Kullanım kılavuzları

Daha
9 yıl 9 ay önce #4574 by Slater
Kullanım kılavuzları tarafından yaratıldı Slater
İyi bir YouTube klibi seti veya idoceo'nun nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla ayrıntı içeren herhangi bir şey bilen var mı? Yeterince ayrıntı olmadığı ve teknik açıdan çok bilgili olmadığım için kullanım kılavuzlarını çok sinir bozucu buluyorum! Dolu çok harika olurdu! :)

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 9 ay önce #4576 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Kullanım kılavuzları
Merhaba Sslater,
Bu eğitimin hakkında olmasını istediğiniz belirli bir konu var mı?
Sen olacak burada bul youtube'da Tim Boudreau tarafından bazı dersler
Ancak talimatlarda nelerin iyileştirilebileceğini bize bildirirseniz, üzerinde çalışırız!

Saygılarımızla

Daha
9 yıl 9 ay önce #4577 by Slater
Yanıtlayan: Slater Konu üzerine Kullanım kılavuzları
Merhaba Bert, tüm yardımların için teşekkürler. Burada açıklayacak kadar anladığımdan emin değilim! Programımı yapılandırmaya çalıştım ve bir tane eklemeye çalıştığımda diğer sınıfları silmeye devam ediyor! Sanırım ders saatimi bir yerde yanlış ayarladım ama bunu nasıl değiştireceğim hakkında hiçbir fikrim yok? Ayarlar altındaki periyotları kontrol ettim ve 8 periyodum var (5 ders, teneffüs ve öğle yemeği - bunun sadece 6 olduğunu biliyorum ama 8 diyor...) Sonra ara ve öğle yemeğini çıkardım. Ama o zaman programıma girersem dersler farklı mı olur?

Daha
9 yıl 9 ay önce #4578 by Slater
Ve programım planlayıcımla bağlantılı görünmüyor mu?! arrggghhh!!!! Ben büyük bir ortaokuldanım ve tüm personele (yaklaşık 200 öğretmen) yeni ipad verildi. Onları, ilerlemenin yolunun bu olduğuna ikna etmeye çalışıyorum, ancak APP'yi herkes için satın alabilmemiz için onlara öğretmeye çalışmak için bile kendimden yeterince anlamıyorum. Bu nedenle, bunun için eğitim verebilecek birini tanıyıp tanımadığınızı sormak için bir hafta kadar önce size e-posta gönderdim.

Daha
9 yıl 9 ay önce #4579 by bert
Evet ben hatırlıyorum! Adım adım gidelim ve önce programa odaklanalım. Bunu seve seve ayrıntılı olarak açıklarım.

Takvim bir sonraki adıma geçecek ve esasları öğrendikten sonra oldukça kolay. Planlayıcı basitçe takvimde veya programda yapılanları yansıtacaktır, bilgiler aynı yerden alınmıştır, ancak bunu daha sonra tutacağız, bunun için endişelenmeyin.

Öncelikle ne tür bir programla çalıştığınızı bilmem gerekir, eğer bu bir A haftası - B haftası kombinasyonu mu, tek bir hafta mı yoksa 6 ila 9 günlük garip bir döngü mü? A/B haftası olduğunu tahmin ediyorum, ancak lütfen onaylayın!

Daha
9 yıl 9 ay önce #4580 by Slater
evet, iki haftalık bir döngü. Bu yardımcı olursa, 2 farklı çalışma modu arasında geçiş yaptım mı ?! çünkü bana kompakt modun kullanımının daha kolay olduğu söylendi ama planlayıcıya ihtiyacım var!

Daha
9 yıl 9 ay önce #4581 by bert
Planlayıcıya ihtiyacınız varsa, kompakt modu unutun, şimdi tam boyutlu modda olduğunuzdan emin olun!

İlk adım: sınıflarınızı oluşturuyorsunuz.
Programı yapılandırmak için sınıflarınızın hazır olması gerekir. Sadece boş sınıflar ekleyebilirsiniz, ancak öğrenciler olmadan (ana ekran > Ekle > Sınıf > Bir ad yazın) veya gerçek öğrencileri bir XLS veya CSV dosyasıyla içe aktarın.
Hemen bir sonraki adıma geçebilmeniz için önce boş sınıflar eklemenizi öneririm. Öğrenciler daha sonra her sınıfa eklenebilir.

İkinci adım: Programda A haftasını doldurma
Programa (cetvelde) dokunun ve şimdi döngünüzdeki ilk A haftasını bulmak için sola veya sağa kaydırın. Bu herhangi bir hafta olabilir, şimdiki hafta olduğunu varsayalım.

Basılı tut Pazartesinin altında ve Ekle. uygun doldurun Sınıf alanı, Dönem ve Zamanlar
Buradaki temel alan Dönem'dir. Her seferinde süreyi artırdığınızdan emin olun, aksi takdirde önceki zaman bloğunun yerini alır.
Bu dönemlerin gerçek dönemlerinizle eşleşmemesi önemli değildir. Bir sonraki güncellememizle bu isimleri değiştirebileceksiniz.

Pazartesiniz hazır olduğunda, haftanın geri kalanını doldurun.

Bunu doğru anladıysan bana haber ver ve bir sonraki adıma geçelim

Daha
9 yıl 9 ay önce #4582 by Slater
lol bu aptallar için idoceo gibi ;) Bunun için teşekkürler! Hepsi bu kadar iyi ve bitti!

Daha
9 yıl 9 ay önce #4583 by bert
Harika!
Sonraki adım: B haftanız
Programın sonraki haftayı göstermesi için parmağınızı sola kaydırın. Boş olmalı, Pazartesi gününün aşağıda doğru tarihe sahip olduğundan emin olun.

Ve burada sürpriz yok ... şimdi B Haftası programınızı daha önce açıklanan adımların aynısıyla yapılandırmanız gerekir.

Sıkıcı kısım bitti, şimdi geçelim Takvim (dokunmak Takvim cetvel üzerinde).

Takvimin geri kalanı boşken, şimdi takviminizi görmelisiniz ve WeekA ve B'niz maviye boyanmış olmalıdır.
Bu adımda, yapılandırdığınız haftaları takvimin geri kalanına kopyalayacağız, seçtiğinizden emin olun. Hafta modu ve takvimde A haftanızı seçin.
Önce A haftasıyla sonra B ile çalışacağız.

Seçildikten sonra, sağ tarafta önceki adımlarımızda hazırladığınız programı görmelisiniz.
Üzerine dokunun Otomatik Kopyalama ve 'Her seferinde tekrarla'yı seçtiğinizden emin olun. 2 hafta' Bu çok önemli!

Takvim şimdi aşağı yukarı mavi bir zebra gibi görünmelidir, mavi çizgiler A Haftanızı temsil eder ve boş çizgiler, bir sonraki adımımızla B haftamızı tutacaktır.

Şimdi takvimden B Haftanızı seçin, Otomatik Kopyala, '2 haftada bir tekrarla', tekrar önemli ve Bitti'ye dokunun.

Umarım buraya kadar yapmışsındır! İlk başta göz korkutucu göründüğünü biliyorum, bu eğitimler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve sonraki güncellemelerimizde bunu kolaylaştıracağız.

Tüm bunlarla birlikte, artık takvimi doğru bir şekilde yapılandırmış olmalısınız ve planlayıcı da öyle olacaktır.

Daha
9 yıl 9 ay önce #4584 by Slater
Tamam, şimdi bazı teknik sorunlar yaşıyorum... iPad'im yalpalarken ve fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kaldığımızda son adıma gelmiştik. Yedeklememe rağmen derslerimi kurtarmıştı ama program değil, bu yüzden tekrar girip tekrar girmek zorunda kaldım. Bunu yapın ve takvimdeki döngüyü ayarlamak için talimatlarınızı izleyin. Önce tatil tarihlerini girmem gerektiğini fark ettim, bu yüzden programımı da silen takvim tarihlerini silmek zorunda kaldım ve tekrar girmek zorunda kaldım.

Her şeyi tekrar yerine koydum (önce tatilleri takvime ekledim) ve 2 haftalık döngümü eklediğimde bunun boş şeyler olmadığını fark ettim, bu yüzden takvim tarihlerini tekrar temizlemek zorunda kaldım ve bir kez daha program kurulumumu kaybettim... Çok sinir bozucu . Benimle birlikte olun ve programı tekrar gireceğim, ancak lütfen döngüleri dikkate alarak döngünün nasıl kurulacağı konusunda rehberlik yapabilirim.

Sanırım teknoloji sarhoşuyum! ;)