Soyadlarından önekleri (?) nasıl içe aktarabilirim?

Daha
3 yıl 7 ay önce #9135 by Dennis Goedbloed
Soyadlarından önekleri (?) nasıl içe aktarabilirim? tarafından yaratıldı Dennis Goedbloed
Merhaba,

Dört öğretmen, büyük bir excel listesinden 900 öğrenciyi ithal ediyor. Bu, okul kimliği numaraları, e-postalar vb. dahil olmak üzere ihtiyacımız olan her şeye sahiptir.
Çözemediğimiz şey, soyadlarının küçük öneklerini nasıl içe aktaracağımızdır.

Örneğin, bir öğrencinin tam adı Louis van Gaal olabilir.
iDoceo'nun içe aktarımında, tüm adları (bu öğrenci Louis için) ve tüm soyadları (bu öğrenci Gaal için) içeren sütunu seçebiliriz, ancak önekleri olan bir sütun seçemiyoruz?

Bunu nasıl başaracağınıza dair herhangi bir talimat var mı?

Herhangi bir yardım memnuniyetle karşılanacaktır!
Saygılarımla,
Dennis Goedbloed

Günümüzde her şeyin fiyatını biliyoruz ve hiçbir şeyin değerini biliyoruz. - Charles Dickinson

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 7 ay önce #9136 by bert
Dennis Merhaba
Önce iDoceo'da 'önek' alanını (veya ihtiyacınız olan herhangi bir başkasını) oluşturmanız gerekir ve ardından içe aktarma Sihirbazı ile içe aktarabilirsiniz.
Detaylar burada anlatılıyor
www.idoceo.net/index.php/en/grade-book-a...kişisel veri ekranı

Daha
3 yıl 7 ay önce #9137 by bert
Dennis, özel alan çözümü senin için işe yaramazsa, içe aktarmadan önce bu iki sütunu (soyadı ile önek) birleştirmeyi deneyebilirsin.
iDoceo'nun varsayılan sistem alanlarına Öneki içeren daha akıcı bir çözüm eklemeye çalışacağız.

Daha
3 yıl 7 ay önce #9138 by Dennis Goedbloed
Yanıtlayan: Dennis Goedbloed Konu üzerine Soyadlarından önekleri (?) nasıl içe aktarabilirim?
Hızlı cevapların için teşekkürler Bert!

Oldukça memnun olarak. İlk önce ilk çözümü deneyeceğim:
Maalesef notları başka bir sisteme aktarmak zorundayız (elle). Bunu olabildiğince çabuk yapmak için soyadlarının sırasının aynı kalması önemlidir (ön eklerle soyadları birleştirmenin aynı şeyi yapacağından emin değilim).

Şimdi deneyeceğim!

Günümüzde her şeyin fiyatını biliyoruz ve hiçbir şeyin değerini biliyoruz. - Charles Dickinson

Daha
3 yıl 7 ay önce #9139 by bert
Bu diğer sistem herhangi bir dosya biçimini kabul ederse bana bildirin ve bunun için özel bir dışa aktarma özelliği hazırlayabiliriz.

Daha
3 yıl 7 ay önce #9140 by Dennis Goedbloed
Yanıtlayan: Dennis Goedbloed Konu üzerine Soyadlarından önekleri (?) nasıl içe aktarabilirim?
Bir alan eklemek güzel çalışıyor ama onu Ad ve Soyadı alanları arasında düzenleyemiyorum. Böylece :dry: sınıf listelerinde görünmez. Yani bu maalesef bizim için sorunu çözmüyor.
Umarım yakın gelecekte iDoceo'ya akıcı bir çözüm eklenir, eminim (uluslararası olarak) adlarında önek olan birçok öğrenci vardır, bu yüzden büyük bir sevinçle karşılanacağını düşünüyorum.

Dışa aktarma özelliği için: bu harika olurdu! Bu soruyla ilgili olarak uzmanla iletişime geçeceğim. Yakında buna geri dönecek!

Hızlı cevaplarınız için tekrar teşekkürler btw, çok takdir ediyorum.

Daha
3 yıl 7 ay önce #9220 by Dennis Goedbloed
Merhaba Bert,

Sistem yöneticimle birkaç kez konuştum, kesinlikle mümkün olduğunu söylüyor. Notların iDoceo'dan Magister'a (Hollanda'da yaygın olarak kullanılan bir öğrenci yönetim sistemi) en etkili şekilde nasıl aktarılacağının teknik ayrıntılarını görüşmek için sizinle iletişime geçmek istiyor.

İletişim bilgilerinizi (örneğin e-posta) alabilmesinin bir yolu var mı?

Saygılarımla,
Dennis

Daha
3 yıl 7 ay önce #9221 by bert
Emin Dennis, @idoceo.net'i desteklemek için bir e-posta yapacak. Orada müsaitim.

Daha
3 yıl 6 ay önce #9259 by bert
Merhaba Dennis, sadece hızlı bir takip. ondan herhangi bir e-posta almadım