Standartlar, beceriler ve değerlendirme listeleri

Daha
6 yıl 5 ay önce #7230 by nenuial
Standartlar, beceriler ve değerlendirme listeleri tarafından yaratıldı nenuial
Bu işlevlerin nasıl kullanılabileceğine dair herhangi bir öğretici veya örnek var mı? Bazı örnekler görmeyi çok isterim. Şu anda onunla oynuyorum ama neyin neye ve nasıl birbirine uyabileceğini bulmak hantal. Gerçek dünya uygulamaları memnuniyetle karşılanacaktır.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
6 yıl 5 ay önce #7241 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Standartlar, beceriler ve değerlendirme listeleri
Merhaba Nenuial,
Korkarım henüz o eğitimlere sahip değiliz. Her ülkenin kendi gereksinimleri vardır ve sık sık değişmeye devam eder, bu nedenle standartlar ve temel beceriler, kullanıcılarımızın istekleri doğrultusunda geliştirilmeye devam etmektedir.

Daha
6 yıl 5 ay önce #7242 by nenuial
Yanıtlayan: nenuial Konu üzerine Standartlar, beceriler ve değerlendirme listeleri
Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım bir tür "örnek", "ah evet, bu benim için bir seçenek olabilir" diye düşünebilmek için gerçekten yardımcı olacaktır. Özellikle beceriler ve standartlar arasındaki bağlantı benim için henüz tam olarak net değil.

Daha
6 yıl 5 ay önce #7243 by bert
Aralarında herhangi bir bağlantı olmaksızın beceriler ve/veya standartlarla çalışabilirsiniz. Bu, bazı ülkelerde özel bir gerekliliktir ancak sizinkinde hiçbir faydası olmayabilir.

Sadece beceriler:
- Ana ekran > Ayarlar > Anahtar becerilere ekleyin
- Not defterinizde bunları etkinleştirin > Sağ üst köşede üç nokta > Temel beceriler
- İsteğe bağlı olarak sütunlara veya dereceli puanlama anahtarlarına atayın
- Sonuçları Özet > Widget'lar > Anahtar beceriler bölümünde göreceksiniz.

Yalnızca standartlar:
- Becerilere benzer şekilde: Ayarlar > Standartlar, kendinizinkini ekleyin
- Not defterinizde bunları etkinleştirin > Sağ üst köşede üç nokta > Standartlar
- Bunları sütunlara atayın

Yapabilirsin:
- Aralarında herhangi bir bağlantı olmadan hem becerileri hem de standartları sütunlara/dereceli puanlama anahtarlarına manuel olarak atayın
- veya standartlarınızı yapılandırırken her birine belirli bir anahtar beceri kombinasyonu atayabilirsiniz. Bu standart bir sütuna uygulandığında, seçilen anahtar beceriler kombinasyonu da eklenecektir.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nenuial, Nardley

Daha
6 yıl 5 ay önce #7244 by nenuial
Yanıtlayan: nenuial Konu üzerine Standartlar, beceriler ve değerlendirme listeleri
Alışmaya başlıyorum!

Bir ricam olacaktı. Standartları sıralamak mümkün olsaydı, bu harika olurdu. Onları istediğim sıraya sokmak için farklı kodlarla denedim ama başarılı olamadım.

Daha
6 yıl 3 ay önce #7318 by nenuial
Birden çok sütun > Anahtar beceriler hesaplamasını kullanmaya çalışıyorum ve bunun nasıl çalıştığına dair bir soru/yorumum var. Becerilerimin her biri için sütunlar almaya çalışıyorum ama bunun yerine beceriler içindeki her standart için sütunlar alıyorum (Standartlar - hesaplama ile elde ettiğime benzer). Beceriler pencere bileşeninde neler alabileceğimi yansıtan sütunlar oluşturmamın bir yolu var mı ve nasıl?

Daha
6 yıl 3 ay önce #7319 by bert
Birden çok sütun > Anahtar beceriler - hesaplama, widget'a benzer şekilde, not defterindeki bu belirli anahtar beceriye ait tüm sütunlarla birlikte ortalama bir hesaplama oluşturur.

Widget tüm temel becerileri alır ve bu hesaplamayı gerçekleştirirken Anahtar beceriler - hesaplaması her seferinde bir becerinin ortalamasını alır.

Daha
6 yıl 3 ay önce #7320 by nenuial
Anladığımdan emin değilim.

Diyelim ki iki temel becerim var.

Benim durumumda her anahtar beceri bir dizi standartla bağlantılıdır. Farklı değerlendirmelerde bu sütunu bir veya daha fazla standarda bağladım.

Şimdi Anahtar beceri widget'ında bu becerilere ortalama sahip oldum. Hangisi harika. Aynı şeyi yapan bir sütun (formül) istiyorum, böylece onu bir öğrenci raporuna koyabilirim.

Anahtar beceriler - hesaplama, sütun başlığının beceri değil standart olduğu sütunlar oluşturur.

Daha
6 yıl 3 ay önce - 6 yıl 3 ay önce #7321 by bert
Temel beceriler widget'ında > belirli bir temel becerinin altındaki herhangi bir hücreye dokunun ve bu ortalamanın bileşimini göreceksiniz. Bu, birden çok sütunda gördüğünüzle eşleşecektir - Anahtar beceri hesaplaması
Son düzenleme: 6 yıl 3 ay önce tarafından bert.

Daha
6 yıl 3 ay önce #7322 by nenuial
Tamam, temelde, yetenek widget'ı ile aynı "görünümü" istiyorsam bir Beceri başına sütun, Anahtar beceri hesaplaması tarafından oluşturulan sütunlara dayalı ortalamaları yeniden oluşturmam gerekiyor.

Yani benim isteğim şu olurdu:
Birden çok sütunda, beceri widget'ında gördüğünüzü yansıtan sütunlar oluşturmanın bir yolu olsaydı harika bir özellik olurdu: beceri başına bir sütun!