iDoceo 3.5

Daha
10 yıl 6 ay önce #3699 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine iDoceo 3.5
Merhaba MissV,
Web'i tüm yeni özellikler ve eğitim videoları ile güncellemeye devam ediyoruz. Bundan sonra interaktif bir kılavuz üzerinde çalışacağız.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MissV
Konu kilitlenmiştir.
  • Anonim
10 yıl 6 ay önce #3719 by Anonim
Yanıtlayan: Anonim Konu üzerine iDoceo 3.5
Tamam ...

Öncelikle Bert, bu güncelleme uygulamayı kendim ve okulda kullanan çevrem için tamamen değiştirdi; Onu seviyoruz. İyi bir e-planlayıcıya ihtiyaç duyulduğu ve iDoceo 2'nin nasıl yetersiz kaldığı hakkında sürekli konuşuluyordu. Belirgin gelişme için teşekkürler, şimdi biz İngiliz halkı için 4 sterlinlik bir çalma.

Ancak, konunun yarısından itibaren arkadaşa katılıyorum - artık sınıf listelerini yükleyemiyoruz!

Okulda iPad'lerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitim personeliyle görevlendirildim ve sınıfların elektronik tablolarını SIMS'ten dışa aktarmalarını ve CSV olarak kaydetmelerini sağlıyordum (Mac sürümü bazı karakterler verdiği için 'Virgülle Ayrılmış') ve adlar sütununda ikili bilgi), e-posta göndermeden ve web sitenizde önerdiğiniz gibi iDoceo'da açmadan önce.

Korkarım bu artık çalışmıyor, bunun yerine 'Dosya İçe Aktarılmadı; Bu dosya biçimi işlenemedi'. Tüm .xls türleri dahil, denediğim her dosya biçiminde durum böyle.

2. nesil iPad 2'leri kullanıyoruz ve SIMS tarafından Windows Office Professional 2010'a aktarılan elektronik tabloları kullanıyoruz.

Yardım Edin?

Ek iDoceo 3.5 önerileri:
- Açılış PIN numarası için Bluetooth klavye desteği?
- Bazı arkadaşlarımın bir kısmı takvimlerinde haftaların üzerine çok kolay bir şekilde yazılmış ve yıl boyunca iki haftalık zaman çizelgemizi kopyalamak gözlerinizi komik hale getiriyor - belki haftaların renk kodlamasına izin veriyor ve bazı 'şablonlar' yapma becerisine izin veriyor, böylece olmayacaklar. üzerine yazılır ve yıl boyunca düzenlemeye izin verir (örneğin gelecek dönemleri etkileyen oda değişiklikleri).
- 'Hatırlatıcıların' diğerlerine entegrasyonu apps? Eminim zor, ama örneğin, sınıf listesi sayfamda belirli bir 'Wunderlist' listesi belirirse bu bir rüya olur.
- Ah ve düzenleme dönemleri bazen diğer sınıfların üzerine yazıyor gibi görünüyor - bu, sürüm 2'den içe aktarma ve bunları yeni sisteme uyacak şekilde düzenlemeye çalışmakla ilgili bir sorun olabilir, ancak yineleniyor gibi görünüyor. ('2' periyodunu gerçek periyodu 3'e değiştirdiğinizde, eğer varsa, periyot 3'ü siler. Bu her iki yönde de oluyor gibi görünüyor, yani bazen gerçek 2, 3'ü, bazen de 1'i okur, yani Onları bir şekilde değiştirebileceğinizden emin olmadan önce gün içindeki diğer birkaç periyodu kontrol etmek için. Ne demek istediğimi anlıyorsan.)

Sınıf ithali bir önceliktir, gerisi lükstür. Çok teşekkürler.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3726 by bert
Merhaba anonim,
Sahte adlarla support@idoceo.net adresinden bana şu CSV veya XLS dosyalarından birini gönderir misiniz?
SIMS tarafından oluşturulan CSV dosyalarında bir şeyler değişmiş olmalı, ama bir bakmam gerekiyor.
Bu dosyaları iDoceo'ya aktarmayı başardığımızda, bu listeleri (şablonlar olarak) iDoceo'nun kendi biçiminde paylaşabilirsiniz; bu, fotoğrafları veya diğer ek bilgileri içerebilir.

Bu CSV işini hallettikten sonra önerilerinizi ele almama izin verin
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3734 by Beth Jahn
Yanıtlayan: Beth Jahn Konu üzerine iDoceo 3.5
Onay kutuları veya başka bir şey kullanarak bir sütunu aynı anda birden çok sınıfa kopyalama yeteneğini çok isterim.

Ayrıca, girilen en son sütunları bulmak için kaydırma yapmama gerek kalmaması için not defterinin en sağda açılmasını çok isterim. Belki bu, genel ayarlarda bir geçiş olabilir, böylece insanlar, ilk sütunun görüntülenebilir veya son sütunun görüntülenebilir olması için açılmasını isteyip istemediklerini seçebilirler.

Açıkçası bunlar bana yardımcı olacak küçük dokunuşlar ama onsuz yaşayamayacağım şeyler değil.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3739 by Kathleen
Yanıtlayan: Kathleen Konu üzerine iDoceo 3.5
Ceebee'nin yukarıdaki yorumuyla ilgili olarak (#3633):

Oturma planlarındaki yapışkan notlara atıfta bulunduğunuzda, oturma planındaki her öğrencinin küçük bir veri kutusu/kart ile temsil edilmesi seçeneğini mi kastediyorsunuz? (Bu görüşü henüz keşfetmedim.)

Oturma planı görünümüne "genel" bir yapışkan not eklemenin bir yolunu bulamıyorum (her sınıf için ilan tahtası sayfasında olduğu gibi). Oturma planlarıma bir yapışkan not eklemek, hangi grupları almam veya bırakmam gerektiğinin yanı sıra ne zaman ve nerede (okulumuz büyük ve 13 farklı grubum var) kolayca takip etmeme yardımcı olur. üç farklı kanat ve iki kat). (1 numaralı istek gelecekteki bir güncelleme için B) )

Her grup/sınıf için ilan tahtasından bahsetmişken:
1) Onunla oynamaya yeni başladım ve oraya bir kaynak eklediğimde küçük resim olarak göründüğünü görüyorum (en azından bir pdf dosyası için). Çok hoş! :)
2) Bülten tahtasına öğeler eklediğimde grubun/sınıfın adını içeren filigranın üzeri kapatılıyor, bu nedenle bülten tahtası görünümünden "geri çekilmedikçe" artık hangi grup olduğunu söyleyemem. Şu anda, hangi gruba ait olduğunu anlayabilmem için bülten panolarının üst kısmına yapışkan bir not etiketi ekleyerek bunun üzerinde çalışıyorum. hangi benim için yol açar istek #2 gelecekteki bir versiyon için: sınıfın/grubun adının ilan tahtasının en üstünde görünmesi mümkün mü (belki çerçevenin üst kısmı boyunca?)

iDoceo'da kendi yolumu öğrenmekten zevk alıyorum. Böyle kullanışlı ve güzel bir uygulama için teşekkür ederiz!
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce - 10 yıl 6 ay önce #3745 by Ben Boichat
Yanıtlayan: Ben Boichat Konu üzerine iDoceo 3.5
Merhaba Bert,
Idoceo'daki sürekli geliştirme ve iyileştirmeler için teşekkürler.

Cetvelin düzenini ve başlangıçta hangi simgelerin görünür olduğunu düşünüyordum. Şahsen, "Zamanlama" alt menüsü yerine "Gün Planlayıcı" aracını burada görmeyi tercih ederim.

Ayarlar'ın, Derece türleri, yedekleme ve geri dönüşüm (kendimi düzenli olarak, kesinlikle her gün değil) olarak görmüyorum içeren, Plan'a benzer bir Cetvel alt menüsüne sahip olup olmadığını merak ediyorum.

Veya bunun yerine, mevcut sistemden daha basit bir cetvel [gerekirse 1 veya 2 ekstra simgeyi barındırmak için daha uzun] oluşturabilir miyiz? iDoceo şu anda hangi simgeye ilk bastığınıza bağlı olarak farklı simgeler görüntüleyen içeriğe duyarlı bir cetvel kullanıyor gibi görünüyor. Acaba daha basit ve kullanıcı dostu olabilir mi? Evet, açılışta basit modun olduğunu biliyorum, ancak işlevsellik ve basitliği birleştirebilir miyiz?

"Takvim" aracı yine yılda yalnızca bir kez, sınıflarımı oluşturmak için veya belki de bir dönem için kullanacağım bir şeye benziyor - bu bir yere saklanabilir mi?

İlgin için teşekkür ederim :)
Son düzenleme: 10 yıl 6 ay önce tarafından Ben Boichat.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3751 by bert
@BethJahn

Onay kutuları veya başka bir şey kullanarak bir sütunu aynı anda birden çok sınıfa kopyalama yeteneğini çok isterim.

Evet, buna çok ihtiyacın olduğunu biliyorum. Kayıt edilmiş

Belki bu, genel ayarlarda bir geçiş olabilir, böylece insanlar, ilk sütunun görüntülenebilir veya son sütunun görüntülenebilir olması için açılmasını isteyip istemediklerini seçebilirler.

iDoceo artık her sekmedeki son konumunuzu takip ediyor ve geri döndüğünüzde otomatik olarak ona dönüyor. Bu, örneğin, sekmeler arasında geçiş yapılmasına ve gerçek konumu hakkında endişelenmeden belirli bir sütunun karşılaştırılmasına olanak tanır. Not edildi, ancak bunu değiştirip değiştiremeyeceğimizden emin değiliz.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce - 10 yıl 6 ay önce #3752 by bert
Merhaba Kathleen,

Evet. Ceebee o özel rozet/kutu kartından bahsediyordu. Bu, başlangıçta İngiltere öğretmenleri ve OFSTED gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Rozet, sınıftaki mevcut alana göre oldukça büyüktür. Yakında o sınıflarda bazı tadilatlar yapmamız gerekecek.

Oturma planı görünümüne "genel" bir yapışkan not eklemenin bir yolunu bulamıyorum (her sınıf için ilan tahtası sayfasında olduğu gibi)...

Bunu görüp görmediğinizden emin değilim, ancak oturma planındaki dişli simgesine dokunursanız, bir açıklama ekleyebilirsiniz. Yapışkan bir not olmaktan çok uzak ... ama yardımcı olabilir.

Bu, gelecekteki bir sürüm için 2 numaralı isteğime yol açar: sınıfın/grubun adının bülten tahtasının en üstünde (belki çerçevenin üst kısmı boyunca) görünmesi mümkün müdür?

Az önce yaptığınız gibi her kullanıcının kendi yapışkan etiketini eklemesine izin vererek bundan kaçınmaya çalıştık. Muhtemelen kötü bir seçimdi. Kayıt edilmiş.
Son düzenleme: 10 yıl 6 ay önce tarafından bert.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3753 by bert
@Ben Boichat
Geri dönmene çok sevindim Ben.

Cetvelin düzenini ve başlangıçta hangi simgelerin görünür olduğunu düşünüyordum. Şahsen, "Zamanlama" alt menüsü yerine "Gün Planlayıcı" aracını burada görmeyi tercih ederim.

Evet. Dilek zaten kabul edildi. Bu seçeneği ana ekranda Ayarlar / Ana ekran / Cetvel planlayıcıyı gösterir bölümünde bulacaksınız.

Ayarlar'ın, Derece türleri, yedekleme ve geri dönüşüm (kendimi düzenli olarak, kesinlikle her gün değil) olarak görmüyorum içeren, Plan'a benzer bir Cetvel alt menüsüne sahip olup olmadığını merak ediyorum.

Not türleri, geri dönüşüm ve takvim butonları konusunda haklısınız.
Bununla çözmeye çalıştığımız sorun, mevcut kullanıcıların kendi notlarını yedekleyebileceklerini veya oluşturabileceklerini bile bilmemeleriydi.
Geri Dönüşüm düğmesi farklı bir konu olsa da ... bu asla ihtiyacınız olmayan bir seçenektir... ta ki bir şeyi yanlışlıkla silene kadar ... ve sonra gizli düğmeleri aramaya zaman kalmaz. Acil çıkışlardan ödünç alınan bir gerekçe!
Bu cetvel üzerinde çalışmaya devam edeceğiz, kesinlikle biraz daha ince ayar yapılması gerekiyor.
Cetveldeki her bir düğmeyi ve konumunu seçebileceğiniz bir 'Microsoft' çözümüne ulaşmayız umarım...

Saygılarımla
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3799 by ceebee
Yanıtlayan: ceebee Konu üzerine iDoceo 3.5
Bireysel raporları yazdırmam gerekiyor. Şu anda bu çok zaman alıyor çünkü bir sınıftaki bir öğrenciyi arayarak her öğrenci için bir rapor oluşturmam ve ardından raporu dropbox'a aktarmam ve ardından yazdırmam gerekiyor. Bir kerede bütün bir bireysel rapor sınıfını oluşturmasını gerçekten söyleyebilmem gerekiyor.
Teşekkürler. Harika bir uygulama.
Konu kilitlenmiştir.