Öğrenci kağıtları not defterine eklensin mi?

Daha
3 yıl 1 hafta önce - 3 yıl 1 hafta önce #9711 by pauhana658
Öğrenci kağıtları not defterine eklensin mi? tarafından yaratıldı pauhana658
"İdoceo yapabilir mi?" oyununu oynamayı seviyorum. On üzerinden dokuz kez,* idoceo can!

Şu anda üzerinde çalıştığım bir tane var... idoceo'da sınıflar oluşturdum ve not defterinde dereceli puanlama anahtarlarıyla çeşitli değerlendirmeler oluşturdum. Şimdi, bir tür "tek elden alışveriş" notlandırma deneyimi için her değerlendirmeye öğrenci kağıtları yüklemenin mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Kağıtları işaretleme yeteneği istemiyorum - henüz. Sadece onları idoceo'da istiyorum.

Mümkün mü? Teşekkürler!

* Idoceo'nun hala yapamadığı on kişiden biri mi? Apple Takvim ile senkronize edin. Bunun diğer dokuz şeye eklendiğini ve idoceo'yu mükemmel bir on haline getirdiğini görmek çok güzel!
Son düzenleme: 3 yıl 1 hafta önce pauhana658.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #9713 by pauhana658
Yanıtlayan: pauhana658 Konu üzerine Öğrenci kağıtları not defterine eklensin mi?
Kendi soruma cevap vermiş olabilirim... evet, not defterindeki bireysel öğrenci ödevlerine dosya eklemek mümkün. Artık okul LMS'sinden ödevleri indirmenin, işaretlemenin, not defterine eklemenin ve ardından öğrencilere hem işaretlenmiş kağıtları hem de dereceli puanlama anahtarını e-postayla göndermenin bir yolu var. Harika!

Ancak, bu kağıtları yüklemek sıkıcı olacaktır. Dosyaları öğrenci adlarından sonra adlandırarak ve bunları toplu olarak yükleyerek, ilgili ödev adını belirlemek için yalnızca bir ek adımla, öğrenci fotoğraflarının yüklenip eklendiğine benzer şekilde yükleme yapılıp yapılamayacağını merak ediyorum. Bu güzel olmaz mıydı!

Daha
3 yıl 1 hafta önce #9714 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öğrenci kağıtları not defterine eklensin mi?
Bu zor bir şey ama not edildi. Bakalım ne yapabiliriz
Bu dosyaları iDoceo'nun not defterindeki öğrencilerinizin hücrelerine nasıl kolayca sürükleyip bırakacağınızı bildiğinizi varsayıyorum.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pauhana658

Daha
3 yıl 1 hafta önce #9716 by pauhana658
Yanıtlayan: pauhana658 Konu üzerine Öğrenci kağıtları not defterine eklensin mi?
Hmmm, öğrenci kağıtlarını derecelendirmek için hayal ettiğim süreçte bir engele çarpmış gibi görünüyor. Öğrenciler ödevlerini connect aracılığıyla idoceo'ya yükleyebilirler, ancak ben onlara puanlarını ve değerlendirme listesini içeren bir raporu e-posta ile gönderebilsem de, puan raporuyla birlikte kağıtları kendilerine e-posta ile göndermenin bir yolunu göremiyorum. Ayrıca, öğrencilerin kendi kağıtlarına ve puanlarına connect üzerinden nasıl erişebileceklerini anlamıyorum. Mümkün mü?

Skoru ve değerlendirme listesini geri gönderdiğimde kağıdı e-postaya manuel olarak ekleyebileceğimi sanıyorum, ancak bu ödevdeki herhangi bir dosyayı e-postaya ekleme seçeneğine sahip olmak güzel olurdu.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #9717 by bert
Dışa aktar > E-posta raporu seçeneği, öğrenci dosyalarını e-posta eki olarak içerecektir.
iDoceo Connect şu anda yalnızca bir yoldur, ancak gelecekte geliştirmeyi planlıyoruz
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pauhana658

Daha
2 yıl 11 ay önce #9734 by pauhana658
Evet, işe yaradı! Artık öğrenci kağıtlarını kabul etmek, onları işaretlemek, bir değerlendirme listesi aracılığıyla puan vermek ve ardından her şeyi öğrenciye e-posta ile göndermek için kusursuz bir sistemim var.

Merhemde can sıkıcı bir sinek: MS Word dosyaları idoceo'da işaretlenemez. Ama sonra MS Word, düzenleme/erişim sorunlarıyla beni rahatsız etmekten bir kariyer yaptı. Artık öğrencilerden ödevlerinin pdf'lerini göndermelerini isteyeceğim. Idoceo'nun bir gün Word belgelerini pdf'lere dönüştürme yeteneği kazanabileceğini düşünüyor musunuz, böylece onları MS Word çemberlerinden atlamadan işaretleyebilir miyim?

Daha
2 yıl 11 ay önce #9735 by bert
Belki gelecekte ama korkarım bu tür bir dönüşüm, hem zaman hem de para açısından şu anda karşılayamayacağımız büyük bir yatırım gerektiriyor. Var apps/webs sadece buna odaklandı!