yüksek hassasiyetli hesaplamalar

Daha
3 yıl 8 ay önce #8857 by Tomka
yüksek hassasiyetli hesaplamalar tarafından yaratıldı Tomka
Yeni bir sınıf oluştururken, HD simgesinin yanında yüksek hassasiyetli hesaplamaları açma/kapama düğmesi bulunur.

Bunun ne anlama geldiğini belgelerde bulamadım. Biri açıklayabilir mi?

Saygılarımla, Tom
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 8 ay önce #8859 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine yüksek hassasiyetli hesaplamalar
Tom Merhaba
Yüksek hassasiyetli hesaplamalar hala deneysel bir özelliktir ve bu nedenle web sitemizde herhangi bir bilgi göremezsiniz.

Varsayılan hesaplama modunda, bir sütun/hesaplama için bir yuvarlama seçerseniz, bu yeni yuvarlanan değer (hücrede gösterilir) sonraki hesaplamalar için dikkate alınan değerdir. Ne görüyorsan onu alıyorsun. Bu aynı zamanda bir sütunun sonuçlarının birkaç kez yuvarlanmasının bazı ondalık sayıları keseceği anlamına gelir.

Yüksek hassasiyet modunda, tüm hücrelerin orijinal değeri korunur ve yuvarlama özellikleri yalnızca hücre üzerindeki veriler görüntülenirken uygulanır, ancak dahili olarak, hesaplamalarınız için tam sayı dikkate alınır, dolayısıyla 'yüksek hassasiyet' elde edilir. Hesaplamaları N kez yuvarlayarak kesinliği kaybetmezsiniz.

Bu mod çok özel hesaplamalar içindir, ancak herhangi bir sorun yaşarsanız bana bildirin.

Daha
3 yıl 8 ay önce #8861 by Tomka
Yanıtlayan: Tomka Konu üzerine yüksek hassasiyetli hesaplamalar
Tamam teşekkürler. Bu yüzden, seçeneği kapatmak benim için uygun çözüm. Bunun sonuçları değiştirip değiştirmeyeceğinden emin değildim, ama şimdi bu açık.