Rubrik verilerinin bireysel kategorilerine ilişkin hesaplamalar

Daha
2 yıl 7 ay önce #10010 by lucop
Merhaba, bir değerlendirme tablosu içindeki kategoriler üzerinde hesaplamalar yapmanın mümkün olup olmayacağını merak ediyordum, örneğin 4 kategoriden oluşan haftalık bir değerlendirmem var (ekran görüntüsünü kontrol edin) ve sonunda toplamları, ortalamayı çıkarmak istiyorum ... her işaretleme döneminin Mümkün mü? Varsa nasıl yapılır?

Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Ps bunu yapmanın daha kolay bir yolu olabilir ve ben görmedim, lütfen biri beni doğru yöne işaret edebilir mi? Tekrar teşekkürler.
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
2 yıl 7 ay önce #10011 by bert
merhaba lucop,
Bunu, dereceli puanlama anahtarlarında belirli kategorileri seçerek bir formülle yapabilirsiniz, ancak bu, not defterinde kullanmayı planladığınız dereceli puanlama anahtarlarının sayısına bağlıdır.
'Resmi' çözüm, temel becerileri veya standartları kullanmak olacaktır. Bunları dereceli puanlama anahtarındaki belirli kategorilere atarsınız ve sonuçlar otomatik olarak not defterindeki 'Özet' sekmesinde görünür.
İkisinden hangisini daha ayrıntılı açıklamamı istediğinizi bana bildirin

Daha
2 yıl 7 ay önce #10014 by lucop
Merhaba Bert, aslında değerlendirme tablosunu oluşturdum ve her kategoriye bir standart atadım. Bu dereceli puanlama anahtarını yalnızca işaretleme dönemi boyunca kullanmayı planlıyorum ve bu nedenle hesaplanan alanlar yalnızca bu kategorilerin her birine dayalı olacaktır. Bu yüzden, her iki sistemin de nasıl çalışacağını bilmek istememe rağmen, Özet çözümünün daha uygun olacağını tahmin ediyorum.

Teşekkür ederim.