Öğrencilere E-posta Gönder

Daha
11 yıl 7 ay önce #967 by ianmck01
Öğrencilere E-posta Gönder tarafından yaratıldı ianmck01
Merhaba Bert,
Uygulamayı bu dönem kullanmaya yeni başladım ve harika olduğunu düşünüyorum. Tüm sınıflarımı csv dosyaları olarak içe aktardım, ancak artık tüm öğrencilerin ve velilerin e-posta adresleri not defterimde olmasına rağmen, "canlı" görünmüyorlar, çünkü seçeneğim yok sınıf listesinde adlarına dokunduğumda öğrencilere e-posta gönder. Öğrenci kayıtlarına tek tek baktığımda, aktardığım bilgilerin hiçbiri isim dışında listelenmiyor. Bu tesise erişmek için her öğrenci kaydına yine de e-postaları ve iletişim bilgilerini yazmam gerekiyor mu, yoksa bir şeyi mi kaçırıyorum? Talimat sayfalarından birinde, içe aktarılacak dosyalarda @ sembolüne sahip başlık sütunları hakkında bir şeyler vardı, ancak Excel hücrelerde @ sembollerine izin vermiyor - bunu bir işlev olarak yorumluyor. Sınıflarda hepsini yazmadan e-posta bağlantılarına sahip olmanın bir yolu var mı? Ve eğer onları içe aktarabilirsem, bu alanları, artık başka bilgilere sahip olan, silerek ve yeniden içe aktararak kaybetmek istemediğim mevcut bir sınıfa eklemek artık mümkün mü? Uzun ve karmaşık soru için özür dilerim!
Teşekkürler,
ian

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 7 ay önce #968 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Öğrencilere E-posta Gönderme
Selam Ian,
@s ile bu Excel 'özelliğinin' farkında değildim!
Bir CSV dosyasını önceden var olan bir sınıfa yeniden içe aktarma seçeneğiniz var, ancak bu, geriye dönük uyumluluk için koruduğumuz 'eski yol' ve e-posta alanıyla çalışıp çalışmayacağından emin değilim. Bu akşam denememe izin verin ve size doğru çözümle cevap vereceğim.
Teşekkür

Daha
11 yıl 7 ay önce #988 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Öğrencilere E-posta Gönderme
Selam Ian,
Sonunda test etmek için zaman buldum.

Her şeyden önce ve bir dahaki sefere, @ işaretini eklemenize izin vermiyorsa, Excel'den tam bir CSV içe aktarmanız gerekiyorsa, sütun başlığındaki @'yi unutmanızı öneririm. Verilerinizi olmadan CSV'ye aktarırsınız ve ardından @ işaretlerini iDoceo'ya içe aktarmadan önce doğrudan CSV'ye eklersiniz.
CSV temelde bir metin dosyasıdır ve bu dosyayı düzenleyebilmeli ve sütun başlıklarına @ işaretini ekleyebilmelisiniz, bu dosyadaki ilk satırdır (aslında okuyabileceksiniz).

Tamam ve şimdi sorunuza. Evet, öğrencilerinizi içe aktardıktan sonra e-posta eklemenin bir yolu var. İşte açıklama, umarım yeterince açıktır:

- Bir CSV dosyasına ihtiyacınız var, ilk sütunu öğrencilerinizin tam adları (önceden içe aktardığınız gibi) ve sonraki sütunlar @e-posta ve @parentemail olmalıdır (lütfen bu @ işaretlerini not edin)

- Şimdi, bu CSV'yi Dropbox'ınıza, adlı bir klasörün içine koymalısınız. Apps/iDoceo

- iDoceo'yu açın ve e-postaları içe aktarmak istediğiniz sınıfın üzerine dokunup basılı tutun. İTHALAT'ı seçin

- Yeni bir pencere açılacaktır, 'Dosyayı İçe Aktar'a dokunun, içinde CSV dosyanızın adının bulunduğu bir liste görünmelidir, onu seçin.

Ve bu olmalı, eğer sınıfınızı açarsanız, e-postaları zaten almış olmalısınız. Biraz zor görünebilir (bu eski moda içe aktarmaydı), ama sanırım e- yazmaktan çok daha az iş. postalar elle.

Bu adımlardan herhangi birinde takılırsanız bana bildirin!

Daha
10 yıl 6 ay önce #4011 by jetay1
Yanıtlayan: jetay1 Konu üzerine Ynt: Öğrencilere E-posta Gönderme
Bu muhtemelen şimdi anlaşılmıştır, ancak hücre biçimini 'Metin' olarak değiştirirseniz, Excel'de @ sembolüyle bir hücre başlatabilirsiniz.

Başka bir seçenek de hücreye kesme işareti (') ile başlamaktır. Bu, Excel'e hücrede takip eden her şeyi düz metin olarak ele almasını söyler. Yine de csv'ye çevirdiğinizde ' ne olacağından emin değilsiniz. İlk seçeneği kullandım ve mükemmel çalıştı.

Joel

Daha
10 yıl 6 ay önce #4012 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öğrencilere E-posta Gönder
Merhaba Joel,
Evet, biraz eski bir konu... ! (hayranlık işareti) @ işaretine alternatif olarak (işaretinde)