Sütun hücresine otomatik olarak katılım yüzdesi ekleyin.

Daha
6 yıl 10 ay önce #6920 by mread
Bir sütunun hücresine bir öğrencinin devam yüzdesini otomatik olarak eklemenin bir yolu var mı? Örneğin, kurs sırasında günlük yoklama alıyorum. Devamsızlığı takip ettiğim sekmede bir öğrencinin adına iki kez dokunursam, ardından "Katılım"ı seçersem, pencere öğrencinin devam yüzdesini içeren dairesel bir grafik görüntüler, bu örnek için bunun %84 olduğunu varsayalım.

Bir hücredeki %84'ü farklı bir sekmede farklı bir sütunda göstermek istiyorum. Bu değeri yakalayabilir miyim, ardından yüzde değerini farklı bir sekmede bulunan bir hücreye ekleyebilir miyim?

Bunu doğru açıklayıp açıklamadığımdan emin değilim. Lütfen bana haber ver.

mikrofon

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
6 yıl 10 ay önce #6921 by bert
Merhaba Mike,
İşte ihtiyacınız olan hesaplama.
Bir sonraki adımda kolayca bulabilmeniz için ana dizini iCloud Drive'ınızda saklayın

Katılım sekmesinden > sütun ekle > Birden çok sütun > Şablonu içe aktar ve bu dosyayı seçin

Dosya eklentisi:

Dosya adı: Katılım...n.idoceo
Dosya Boyutu:1 KB

Ekler:

Daha
6 yıl 10 ay önce #6922 by mread
Bart,

Bu uygulamanın işlevselliği ve gücü hakkında giderek daha fazla şey öğrendiğim için bu çözümün ne kadar yararlı olacağını size söyleyemem. Bu talebe bir çözüm bulabilmek, öğrencilere, diğer takım eğitmenlerine vb. anında bildirimde bulunarak ve kolejin resmi not/devam kayıt tutma hizmetine giriş yapmak zorunda kalmadan anında geri bildirimde bulunmamı sağlıyor.

iDoceo hesaplamaları, kolej kayıtlarıyla "mükemmel!" eşleşiyor.

Dostum, sen bu konuda bir sihirbazsın ve bunu App Store'da bulduğuma eminim. Tebrikler.

BTW...App Store'da 10 başlangıçlı bir inceleme yayınladım.

Alkış,

mikrofon
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bert