşik bir hesap makinesi. Şu anda kendimi hesaplamalar yapmak için iDoceo'dan çıkarken buluyorum ve ya her sınıf için zahmetli bir şekilde hesap makinesinden iDoceo'ya geçmek zorunda kalıyorum ya da iDoceo'dan yeterince uzun süre ayrı kaldığımı ve yeniden başlatmam gerektiğini görüyorum.

3). Sınıf not defterlerini ve devam kayıtlarını vb. terimlere veya üç aylık dönemlere ayırmanın bir yolu.

Ayrıca, tasarımı yeni ios'a uyacak şekilde değiştirerek orada delirmiyorsunuzdur umarım. Bu güzel ve güzel olduğu gibi :p

Tüm sıkı çalışmalarınız için teşekkürler! Tüm yıl boyunca harcadığım en iyi 6€!
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 3 ay önce #4170 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine iDoceo 3.5
Hoşgeldin Benela,

1) Bakalım bu konuda ne yapabiliriz. Web'i neredeyse günlük olarak güncellemeye devam ediyoruz ve deneyimlerimize göre PDF'ler oldukça kolay bir şekilde güncelliğini yitiriyor. Birçok sayfaya videolar ve öğreticiler ekliyoruz ve tüm bu bilgileri içeren bir PDF dosyası çok büyük olurdu. Belki biraz iBook daha iyi bir çözüm olabilir.

2) Evet, bu güzel bir ekleme olacak, not edildi.

3) Bu konuda olabildiğince esnek olmaya çalışıyoruz. Sekmeler oluşturma ve gizleme yapmalıdır! Bir şey kaçırırsam bana bildirin

Not: iDoceo'nun görünümü üzerinde çalışmaya devam edeceğiz, ancak bu yeni (ve oldukça sıkıcı) iOS7 yönünde değil, endişelenmeyin.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 2 ay önce #4218 by bogll
Yanıtlayan: bogll Konu üzerine iDoceo 3.5
Merhaba ve mutlu yıllar!
Ben bir iDoceo acemiyim ve onu nasıl kullanacağımı anlamaya başladım. Pek çok işlev benim için faydalı görünüyor, ancak daha önemli değil: tüm sınıfın ilerlemesini VE tek öğrencinin kârını analiz etmek için çizelgeler ve diyagramlar. Bir kursun süpervizörü olduğum için yolda 6/7 hocayı takip etmem gerekiyor ve bu yüzden öğrencilerin nasıl gittiğini takip etmek zor, sadece bir sayı dizisi var... (İyileşme, aşağı inme, durağan olma) . Ek olarak, belirli bir diyagram benim için yararlıdır: Kiviat diyagramı, çünkü zayıf ve güçlü yönleri kolayca tanımlayabilirim (ve öğrencilere gösterebilirim). Şu anda bunu yapmak için sadece 1 (!) uygulama bulabildim, spiderchart adı verilen, sonuç olarak oldukça iyi ama yerleşmek zor ve diğer uygulamalarla veri alışverişi yok (içe aktarma yok...). Öğrenciyi öğrenciye göre filtrelemek, sayılara dışa aktarmak, grafiği oluşturmak ve ardından iDoceo'ya geri göndermek için diyagramlar (ama Kiviat yok ...) için çalışıyorum ama gerçekten zaman alıcı! Tüm çizelgelerimi/şemalarımı doğrudan iDoceo'nun içinde oluşturabilirsem mükemmel olacak!
Umarım 3.5'te bana yardım edecek bir şeyler koyarsın!
Saygılarımla
Gigi
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 2 ay önce - 10 yıl 2 ay önce #4259 by nenuial
Yanıtlayan: nenuial Konu üzerine iDoceo 3.5
Merhaba Bert,
Kısa bir süre önce ders planlaması sunan bir web sitesine katıldım. www.commoncurriculum.com
"Uzun Menzilli Planlayıcı"nın genel yapısını iyi bir genel bakışa sahip olmak açısından oldukça faydalı buldum ve ileriyi planlamanın gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum. Belki zaten bu yönde bir şeyler üzerinde çalışıyorsunuz ama yine de paylaşayım dedim.
Bu "genel bakış" paneli gibi bir şeye izin verecek bir planlayıcı işlevimiz olsaydı gerçekten harika olurdu.

Yaptığınız harika iş için tekrar teşekkürler. Uygulamanız en iyisi!
Son düzenleme: 10 yıl 2 ay önce tarafından nenuial.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 1 ay önce #4353 by DKK
Yanıtlayan: DKK Konu üzerine iDoceo 3.5
Görmek istediğim bir şey tam Bluetooth klavye desteği; şimdilik sadece metin alanlarıyla çalışıyor
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 1 ay önce - 10 yıl 1 ay önce #4366 by Sirdeç
Yanıtlayan: Sirdeç Konu üzerine iDoceo 3.5
Sınıfta planlar yapman gereken bir şey yok.

Idocéo permet de faire des groupes de 2 or 3 aléatoirement mais j'aimerais qu'il puisse faire aussi des groupes de 4 artı.
J'aimerai aussi qu'Idocéo puisse faire des groupes en kiracı compte des devamsızlıklar ou élèves dispensés du jour par örnek. En iyi kriterlere göre seçilmiştir (par örneğe göre, daha öncekiler...), tüm gruplara uygun kişiler (2,3,4 ya da 5), ​​serbest bırakılmıştır.

Cette fonction serait très utile pour des disiplinler où les élèves ne sont pas dans une classe mais sur un arazi de spor par örnek comme en Eğitim Fiziği ve sportif.

sağol
Son düzenleme: 10 yıl 1 ay önce tarafından Sirdeç.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 2 gün önce #4445 by dijital_bisküvi
Yanıtlayan: dijital_bisküvi Konu üzerine iDoceo 3.5
Hi

iDoceo 3'ü seviyorum. Benim için en büyük yenilik, fotoğrafların toplu olarak içe aktarılmasıydı, çok zaman kazandırıyor.

3.5'te görmek istediğim özellikler

- Aynı gün aynı dersim varsa planlayıcıda her derse farklı not ekleyemem

- Cetvelin içeriğini düzenleyebilirsem harika olurdu, böylece orada en sevdiğim kısayollarım vardı.

- idoceo yüklediğimde sınıflarım yerine planlayıcıma varsayılan olarak ayarlayabilmek güzel olurdu

- Onlar için bir sınıf oluşturmadan planlayıcıma ücretsiz, öğle yemeği, ara, okul sonrası ve öncesi eklemek güzel olurdu.

- Bir sütunun içeriğini diğerinden çıkarmam gereken bir sütunum var, ancak uygulamayı her yeniden yüklediğimde eksi sembolü varsayılan olarak artıya dönüyor.

- Raporlarda sütun başlıklarına açıklamalar ekledim. Ebeveynler için son derece yararlı olacağından, bunları raporlara dahil etmek güzel olurdu.

- Oturma planına classdojo gibi bir tür davranış izlemenin eklenmesi harika olurdu.

- Toplu raporlama, e-postalar her e-postada gönder'e tıklamak yerine otomatik olarak gönderilebilir mi?

- Oturma planı - öğrencilerin toplu taşınması. Her zaman sol üstte görünürler, asıl planlarımı oluşturduğum yer burasıdır, bu yüzden başlamadan ve sipariş vermeden önce hepsini ortadan kaldırmak zorundayım.

Üzgünüm çok şey var, ama bu harika bir uygulama ve gelişmeye devam ettiğini görmek isterim!
Konu kilitlenmiştir.
Daha
9 yıl 11 ay önce #4458 by hobaruda
Yanıtlayan: hobaruda Konu üzerine iDoceo 3.5
Bir süper mantıklı daha fazla manque:
- grafik entegrasyonu dökümü analizleri çeşitlilik
-İntifa hakkını teslim edin.
Devam edecek
Konu kilitlenmiştir.
Daha
9 yıl 11 ay önce #4473 by bert
Herkese merhaba,
İlerlememiz hakkında sizi bilgilendirmek istedim. Son önerilerinizi yanıtladığımdan bu yana bir süre geçti, bunu şimdi çözeceğim.

iDoceo 3.5'in tüm yeni özellikleri üzerinde gece gündüz çalışıyoruz. Ancak, bundan önce resmi olarak iDoceo 3.1 olarak adlandırılan bir bakım sürümü yayınlayacağız. Hala son tarih yok.

Gerçeği söylemek gerekirse, buna pek ilginç eklemeler olmayacak. Hataları ezmek ve iOS7 için tüm ekranları yeniden yapmak için çok çalıştık.
Öte yandan, iDoceo'nun ana görünümü pek değişmedi ve tamamen düz gitmedik, hala ahşap ve deri dikişlerimizi seviyoruz.

Yeni başlayanlar için bu sonraki 3.1 sürümü için geliştirmelerin tam listesini yakında yayınlayacağız, işte bunlardan bazıları:

- Planlayıcı artık aynı gün aynı sınıf için birden fazla döneme ilişkin açıklamaları/kaynakları kabul edecek.
- Planner 20 döneme kadar destekler. Dönemler yeniden adlandırılabilir ve gizlenebilir.
- Geliştirilmiş raporlar: öğrenci, günlük, planlayıcı ve oturma planı.
- Geliştirilmiş WebDAV desteği
- Geliştirilmiş XLS/XLSX sınıf kitap dışa aktarma
- Yeni XLS/XLSX/CSV içe aktarma sihirbazı
- Hata düzeltmeleri: iOS7'de kamera desteği, hesap - ekleme (eksi sembolü kullanılırken) ve daha fazlası
- her zamanki gibi birkaç sürpriz.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
9 yıl 11 ay önce #4510 by bert
Merhaba digital_biscuit,

İsteklerinizi yapılacaklar listemize ekledim.
Bazıları zaten yapılabilir ve diğerleri daha sonraki bir sürüm için planlanmıştır, işte bazı yorumlar:

- Aynı gün aynı dersim varsa planlayıcıda her derse farklı not ekleyemem

Evet, gelecek sürüm 3.1'de bu mümkün olacak

- Cetvelin içeriğini düzenleyebilirsem harika olurdu, böylece orada en sevdiğim kısayollarım vardı.

Evet, bunun iyileştirilmesi gerekiyor. Mevcut sürümde cetvelde takvimi mi yoksa planlayıcıyı mı istediğinizi seçebilirsiniz (ana ekran cetveli / Seçenekler / ana ekran / cetvelde planlayıcıyı göster)

- idoceo yüklediğimde sınıflarım yerine planlayıcıma varsayılan olarak ayarlayabilmek güzel olurdu

3.1 için de buna güvenin.

- Onlar için bir sınıf oluşturmadan planlayıcıma ücretsiz, öğle yemeği, ara, okul sonrası ve öncesi eklemek güzel olurdu.

Bunu, konuma bir metin ekleyerek ve sınıfı boş bırakarak zaten yapabilirsiniz. Çok sezgisel olmadığının farkındayım. Ancak dönem alanı zorunludur.

- Bir sütunun içeriğini diğerinden çıkarmam gereken bir sütunum var, ancak uygulamayı her yeniden yüklediğimde eksi sembolü varsayılan olarak artıya dönüyor.

Bu bizim hatamız. 3.1'de çözülecek

- Raporlarda sütun başlıklarına açıklamalar ekledim. Ebeveynler için son derece yararlı olacağından, bunları raporlara dahil etmek güzel olurdu.

Kayıt edilmiş.
Sütun başlığı yapılandırmasında küçük bir metin alanı olan açıklama alanını mı kullanıyorsunuz yoksa daha fazla metin ve kaynağa izin veren açıklama sekmesiyle mi çalışıyorsunuz bilmem gerekir.

- Oturma planına classdojo gibi bir tür davranış izlemenin eklenmesi harika olurdu.

Evet, bu bizim yol haritamızda.

- Toplu raporlama, e-postalar her e-postada gönder'e tıklamak yerine otomatik olarak gönderilebilir mi?

Bunu çözmek biraz daha zor olacak. Henüz kullanıcının izni olmadan e-posta gönderemiyoruz, ancak ufukta bir çözümümüz var.

- Oturma planı - öğrencilerin toplu taşınması. Her zaman sol üstte görünürler, asıl planlarımı oluşturduğum yer burasıdır, bu yüzden başlamadan ve sipariş vermeden önce hepsini ortadan kaldırmak zorundayım.

Kayıt edilmiş!

Saygılarımızla
Konu kilitlenmiştir.