Standartlar Widget'ı

Daha
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #31023 by Urche0n
Standartlar Widget'ı tarafından yaratıldı Urche0n
Merhaba,
Dışa aktarma işleminden sonra excel'de biraz değişiklik yaparak, standartlar widget'ının sonuçları ve not düzeylerini karneler için *neredeyse* ihtiyaç duyacağım şekilde görüntülemesini sağlayabileceğimi keşfettim. Ancak, standartlar widget'ını excel'e aktarırken iki şeyin gerçekleştiğini fark ettim. 1) standart adlar kesilir, bu nedenle tam ad dışa aktarılmaz, ve 2) sütun başlıkları, standart adın başına eklenen büyük tamsayılar alır.

Bunu değiştirip değiştiremeyeceğimden veya bunun bir hata olup olmadığından emin değilim. Kurulumumu aşağıda açıklamaya çalışacağım.

Aşağıdaki gibi klasörler veya ödevler olarak bir dizi sonuç ayarladım - klasör başlığının oldukça uzun olduğuna dikkat edin, ancak uygulama bunu sorunsuz bir şekilde kabul ediyor:

Widget'a standart olarak dahil etmek istediğim sonuçların her biri için "Sütunun başlığını standart olarak kullan" onay kutusunu seçtim:

Standartlar parçacığıma geri döndüğümde, bu görünümde uzun sütun adının zaten kesilmiş olduğunu fark etmem dışında, neredeyse doğru çıktıyı alıyorum:

Son olarak, bu widget'ı excel'e aktarmaya çalışırsam, yukarıda açıklanan iki sorunu içeren aşağıdakileri alıyorum:

Bu ayıklama davranışı beklediğiniz gibi mi görünüyor yoksa bu yazılımda düzeltilebilecek bir sorun olabilir mi? Bu excel dışa aktarımlarında sütun adlarının tamamının çıkması mümkün müdür? Beklendiği gibi çalışmasını sağlayabilirsem, bu iş akışının karne yorum sürecimi önemli ölçüde basitleştirebileceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim!
-J.

Ekler:
Son düzenleme: 10 ay 1 hafta önce tarafından Urche0n.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 ay 2 hafta önce #31043 by Urche0n
Yanıtlayan: Urche0n Konu üzerine Standartlar Widget'ı
Bu dışa aktarılan sütun başlıklarının, başlangıçtaki büyük sayısal değerleri dışlayacak şekilde ayarlanıp ayarlanamayacağı konusunda yorum yapabilen var mı?

Daha
9 ay 2 hafta önce - 9 ay 2 hafta önce #31044 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Standartlar Widget'ı
Üzgünüm Urche0n, gönderinizi kaçırdım
Bana söz konusu yapılandırmanın bir şablonunu gönderirseniz, sizin için bir düzeltme hazırlarım.
Not defteri görünümü > Dışa Aktar > Paylaş'tan, tüm sekmeleri seçtiğinizden, öğrenci olmadığından emin olun ve standartları dahil etme seçeneğini etkinleştirin
ve @ idoceo.net desteğine gönderin

Son düzenleme: 9 ay 2 hafta önce tarafından bert.

Daha
8 ay 4 gün önce #31091 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Standartlar Widget'ı
Merhaba, konuyu araştırdım ve görünüşe göre kullandığınız standartlarda geçerli kodlar yok.
Eğer şansınız varsa bana tek bir ekran görüntüsü gönderin, daha fazla bilgi sağlayabilirim

Daha
8 ay 3 gün önce #31094 by Urche0n
Yanıtlayan: Urche0n Konu üzerine Standartlar Widget'ı
Merhaba Bert,
Bu doğru. Ayarların "standartlar" bölümünde ayarlanmış geçerli kodlar yoktu. Not defterimdeki asıl ödevleri "standart olarak kullan" olarak işaretledim ve bunların standartlar widget'ında görünmesini bekliyorum. O zamandan beri, bu atamaları widget'ımda standartlar olarak işaretlenmiş olarak göstermenin tek yolunun, ayarlar-> standart bölümüne isteğe bağlı bir standart eklemek, widget'ı bu "standart"ı kullanacak şekilde ayarlamak ve ardından atamalarım gösterildikten sonra keşfettim. Standardı silebilirim ve widget çalışmaya devam eder.
İki farklı hata olarak gördüğüm şeyleri gösteren iki video hazırladım.
Bunlardan ilki, standart olarak kullanılacak atamaların, ayarlar->standartlar bölümünde bir standart mevcut olmadığı sürece gösterilmeyeceğidir ve ikincisi, standart olarak kullanılacak atamalar Excel'e aktarıldığında (veya üzerine gelindiğinde) ne olacağıdır. widget'ta görünen uzun tamsayılar:

Bu konuda Karla'ya da e-posta gönderiyorum ve buraya eklediğim notlar şunlar:

Hata 1: 

Genel bir standart zaten oluşturulmadıkça, widget'ın atama düzeyi standartlarını göstermesi sağlanamıyor.
Ancak atama düzeyi standartları, küresel standart kaldırıldıktan sonra bile görünür kalır.
  • Videonun 36. saniyesinde ödevleri standart olarak hazırladığımı görebilirsiniz
  • Videonun 1:20'sinde beni standartlar widget'ını eklemeye çalışırken, hiçbir sonuç gösterilmeden görüyorsunuz.
  • 1:45'te ayarlara rastgele bir global standart ekliyorum ve aniden atama standartlarım widget'ta gösteriliyor.
  • Bunu videoda göstermedim, ancak aynısını yapıp global standardı kaldırırsanız, atama standartları özet sekmesindeki widget'ta düzgün şekilde gösterilmeye devam eder.  
  • Bunun, kullanıcının önce genel bir standart seçmesini gerektirmeden otomatik olarak atama düzeyindeki standartları göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Widget'ın herhangi bir atama düzeyindeki standardı göstermeden önce küresel bir standardın seçilmesini istemesi sıkışmış gibi görünüyor, ancak daha sonra küresel standart sorunsuz bir şekilde kaldırılabiliyor.

Hata 2:  

Özet sekmesinde standartlar widget'ını gerçekten gördüğünüzde, bu widget'ı Excel'e aktarmak, ilk yazımın ilgili olduğu uzun tamsayı öneklerini üretir.
  • Ekran yakalamanın başlangıcında, standart adların üzerine geldiğimde açılan metinde uzun tamsayıların göründüğünü görebilirsiniz.
  • Ekran yakalamanın sonunda, dışarı aktardıktan sonra standart başlıklarda uzun tamsayılar içeren sonuçta ortaya çıkan excel dosyasını görebilirsiniz.

Bunu, oluşturduğunuz herhangi bir yeni not kitabından yeniden üretebilmelisiniz, ben bunu sürekli olarak yeniden üretebildim.
Teşekkürler,
-J.