Ekip entegrasyonu: bazı geri bildirimler + dilekler

Daha
11 ay 3 hafta önce #30956 by Sebastian
Ekip entegrasyonu: bazı geri bildirimler + dilekler tarafından yaratıldı Sebastian
Merhaba Bert ve diğer herkes,
her şeyden önce Teams entegrasyonu sayesinde çok büyük teşekkürler, bunun için uzun süre bekledim ve onu seviyorum. İdari işlerimi ve not vermemi çok daha verimli hale getiriyor. iDoceo, öğrencileri tanıma ve eşleştirme (mevcut sınıfları Teams ile ilişkilendirebilmem hoşuma gidiyor, harika bir özellik!) ve iDoceo notlarını Teams'in (esnek olmayan) puan sistemine dönüştürmesi açısından çok zekice. Bununla birlikte, gelecekteki gelişimin daha da iyi hale getirilmesi için bazı dileklerim var:

- iDoceo'dan Teams'e yayın yaparsanız, iDoceo otomatik olarak bir ay sonrasına bir teslim tarihi ayarlar. iDoceo bitiş tarihini (sütun seçenekleri) kullanıp bunu Teams'de yayınlayabilmeniz iyi olur.
- Bununla ilgili olarak: Yeni bir teslim tarihi belirlemeden bazı notları güncelleyemeyeceğimi fark ettim. Bu biraz can sıkıcı. Bu yüzden bugün Teams'den iDoceo'ya bir not aktardım, orada biraz işaretleme yaptım ve ardından güncellemelerimi Teams'te yayınlamak istedim. Ancak, öğrenciler yeni teslim tarihi olan yeni bir bildirim aldılar, bu hem onlar hem de benim için can sıkıcı. Mevcut bir görevi güncellerken, orijinal son tarihin korunabilmesi güzel olurdu.
- iDoceo notlarımı Teams'e yüklediğimde, öğrencilerin notlarını görebilmeleri için Teams'e gidip “Zurückgeben” (=dönüş) düğmesini tıklamam gerekiyor. Hepsini iDoceo'dan tek bir adımda yapabilirsem harika olur.
- Aynı anda birkaç sütunu içe aktarabilseniz iyi olurdu, ancak bu sadece sahip olunması güzel bir şey. 
- Bir başka güzel şey de öğrencilerin yüklediği dosyaları görebilmek. Görev açıklamasını sütunda ve geri bildirimi hücrelerde görebilmeniz harika, dosyalar da harika olurdu (ileride referans olması için).
- Bazı öğrenciler ödevlerini teslim etmezler. Hangi öğrencilerin çalışmalarını teslim edip etmediğini anlamak için küçük bir simge görmek faydalı olacaktır.

Şimdilik bu kadar. Bu önerilerin gerçekçi olup olmadığını bilmiyorum ama sadece size bazı geri bildirimler vermek istedim. Başta da belirttiğim gibi, Teams entegrasyonu için çok minnettarım ve tüm okulumuz Teams kullandığından bazı meslektaşlarıma iDoceo'yu tavsiye edeceğim.
Çok teşekkürler ve nimetler!
Sebastian

Probiert gerne meine kleine Korrektur-Uygulaması "KURT" iPad ve Mac için. Bireysel PDF dosyası oluşturmayı ve Koruma Prozesleri için pratik işlevlere sahip olmayı unutmayın. Mac ve iPad için tam maliyet sağlayın :)
www.kurt-korrekturen.de (V. 4.3'te jetzt)

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 ay 3 hafta önce #30957 by bert
Geri bildiriminiz için çok teşekkürler Sebastian,
İlk noktanızdaki Son tarih sorunu, bugün/yarın mevcut olan 8.7.2'de ele alınacaktır.
Geri kalanında ne yapabileceğime bakacağım. Test yapmak için çok sınırlı bir sanal alanım var ama sanırım
herhangi bir sorun olmayacak

Başka bir şey kaçırırsanız, göndermekten çekinmeyin
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Sebastian

Daha
11 ay 2 hafta önce #30977 by bert
'Son tarih' sorunu ile ilgili olarak, MS Teams tarafında bir sınırlamadır. 'Süresi dolmuş' görevlerle ilgili herhangi bir veriyi güncelleyemezsiniz.
Mevcut Beta sürümümüz, iDoceo'nun teslim tarihlerini otomatik olarak işlemesini isteyip istemediğinizi sorarak bu sorunu giderir.

Daha
11 ay 1 hafta önce #30982 by Sebastian
Yanıtlayan: Sebastian Konu üzerine Ekip entegrasyonu: bazı geri bildirimler + dilekler
Bunu duymak harika, sıkı çalışma için teşekkürler. Daha önce de söylediğim gibi, Teams entegrasyonu zaten harika ve ayrıca ilk sayıyı zaten dahil ettiğiniz ve kullanıcıların iDoceo'da teslim tarihini belirlemesine izin verdiğiniz için memnunum. :) Kendinizi fazla strese sokmayın ve hafta sonunun tadını çıkarın! :)

Probiert gerne meine kleine Korrektur-Uygulaması "KURT" iPad ve Mac için. Bireysel PDF dosyası oluşturmayı ve Koruma Prozesleri için pratik işlevlere sahip olmayı unutmayın. Mac ve iPad için tam maliyet sağlayın :)
www.kurt-korrekturen.de (V. 4.3'te jetzt)