Mac-App'i daha fazla Mac benzeri -örneğin kısayollar yapın, dönüş tuşunun kullanımını iyileştirin

Daha
3 yıl 5 ay önce #9416 by Sebastian
Merhaba sevgili iDoceo Ekibi,
Not verme ve planlamayı Mac'te yapmayı sevdiğim için iDoceo'nun Mac Uygulamasını yeni satın aldım - izleme dörtgenimi ve klavyemi kullanarak herhangi bir Tabletten çok daha hızlıyım.

iDoceo'nun harika işlevselliğini sevsem de, kullanılabilirliği konusunda biraz hayal kırıklığına uğradım. Mac Uygulaması gerçekten yerel bir Mac Uygulaması gibi değil, iPad Uygulamasının 1:1 kopyası gibi. İşte demek istediğim:
- kısayol yoktur (örneğin yeni bir sütun eklemek veya bir notu silmek için) ve herhangi bir kısayol tanımlamanın yolu yoktur.
- Not girdikten sonra dönüş tuşuna basarsam bir sonraki sınıfa geçmiyor. Bunun yerine, tabulator tuşuna basmalıyım. Bu aslında oldukça can sıkıcı ve notları girerken bana çok zaman kaybettiriyor.
- notları yazarken veya yoklamayı kontrol ederken neden mavi "Bitir" düğmesini tıklamam gerekiyor? Bunu yapmak biraz can sıkıcı. Simgeleri veya diğer seçenekleri kapatmak için pencerede herhangi bir yeri tıklamayı tercih ederim.
- menüler ve tüm açılır pencereler iPad'e çok benziyor. Pencerenin altında neden "iptal" ve "tamam/kaydet" düğmesi yok. Bir pencereyi kaydetmek/kapatmak için neden her zaman sağ üst köşedeki x'i tıklamam gerekiyor?
- iDoceo'da kullanılan klasik menü çubuğu çok minimalisttir ve daha fazla seçenek kullanabilir (örneğin, daha sonra kısayol olarak kullanılabilecek not ekleme gibi (yukarıya bakın).

Umarım puanlarımı görürsün. Uygulamanızı gerçekten çok seviyorum ama daha verimli kullanmayı çok isterim. Dönüş tuşunun davranışını değiştirmek gibi basit şeyler (ayarlarda bir seçenek olarak sunulsa bile) iDoceo kullanımımı büyük ölçüde iyileştirecek!
Ne düşündüğünüzü ve planladığınızı bana bildirin!
Birçok selamlar
Sebastian

Probiert gerne meine kleine Korrektur-Uygulaması "KURT" iPad ve Mac için. Bireysel PDF dosyası oluşturmayı ve Koruma Prozesleri için pratik işlevlere sahip olmayı unutmayın. Mac ve iPad için tam maliyet sağlayın :)
www.kurt-korrekturen.de (V. 4.3'te jetzt)
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Loewe1000

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 5 ay önce #9417 by bert
Geri bildirim için teşekkürler Sebastian. Bu sınırlamaların çoğu, Apple'ın araç eksikliğinden (esas olarak klavye kullanımı) kaynaklanmaktadır ve teknik olarak mümkün olan en kısa sürede Mac sürümünü geliştirmeye devam edeceğiz.

Her yıl iOS13,14, Big Sur, Catalina ve uzun vb. ile tanıtılan tüm yeni uyumluluk sorunları üzerinde çalışmaya devam etmeliyiz!

Girişe dokunup bir sonraki sınıfa geçmekte sorun yaşamamalısınız. Bu resimde gördüğünüz düzenleme yönü düğmesine bağlıdır. Düzgün ayarlanmış mı?

Ekler:

Daha
3 yıl 5 ay önce #9419 by Sebastian
Merhaba Bert, hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Tüm bu teknik ve uyumluluk sorunlarının ne kadar zor olabileceğini hayal edebiliyorum! Emek verdiğiniz için teşekkürler, bir öğretmen olarak gerçekten minnettarım. Mac sürümünü geliştirmeye devam edeceğinizi bilmek güzel.

Elbette yön düzenleme butonunun farkındayım ama açık olsa bile gerçekten çalışmıyor. Her şeyden önce, yalnızca sayısal tuş takımı etkinleştirildiğinde çalışıyor gibi görünüyor. "Metin", "Simgeli metin" veya "Sınıf Seçici" gibi başka bir düzenleme modum varsa geri dönmek çok iyi çalışmıyor - evet, bir sonraki sınıfa geçiyor, ancak nota hiçbir şey yazamıyorum. Faremi sağ alana getirmem gerekiyor, ona basın ve sonra tekrar geri dön tuşuna basabilirim. Bana inanmıyorsanız, kendiniz kontrol edin. Temel olarak, bir Excel listesi gibi notlar yazmayı çok isterim - not → dönüş -> not → geri dönüş vb.

Probiert gerne meine kleine Korrektur-Uygulaması "KURT" iPad ve Mac için. Bireysel PDF dosyası oluşturmayı ve Koruma Prozesleri için pratik işlevlere sahip olmayı unutmayın. Mac ve iPad için tam maliyet sağlayın :)

Daha
3 yıl 5 ay önce #9420 by bert
Simgelerle çalışmıyorsanız, metni gerektiği gibi yazıp ok tuşlarıyla bir sonraki hücreye geçmeyi denediniz mi?
Ana nokta, fareyi kullanmaktan tamamen kaçınmaktı. Deneyebilirsen bana haber ver.

Daha
3 yıl 5 ay önce #9422 by Sebastian
Evet, ok tuşları enter yerine geçer. Dönüş tuşu yerine bunları kullanmak biraz can sıkıcı çünkü iki elle kullandığımda bana doğal/normal gelmiyor.
Daha olumlu bir notta: "Simgeli Metin" istediğim gibi çalışıyor gibi görünüyor. Neyin değiştiğini gerçekten söyleyemem, ama şimdi sadece yazabiliyor, geri dönebiliyor, yazabiliyor, geri dönebiliyorum. bu konuda gerçekten mutluyum :)

Mac ile ilgili sadece beş küçük ekleme/ dilek:
1. Not seçici klavyede yazılan sayılara veya harflere de yanıt verirse not olur (örn. A → A; 2 → 2),
2. Bir sütun eklerken, imleç zaten başlıktaysa harika olur. Bunu manuel olarak yapmam gerekiyor, sanırım insanların %90'ı sütun eklerken bir başlık da eklemek isteyecektir.
3. Mac'teki bazı ifadeleri değiştirmelisiniz. Sık sık "dokun" kelimesini okurum veya bir el hareketi görürüm - bunlar Mac uygulamasının çok iPad tabanlı/iPad benzeri göründüğüne dair şüphemi doğrular.
4. Tümünü seçmek için CMD+A çalışmıyor gibi görünüyor.
5. Sadece bir pencereden kurtulmak/bir pencereyi kapatmak/iptal etmek istediğimde (örneğin bir sütun ekleyip sonra fikrimi değiştirirken) kaçış tuşu harika olurdu

Ama bunlar küçük şeyler. Aslında söylemeliyim ki uygulamaya alıştıkça daha çok hoşuma gidiyor. Az önce iDoceo Connect değerlendirme notlarının not defterime sihirli bir şekilde entegre edildiğini öğrendim. Ne kadar serin? Bunu kesinlikle denemek ve öğrencilerimin okul iPad'lerimizde dijital bir kelime testi yazmasına izin vermek istiyorum.

Yakında Mac'te daha fazla değişiklik bekliyoruz ve harika uygulama için teşekkürler! öğretmen arkadaşlarıma tavsiye edeceğim :))

Daha
3 yıl 5 ay önce #9431 by Sebastian
tekrar can sıkıcı olduğum için özür dilerim, ancak bazı garip nedenlerden dolayı, dönüş düğmesine bastıktan sonra notları doğrudan yazmak artık çalışmıyor. Metin kutusunun etkin olduğunu (etrafındaki turuncu çizgiden görülebilen) bir saniye sonra yalnızca etkin olmaması (ve dolayısıyla doğrudan notları alamaması) için görüyorum. Dün kutu aktif kaldı, bugün değil. Bence bu bir bug olabilir. Umarım bir sonraki sürümde düzeltebilirsiniz.

Daha
3 yıl 5 ay önce #9432 by bert
Elbette, Apple tarafından bir hataya benziyor. Eğer şansınız varsa bana support @ idoceo.net adresinden kısa bir ekran kaydı gönderin, böylece onları bilgilendirebiliriz.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Sebastian

Daha
3 yıl 5 ay önce #9433 by Sebastian
Ben sadece bunu yaptım! :) Bunu araştırdığın için teşekkürler. Kayıt yardımcı olursa bana bildirin. Görmek zor, ama yakından bakarsanız, bir anlığına turuncu sınırı görebilirsiniz.

Daha
2 yıl 10 ay önce #9785 by Sebastian
Almanca sınıflarında (2+,2,2- vb.) kullandığım "simgeli metin"de de aynı sorunu yaşıyorum. Ancak, sorunu daraltabildim: iDoceo otomatik olarak aşağı kaydırdığında (bazı notları yazdığınızda ve bir sonraki öğrenciyi ekranın en üstünde yaptığında, ne demek istediğimi anlıyorsanız...), o zaman imleç artık metin kutusunda değil. Uygulama kaydırma yapmadığında, gayet iyi çalışıyor. Bu nedenle, geçici bir çözüm, uygulamanın artık kaydırma yapmaması için yalnızca "uzaklaştırma" (örneğin %50) olacaktır.
Bunu benzer sorunları olanlar ve mümkünse geliştiricilerin incelemesi için yazdım. :)