Öğrencileri gruplamak için sıraları kullanın

Daha
9 yıl 9 ay önce - 9 yıl 9 ay önce #4638 by kırmızı_lemon29
Öğrencileri gruplamak için sıraları kullanın tarafından yaratıldı kırmızı_lemon29
Öğrencileri sıralamalarına göre üç gruba ayırmak mümkün müdür, örneğin hedef not veya mevcut not gibi? Düşük, orta ve yüksek yetenek için özel bir not kullanarak?
Son düzenleme: 9 yıl 9 ay önce tarafından kırmızı_lemon29.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 9 ay önce #4639 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öğrencileri gruplamak için sıraları kullanın
Merhaba Red_lemon29, bu hedef notu tutan sütunu zaten oluşturduysanız: öğrencinin başlığına dokunup basılı tutun > Sırala > Sütun
Ayrıca yeni bir not ayarlayabilirsiniz (Ana ekran > not türleri (cetvelde) > Bu düşük / orta / yüksek yetenek metinleriyle Ekle. Not yapılandırmasında farklılaştırmak için örneğin %0 - %50 ve %100 uygulayın.

Bir başka olası seçenek de her öğrencinin Grup alanına hedef notu eklemek olabilir. Bu, ilk noktada belirtilen aynı seçenekle kolayca gruba göre sıralamanıza izin verecektir.
Bu yaklaşımın dezavantajı, bir sonraki güncellememiz 3.1'de bulunan yeni sıralama ve karşılaştırma özelliklerini kullanamayacak olmanızdır. Belirli bir sütun eklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sıralama ve karşılaştırma seçeneklerimizin uygulamadaki görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz

Ekler:

Daha
9 yıl 8 ay önce - 9 yıl 8 ay önce #4665 by kırmızı_lemon29
Yanıtlayan: kırmızı_lemon29 Konu üzerine Öğrencileri gruplamak için sıraları kullanın
Merhaba Bert,

Cevap için teşekkürler. Sıralama sütununu ve yeni not türünü ayarladım ancak sıralama hesaplaması mutlak değeri veriyor. Yüzdelik seçeneğini açarsam, not türü mutlak sıralamayı kullanmaya devam eder. Bunun bir yolu var mı?

Düzenleme - Anladım! Sıralamayı genel sayısal 1'e sınıf büyüklüğü notuna dönüştürdüm, sonra bunu gruplandırma notuna dönüştürdüm. Bir sonraki güncellemede mutlak değerin yanında gösterilmek yerine yüzde olarak sıralama almak iyi olurdu. Bu şekilde bu bir sütunda yapılabilir.

Cheers.
Son düzenleme: 9 yıl 8 ay önce tarafından kırmızı_lemon29.

Daha
9 yıl 8 ay önce #4669 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öğrencileri gruplamak için sıraları kullanın
Red_lemon29 geçici çözümünü gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. Bakalım bir sonraki büyük güncellememizde bu konuda bir şeyler yapabilecek miyiz.

Saygılarımızla

Not: Başka biri bu gönderiye uğrarsa ve benzer bir çözüme ihtiyaç duyarsa, isteği oylayabilmemiz için bize buradan bir satır bırakın