Numcol işlevi nasıl kullanılır

Daha
6 yıl 1 ay önce #7351 by serbest
Numcol işlevi nasıl kullanılır tarafından yaratıldı serbest
Numcol (sütunları say) işlevini anlamaya çalışıyorum. Bir dizi sütun sağlayabileceğimi düşündüm ve kaç sütunun dahil edildiğini sayacaktı ama bu şekilde çalışmıyor gibi görünüyor. Ayrıca, bir kategorideki sütun sayısını saymak mümkün müdür, böylece kategoriye daha fazla sütun eklerseniz sayı buna göre otomatik olarak değişir mi?

Bunların hepsinde yeniyim, bu yüzden sağlayabileceğiniz herhangi bir yardım çok takdir edilecektir.

Teşekkür ederim.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
6 yıl 1 ay önce #7352 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Numcol işlevi nasıl kullanılır
Merhaba Freen,
NUMCOL, bir sütun listesindeki boş olmayan hücrelerin sayısını sayar, ancak genellikle gerekli değildir.

Yapmaya çalıştığınız hesaplama türünü bana bildirin. Bir kategoride, formül dışındaki herhangi bir hesaplama, içine eklediğiniz yeni sütunları otomatik olarak hesaba katacaktır.

Daha
6 yıl 1 ay önce #7353 by serbest
Yanıtlayan: serbest Konu üzerine Numcol işlevi nasıl kullanılır
Teşekkürler Bert,

Esasen, çoğu dersin başında çocukların yaptığı ısınma rutini için bonus katılım puanları toplamaya çalışıyorum. Her sınıf olmadığı için, önceden belirli sayıda sütuna sahip olmak yerine, ilerledikçe sütunlar eklerdim. Şimdi bu oldukça kolay, ancak her öğrenci için bir kod vermek zorunda kalmayıp bazı alanları boş bırakabilmeyi, ancak yine de bu alanı toplam ısınma sayısına dahil etmeyi tercih etmem dışında. Bu yüzden sütun sayısını (tercihen bir kategori klasöründe) saymam gerekiyor, böylece bu sayıyı bir yüzde elde etmek için bölmek için kullanabilirim (fırsat sayısından bonusu alma oranları). Ancak bir hücreyi nasıl boş bırakacağımı anlayamıyorum ama yine de toplam olarak sayılmasını sağlıyorum.

Umarım bu mantıklıdır.

Teşekkürler!

Daha
6 yıl 1 ay önce #7360 by bert
Bu hücrelere bir sayı eklemeyi mi yoksa simgelerle çalışmayı mı planlıyorsunuz?
Yalnızca sınırlı bir değer kümesine ihtiyacınız varsa, simgeler daha hızlı, daha görsel olacaktır ve boş hücrelerin dikkate alınması için bir sütuna varsayılan bir simge ekleyebilirsiniz.

Bana haber verin, not defterinize aktarabileceğiniz örnek bir şablonla daha ayrıntılı açıklayayım.

Daha
6 yıl 1 ay önce #7367 by serbest
Yeterince komik, kendi başıma kurduğum şey bu.

Sadece her hücreyi doldurmak zorunda kalmamanın bir yolu olduğunu umuyordum - bunun yerine önceden belirlenmiş bir değer olarak boş bir hücre sayımı yapmak.

Yani boş = özünde varsayılan değer.

Daha
6 yıl 1 ay önce #7368 by bert
(Sütun ekle) hesaplaması > ekleme, boş hücreler için bir değer belirlemenize izin verir, ancak hangi sütunların dikkate alınacağını seçmeniz gerekir. Aynı hesaplamayı ileride kategorilere de eklemeye çalışacağız.
Bir deneyin ve bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin

Daha
6 yıl 1 ay önce #7374 by serbest
Ya ne yazık ki kaç sütun saymam gerektiğini önceden bilemeyeceğim bu yüzden şimdilik boş bırakmak yerine her öğrenci için her sütuna bir işaret koymak zorunda kalacağım.