Birden fazla yıl boyunca PE için iDoceo Kurulumu

Daha
3 yıl 9 ay önce #8750 by Aidan PE
Birden fazla yıl boyunca PE için iDoceo Kurulumu tarafından yaratıldı Aidan PE
Merhaba,

iDoceo'yu birkaç yıldır beden eğitimi derslerimde, kol atma, ayak tekmeleme ve çeşitli kondisyon testleri konusunda öğrencilerin ilerlemesini izlemek için kullanıyorum. Geçmişte, öğrettiğim 18 sınıfın her biri için yeni bir sınıf oluşturdum ve her çocuğu özenle her yıl yeni sınıflarına yerleştirdim. Bunu yapmanın doğru yolu olmadığını hissediyorum. Karşılaştığım sorun, tek bir öğrencinin birden fazla yıldaki gelişimine kolayca bakamam. Öğrenci A her yıl ayrı bir öğrenci olarak kabul ediliyor ve sonuçlarına bakabilmem için o öğrencinin 2017'de hangi sınıfta olduğunu hatırlamam gerekiyor.

Bu yıl bir 2020 Ana Liste oluşturduk ve her öğrenciyi oraya koyduk. 170 isim var. Grup işlevini kullanabileceğimi ve bu öğrencileri mevcut sınıflarına yerleştirebileceğimi biliyorum, ancak yalnızca bu öğrencilere bakmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Burada her sınıf için aynı değerlendirmelere ihtiyaç duymamam gibi bir sorun daha ortaya çıkıyor. İlkokul ortaokuldan farklı değerlendirmeler yapar.

SONRA, 2021'de tüm yeni öğrenciler yaratmak yerine öğrencileri yeni sınıflarına taşıyabilmek ve verilerinin onlarla seyahat etmesini sağlayabilmek istiyorum.

SONRA, eski verilerine geri dönebilmek ve yeni profillerine kopyalamak istiyorum (bu zaman ve çaba gerektirecek, ama sorun değil).

Öyleyse sorum şu - başıboş konuşmamın mantıklı olduğunu varsayarsak, iDoceo'nun istediğimi yapmasını sağlamanın en iyi yolu nedir?

Çok takdir.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 9 ay önce #8751 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Birden fazla yıl boyunca PE için iDoceo Kurulumu
Merhaba AidanPE

Bu yıl bir 2020 Ana Liste oluşturduk ve her öğrenciyi oraya koyduk. 170 isim var. Grup işlevini kullanabileceğimi ve bu öğrencileri mevcut sınıflarına yerleştirebileceğimi biliyorum, ancak yalnızca bu öğrencilere bakmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Burada her sınıf için aynı değerlendirmelere ihtiyaç duymamam gibi bir sorun daha ortaya çıkıyor. İlkokul ortaokuldan farklı değerlendirmeler yapar.

Not defteri filtresi tam da bunu yapacak. Tek bir gruba, herhangi bir kritere göre öğrenci kombinasyonuna odaklanabilirsiniz.
burada detaylı anlatılıyor
www.idoceo.net/index.php/en/grade-book-a...ts-in-the-grade-book

İlkokul/ortaokul için farklı sekmeler oluşturabilirsiniz, ancak not defteri tüm öğrencileri bir araya getirmek için tasarlanmamıştır.

SONRA, 2021'de tüm yeni öğrenciler yaratmak yerine öğrencileri yeni sınıflarına taşıyabilmek ve verilerinin onlarla seyahat etmesini sağlayabilmek istiyorum.

Öğrencileri final derslerine kopyalayabilirsiniz ve kişisel bilgileri aktarılacaktır. Not defteri verileri otomatik olarak değil.
You Can:
- verileriyle birlikte not defteri sütunlarını yeni not defterine kopyalayın.
- Hücrelerdeki sonuçlar sayısal ise, farklı sınıflardan verileri tek bir formülde birleştirebilen basit bir formül ekleyebilirsiniz.
Bunlardan herhangi biri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, bana bildirin

SONRA, eski verilerine geri dönebilmek ve yeni profillerine kopyalamak istiyorum (bu zaman ve çaba gerektirecek, ama sorun değil).

Bahsettiğim gibi, kişisel profilleri yeni sınıflarına kopyalanıyor. Ek olarak,
her öğrencinin özet görünümü, önceki yılın not defteri verilerini incelemenize olanak tanır
Her yıl için o özette hangi sütunların gösterileceğini seçebilirsiniz.
İşte bir ekran görüntüsü

Daha fazla yardımcı olabilirsem, bana bildirin.
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.