Oturma planının farklı sınıflara kopyalanması

Daha
1 yıl 7 ay önce #10652 by JTWhak1
Oturma planının farklı sınıflara kopyalanması tarafından yaratıldı JTWhak1
Zorunluluktan, derslerimden biri için oldukça kapsamlı bir oturma planı oluşturdum. İlköğretim müziği öğrettiğimden beri, hepsi aynı oturma düzenine sahip toplam 22 farklı sınıfım var. Oluşturduğum oturma düzeni şablonunu farklı sınıflara kopyalamanın bir yolunu henüz bulamadım. Ne zaman başka bir sınıfa kopyalamaya çalışsam izin vermiyor çünkü öğrenci listesi aynı değil. Bu gerçekten benimki gibi durumlar için bir seçenek olmalı. Bu düzenlemeyi 21 kez daha yeniden yaratma fikrinden özellikle hoşlanmıyorum.

Herhangi bir fikir?

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
1 yıl 7 ay önce #10653 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Oturma planının farklı sınıflara kopyalanması
Merhaba JTWright1,
Yakın gelecekte bunu iyileştirmeyi planlıyorum.
Araçlar > Otomatik olarak Gruplandır seçeneği, farklı bir sınıfın düzenini seçmenize izin verirse, bu sizin için işe yarar mı?
Mesele şu ki, şablonu tekrar etmenize rağmen, öğrencileri doğru pozisyona atamanız/değiştirmeniz gerekecek.
Bu konuda düşüncelerinizi bana bildirin.

Yakında hazır olması gereken 'gerçek' çözüm, bu şablonları yer tutucularla oluşturmak, ancak önceki alternatifin herhangi bir şeyi çözüp çözmeyeceğini bana bildirmek.

Daha
1 yıl 7 ay önce #10655 by JTWhak1
Yanıtlayan: JTWhak1 Konu üzerine Oturma planının farklı sınıflara kopyalanması
Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Evet, ideal çözüm, öğretmenlerin kendi şablonlarını oluşturabilmeleri ve daha sonra bunlara erişebilmeleri için sisteme bir "oturma şablonu yaratıcısı" oluşturmaktır; önceden yüklenmiş şablonlar gibi. Oturma planındaki ızgara deseni ile işlevsel olabilir gibi görünüyor.

Bu arada, Araçlar>Otomatik Olarak Grupla aracını kullanma önerinizi beğendim. Gerektiğinde öğrencileri atamayı veya değiştirmeyi başarabileceğimi düşünüyorum.

Öğrencileri toplu halde hareket etmek üzere gruplamak için Çoklu Seçim aracını kullanmayı denedim, ancak öğrencileri bir gruba atamak yerine grupta istemediğim öğrencileri çıkarmak zorunda kalmamın garip olduğunu hissettim. Yani 6 öğrenciden 24'sını hareket ettirecek olsaydım, sadece 18'yı kontrol etmek yerine 6 öğrencinin işaretini kaldırmam gerekiyordu.

Bunun üzerinde çalıştığınız için tekrar teşekkürler.

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #30621 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Oturma planının farklı sınıflara kopyalanması
Merhaba,
Bahsettiğim oturma planı yer tutucuları ile ilk Beta önümüzdeki hafta hazır olacak.
Beta testlerine katılıp resmi sürümden önce biraz geri bildirimde bulunabilseydik harika olurdu.
Eğer ilgileniyorsanız, uygulamadan bana bir satır bırakın, Yardım > Destek ve Öneriler'e dokunun ve sadece şunu söyleyin
Oturma planı Beta.

Teşekkür
Son düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan bert.