Notları hedefle karşılaştırın

Daha
10 yıl 11 ay önce #3031 by Dkookster
Notları hedefle karşılaştırın tarafından yaratıldı Dkookster
Hi
Uygulamayı indirdim ve derslerim için zaman ayırmadan önce onunla oynuyorum. Şu anda mevcut sınıf notlarım için excel kullanıyorum ve çoğu analizi yapmak için formülleri kullanmakta gerçekten iyiyim ve notları analiz edemiyorsam geçiş yapmak istemiyorum.
Bir karşılaştırma işlevi var mı? yani. öğrencimin A hedefi var ve B alıyor, bu yüzden onun hedefin altında bir not olduğunu görebilmek ve bunu hücre rengine bağlamak istiyorum.
Teşekkür

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 11 ay önce - 10 yıl 11 ay önce #3033 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notları hedefle karşılaştırın
Hoşgeldin Dkookster,
Elektronik tablo konusunda bilgili olmayan kullanıcıların iDoceo'nun not defterini yönetmesine izin vermek için Excel formüllerinden kesinlikle kaçınmaya çalışıyoruz. Bu açıdan bazı sınırlamalar bulabilirsiniz. Bir sonraki büyük güncellememiz olan 3.0, kullanıcılarımızın önerisine göre iyileştirilmiş hesaplamalar ve koşullar ekleyecektir. Excel elektronik tabloları konusunda rahatsanız, en azından güncelleme gelene kadar onunla kalmanızı tavsiye ederim.
Ancak, ihtiyacınız olan şey zaten yapılandırılabilir, burada adımlar.
İlk örnekte hücrenin rengi, işaretine bağlı olarak otomatik olarak atanır. Sütun, bu amaçla oluşturduğumuz, A'dan F'ye renklerle adlandırılmış bir not türüne sahiptir.
İşte görüntüler:
Bir sonraki örnek, hedef notunuz tüm öğrenciler için aynı değilse, burada durumun böyle olduğunu anlıyorum, iki yeni sütun eklemeyi gerektiriyor. Adlandıracağımız bir sütun 'hedef' ve hem hedef eksi elde edilen işareti karşılaştıracak bir denge sütunu.
Sonuç yüzde olarak gösterilecektir (renklerle 0'dan 100'e kadar), ancak başka herhangi bir notu uygulayabilirsiniz.
Bu ilk görüntü, hesaplama sütununun yapılandırmasını gösterir İşte renklerle birlikte '0'dan 100'e' kalitemizin konfigürasyonu. Temel olarak 0'dan küçük bir değer kırmızıya boyanır ve 0'dan büyük bir değer yeşildir.
Ve işte nihai sonuç

Öte yandan, tüm öğrencinizin ilerlemesini ve notlarını izlemek için iDoceo'yu kullanmaya devam edebilir ve hesaplamaları tamamlamak için istediğiniz zaman Excel'e aktarabilirsiniz. Excel'e dışa aktarmak sadece iki tık ötede.
Son düzenleme: 10 yıl 11 ay önce tarafından bert.

Daha
10 yıl 11 ay önce #3034 by Dkookster
Yanıtlayan: Dkookster Konu üzerine Notları hedefle karşılaştırın
Merhaba Bert
Hızlı yanıt için teşekkürler. Önerdiğiniz şey tam olarak peşinde olduğum şey değil, çünkü karşılaştırma sütununun örneğin hedefteyse 0, bir derece aşağıdaysa -1, bir derece üstünde ise 1 vb. demesini istiyorum. Çoğunlukla metodolojinizi kullanarak bunu yapabilirim. % yoksay, yani. A*'yı 8(%), A'yı 7'ye (%), B'yi 6'ya (%) vb. eşitleyen bir not şeması oluşturdum. Bu yüzden karşılaştırma sütunum artık not farkı sayısına sahip. Hedefi A* olan ve bir testte A* alan bir öğrencinin karşılaştırma sütununda artık 0 var. Bu, etrafındaki en iyi işse, biraz hantal ama görebildiğim kadarıyla çalışıyor AMA gerçekten göremiyorum, o zaman 0'lı hücrenin yeşil olmasını nasıl sağlayabilirim, yani. hedefte. Derecelendirme şemalarında 0 varsayılan olarak kırmızı olarak görünmektedir.
Çok teşekkürler

Daha
10 yıl 11 ay önce #3049 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notları hedefle karşılaştırın
Merhaba Dkookster,
Herhangi bir değere herhangi bir renk atayabilmelisiniz, oklar ekrandayken yaptığınız hesaplamanın ekran görüntüsünü ekler misiniz?
Nihai sonucunuz sayısal biçimde gösteriliyorsa, renk yapılandırmasında, ilki değer 0'dan küçük olduğunda, ikincisi değer 0 olduğunda ve üçüncüsü 0'dan büyük olduğunda olmak üzere üç öğe olmalıdır.