Öğrenme ihtiyaçları, ev ödevi ve otomasyon hakkında bazı fikirler

Daha
8 yıl 10 ay önce #5570 by Ben_E
Merhaba,

iDoceo'nun en son sürümünü seviyorum ve birkaç iş arkadaşımın da öyle olduğunu biliyorum!

Birkaç fikrim var:
  1. Takvim görünümünde okul yılınız için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinizi tanımladıktan sonra, "ileri sar" olarak işaretlenmiş bir düğmeye basabilmek gerçekten güzel olurdu, bu da sonraki yıl öğretmeye devam edeceğiniz grupları seçmenize olanak tanır. iki yıllık kurslar. Daha sonra yoklama verilerini bırakabilir, ancak örneğin öğrenci özet görünümünde vurguladığınız herhangi bir şey gibi test verilerini bir sonraki yıla aktarmanıza izin verirse, böylece tüm kurs boyunca bir genel bakışa sahip olursunuz.
  2. Öğrenci verilerinde bir SEN geçişi olasılığı var mı? Fazladan zamanı ve/veya dinlenme molası olan öğrencilerin not defterinde altını çizmek faydalı olacaktır. Gruba kaynak eklerken, değiştirilmiş kaynakların da eklenmesi gerektiğine dair bir hatırlatıcıyı etkinleştirmesi de bu geçiş için yararlı olacaktır, örneğin "Bu grup belirli öğrenme ihtiyaçları olan öğrencileri içeriyor, lütfen değiştirilmiş kaynakları eklemeyi unutmayın."
  3. Ev ödevi zaman çizelgesi - program görünümünü kullanarak, zaman çizelgenizdeki hangi derslerin ev ödevi ayarlamanız gerektiğini belirtin (her okulun bir ev ödevi takvimi olmadığını biliyorum ama çoğu, en azından burada, en azından burada Birleşik Krallık'ta). Ardından, planlayıcı görünümündeyken, ders notlarınızı yerleştirmeniz için açılan bölmenin alt kısmında fazladan bir parça ve ayrıca sadece "Sonraki ders" deme özelliğine sahip tarih seçicide küçük bir el bulunur.
  4. Ev ödevi fikrine bonus eklendi - ev ödevi bölmesinde küçük bir değişiklik - çevirirseniz, ders tarihinin otomatik olarak eklendiği ve genel bir Evet/Hayır ayarıyla değiştirilebilen "Ödev" yazan yeni bir not defteri sütunu oluşturulur. on üzerinden bir not veya bir metin notu vb. Diğer bir deyişle, otomatik olarak bir yoklama sütunu eklemekle aynı şekilde size özel bir sütun oluşturur.
  5. İşleri otomatikleştirme alanında, programa dersler ekleyerek veya çıkararak bir grup için bir katılım sütunu otomatik olarak oluşturulabilir veya yok edilebilir mi? Bunu tarihe dayalı otomatik sıralama sütunlarıyla (veya en azından bunun için bir geçiş) birleştirin ve not defterinin kullanımı çok daha pürüzsüz hale gelir.

Bunların içinde henüz keşfetmediğim şeyler varsa özür dilerim, onu kullanmaktan gerçekten zevk alıyorum ve bence 4. sürüm diğer öğretmenlerden ışık yılı ileride apps rastladım!

Teşekkürler ben

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
8 yıl 10 ay önce #5577 by bert
Anlayış için teşekkürler Ben. Bakalım bir sonraki güncellememizde neler ekleyeceğiz, isteklerinizi listemize ekledim.
'İleri sar' seçeneği ile ilgili.
Olası bir geçici çözüm olarak, bir sınıfın kopyasını oluşturabilirsiniz (ana ekran, bir sınıfa uzun dokunun, kopyalayın). Daha sonra sütunları ve sekmeleri kaldırmanız gerekir, ancak bu yararlı olabilir.

'SEN' geçişi ile ilgili.
Çoğu kullanıcı öğrencilerin yanına bir simge ekler (> öğrenci > simgeye dokunun ve basılı tutun) veya bunu takip etmek için tüm satırı boyayın. Bu bir geçiş veya süslü bir çözüm değil - ama yardımcı olabilir!

Ev ödevi takvimi, 3. ve 4. noktalar

. Kayıt edilmiş. Resmi sürümden önce geri bildirimde bulunmak istemeniz durumunda ilerlememiz hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

Şimdi planlayıcıya dokunup basılı tutarsanız, 'sonraki derse' geçebilirsiniz.

Otomatik katılım sütunları aklımızda olan bir şeydir. Bakalım bu 4. sürüm uygulama mağazasında başarılı olacak mı, yeterince iyi inceleme aldık ve üzerinde çalışmaya devam edebiliriz!

Başka bir şey kaçırırsanız, göndermekten çekinmeyin.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.