Planlayıcı dönem sırası

Daha
4 yıl 7 ay önce - 4 yıl 7 ay önce #8219 by mhoye
Merhaba,

Geçen yıl iDoceo'yu kullandım ve bu yeni öğretim yılı için bu yılın bilgilerini yazmak için geçen yılın not defterini/planlayıcısını basitçe "döşedim". Bunun bir sonucu olarak, planlayıcı görünümümün doğru sınıf düzeyi dönemlerini doğru zamanlarla gösterdiğini düşünüyorum, ancak planlayıcı görünümünde yukarıdan aşağıya, geçen yılki sıralamanın kronolojik görünümünde, bu sınıf seviyeleri olmasına rağmen, BU yıl günün farklı saatlerinde geçen yıl olduğundan farklı oluyor. (Sorunumu göstermek için bu iletiye ekran görüntüleri eklemeye çalıştım, ancak ne yazık ki "ekler" bağlantısı işe yaramadı.) Bu planlayıcı görünümü sorununu, bunun için "Zamanlama" görünümümü bozmadan düzeltmenin kolay bir yolu var mı? yıl? Bana en kısa sürede bildirin. Teşekkürler!
Ekler:
Son düzenleme: 4 yıl 7 ay önce tarafından mhoye.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
4 yıl 7 ay önce #8220 by bert
merhaba mhoye,
Planlayıcıdaki satır sırası, başlangıç/bitiş zamanlarına değil, Periyot seçtiniz.
Bu Dönemler, Ayarlar > Planlayıcı'da listelenir ve varsayılan olarak 1'den 20'ye kadar numaralandırılmıştır. Gösterilme sırası budur.
Korkarım Planner'daki mevcut sıranızı değiştirmenin kolay bir yolu yok. Hangisinin önce geldiğini bilmek için dönemlerinizin adlarını düzenlemelisiniz. Ardından, doğru olanı atamak için zaman dilimlerinize > Dönem'e uzun dokunun.

Daha
4 yıl 7 ay önce #8222 by mhoye
Diğer bir deyişle, Ayarlar menüsünün Planlayıcı bölmesinde, Dönemleri BU yılın sınıf düzeyindeki sınıfların sırasını yansıtacak şekilde yeniden adlandırabilir miyim? (Şu anda, Ayarlar menüsündeki Planlayıcı bölmesi, GEÇEN yılın sınıf düzeyindeki sınıfların sırasını gösterir.) Planlayıcı bölmesindeki bu sırayı değiştirmek, sonuç olarak sahip olduğum Zamanlama görünümünü bozar, bu da şu anda bu yılın not sırasını yansıtır. seviye sınıfları? Tavsiye lütfen. Teşekkürler.

Daha
4 yıl 7 ay önce #8223 by mhoye
Ve eğer önerinizi açıklığa kavuşturabilirseniz: "Ve sonra doğru olanı atamak için zaman aralıklarınız > Dönem üzerine uzun dokunun." "Uzun dokunma"nın ne olduğundan emin değildim - ve "zaman dilimleri > Dönem" tam olarak nerede bulunuyor? Üzgünüm, bu noktalarda biraz yoğunum. Yardımınız için teşekkürler. :)

Daha
4 yıl 7 ay önce #8224 by mhoye
Ve ek bir örnek olarak...

Devam ettim ve Ayarlar menüsünün Planlayıcı bölmesindeki dönemlerin sırasını güncelledim. (Ekteki ekran görüntülerinden birine bakın.) Bunu yaparak, gerçek Planlayıcı görünümünde (uygun ekran görüntüsüne bakın) sayfanın sol kenarındaki "yan başlıklar"ın artık Ayarlar'daki Planlayıcı bölmesiyle EŞLEŞTİĞİNİ buldum. Bununla birlikte, aynı Planner görünümündeki sınıfların renk kodlu sırası, yine de bu yanal başlıklarla aynı fikirde değildir. Eklediğim kalan ekran görüntüsü, Planner görünümü ekran görüntüsüne dahil edilen aynı hafta için Zamanlama görünümünü gösterir.

Öyleyse, gerçek renk kodlu bölümlerin yan alt yazıların sırasına uyması için Planner görünümünü düzeltmemin olası bir yolu var mı? Ölü bir atı dövüyor olabileceğimi biliyorum (grafik benzetme için özür dilerim) - ve gerekirse Planner görünümünde sıralanan tuhaf sıra ile yaşayabilirim (çünkü doğru zamanlar renk kodlu etiketlerde listelenmiştir) - ama bunu bir şekilde düzeltebilseydim harika olurdu. Tekrar tavsiye lütfen. Teşekkürler!

Daha
4 yıl 7 ay önce - 4 yıl 7 ay önce #8226 by bert
Tabii, biraz açıklayayım.

Yan başlıklar her zaman planlayıcı ayarlarıyla eşleşir. Bunun bir yolu yoktur ve herhangi bir başlangıç/bitiş saatine, sınıf yapılandırmasına veya başka bir seçeneğe bağlı değildir. Her zaman bu aynı sırayla görünecektir.

İşte bir görüntü

Program derslerinizi başlangıç/bitiş saatlerine göre gösterecektir.

Planlayıcı veya programdaki belirli bir yuvanın rengi, o belirli sınıfa atanan renge (sınıflar listesinden birini düzenle > Renk ) veya programdan > bir sınıfa > uzun dokunun > Renk'e bağlıdır.

Renk, kendisine atanan sınıf dışında başka bir parametreye bağlı değildir. Aynı sınıf her zaman aynı renge sahip olacaktır.

planlayıcı
sınıfları satırlar halinde gösterir. 1. Dönem 1. satırdaki sınıfları gösterir, 2. Dönem 2. satırdaki sınıfları vb. Planlayıcıdaki satır konumu, başlangıç/bitiş zamanlarına değil, yalnızca bu Döneme bağlıdır.
Burada, programda ve planlayıcıda gösterilen aynı sınıfa ait birkaç resim

iDoceo'daki herhangi bir görünümde tüm ek seçenekleri görmek için yapmanız gereken hareket uzun bir dokunma veya uzun dokunmadır. Program, planlayıcı not defteri, öğrenci, hücre, sütun vb.
www.idoceo.net/index.php/en/help/main-gestures

Önceki resimlerde, pembe sınıf > Düzenle'ye uzun bir dokunuş, o sınıf için Dönem/Satırı değiştirmenize izin verecektir.

Umarım şimdi daha mantıklıdır.
Son düzenleme: 4 yıl 7 ay önce tarafından bert.