MDM (Relution) ile iDoceo Tarafından Yönetilen Uygulama (Yük)

Daha
2 yıl 5 ay önce #10130 by Tokoloşe
Günaydın herkese,

Okulumuz için MDM'yi yönetme konusunda oldukça yeniyim. AB'de veri koruma yasaları oldukça katı olduğundan meslektaşlarımın ve öğrencilerimin WebDAV kullanarak okul bulutumuz dışında başka Bulut Hizmetlerine bağlanmasına izin veremem.

Yapmak istediğim şey, menüden diğer bulut seçeneklerini gizlemek, böylece hiçbir şekilde seçilemezler, hatta belki WebDAV için doğru sunucuyu önceden yapılandırabilirler.

İçin apps Notability ve Firefox gibi uygulamayı şu şekilde yönetmek mümkündür (Notability'den örnek):

<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" " www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd ">

Giphy'ye İzin Verildi

iCloud'a İzin Verildi

Bağlantı Paylaşımına İzin Verildi

Kilitli Konulara İzin Verildi

Fotoğraf Kitaplığına İzin Verildi

Web Klibine İzin Verildi

İzin Verilen Bulut Hizmetleri

WebDAV
Açılmak

Görüyorsunuz, sadece Notability Belgelerinin WebDAV ve Airdrop vb. olan "OpenIn" üzerinden paylaşılmasına izin veriyorum. iDoceo için böyle bir şey mümkün mü? Değilse, bunu dahil etmek mümkün müdür? Meslektaşlarıma güveniyorum ama bazılarının imzaladıkları sözleşmeleri okumadığını biliyorum. :)

Çok teşekkürler! :)

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
2 yıl 5 ay önce #10133 by bert
Sabah Tokoloşe,
Bu henüz mevcut değil ama yaklaşımı seviyorum.
Yine de bazı testler yapmam gerekecek. Beta testlerine katılırsanız harika olur.
Fırsatınız olduğunda bana support @ idoceo.net adresinden bir satır bırakın ve bu plist dosyasıyla çalışmak için izlediğiniz adımları bana bildirin.

Saygılarımızla

Daha
2 yıl 5 ay önce #10134 by Tokoloşe
Çok teşekkürler, size biraz daha ayrıntılı bir e-posta yazdım. Beta testlerine katılmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bulmam gerekiyor. Bunu iş tabletimle yapamam, çünkü o zaman VPP yüzünden meslektaşımın tüm sürümlerini de güncellemem gerekecekti. :D

Daha
2 yıl 2 ay önce #10298 by bert
Bir sonraki Betamız bu MDM özelliği Tokoloshe'ye sahip olacak.

Daha
2 yıl 2 ay önce #10305 by Tokoloşe
Tatlım, sabırsızlıkla bekliyorum. Çok teşekkürler!

Daha
2 yıl 1 ay önce #10335 by bert
Burada açıklanan ayrıntıları bulacaksınız. Bir şansınız varsa, bir deneyin ve bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.
Bu davranışı bizim tarafımızda simüle etmenin bir yolu yoktur.
www.idoceo.net/index.php/en/system-articles/281-mdm

Daha
2 yıl 1 ay önce #10336 by Tokoloşe
Güzel görünüyor, ilerleyen günlerde hayata geçireceğiz. SSS'de iDoceo (net.idoceo.iDoceo) için paket tanımlayıcısından da bahsetmek isteyebilirsiniz.

Ve Senkronizasyon = Yedekleme mi?

Bu, senkronizasyon (yedekleme?) seçeneklerini tamamen kaldıracak = Bu, tüm/bazı yedekleme (senkronizasyon?) seçeneklerini kaldıracak

Daha
2 yıl 1 ay önce #10337 by Tokoloşe
Tamam, kuralı uyguladım ama bu Uygulamada hiçbir şeyi değiştirmiyor. Uygulamayı/Tableti yeniden başlattım ama yardımcı olmuyor.

Belki benim uygulamada hatayı bulabilirsiniz? :D
Ekler:

Daha
2 yıl 1 ay önce #10338 by bert
Senkronizasyon ve yedekleme iki farklı şeydir.
Senkronizasyon, herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan Apple/CloudKit aracılığıyla tüm değişiklikleri ve güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştirir.
Yedeklemeler, yalnızca güvenlik için belirli bir cihazdaki tüm verilerin güvenli bir şekilde depolanmasıdır. Cihazın çalınması, bozulması durumunda tüm verilerinizi geri almak için bir yedeği geri yükleyebilirsiniz.
Ayarlar'dan (dişli simgesi) > Hakkında > iDoceo'nun simgesine > MDM Ayarlarına 4 hızlı dokunuş ve orada ne yazdığını kontrol edin.

Daha
2 yıl 1 ay önce #10339 by Tokoloşe
Tamam teşekkürler. O zaman ben de senkronizasyonu kapatacağım.

MDM Ayarları yok, bu yüzden sürümüm henüz güncellenmedi. Çok şey anlatır. :D Hala 7.2.1.

Güncellendiğinde size dönüş yapılacaktır.