Planlayıcı ve dönemler

Daha
9 yıl 2 ay önce #5374 by Scvales
Planlayıcı ve dönemler beni deli ediyor! tarafından yaratıldı Scvales
Programım, kayıt zamanı, 2 periyot, mola zamanı, 1 periyot, öğle yemeği zamanı, 2 periyot ile planlanmıştır. Sınıfın günlüğüne not eklediğimde, planlayıcı onlara yanlış isimler veriyor. Kaç adet dönemim olduğu ya da isimlerinin ne olduğu önemli değil gibi görünüyor... Günün son dönemim 1. dönem mi?!

Bu uygulamayı seviyorum ama her iki çalışma modunu birlikte nasıl kullanacağımı çözemiyorum. Ne olduğunu anlamadıysan resim sağlayabilirim? Eğer yardım edebilirsen teşekkürler!

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 2 ay önce #5375 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Planlayıcı ve dönemler beni deli ediyor!
Merhaba Scvales,
Zamanlamayı yapılandırdığınızda dönem atanır.
Belirli bir haftayı açarsanız, bir sınıfa dokunun ve basılı tutun > Düzenle . Yapılandırdığınızı göreceksiniz.
Program, tüm sınıflarınızın başlangıç/bitiş zamanlarını hesaba katacak, ancak atanan periyodu hesaba katmayacak ve planlayıcı, başlangıç/bitiş zamanlarını değil, periyodu dikkate alacaktır. Sanırım kafa karışıklığı bundan kaynaklanıyor.
Başlangıç/bitiş zamanlarınızı nasıl yapılandırırsanız yapılandırın, planlayıcıda gösterildiği gibi dönemlerinizin sırası her zaman aynı olacaktır. Gerçek sıra, Ayarlar / Planlayıcı'da gösterilir. Varsayılan olarak, Dönem 1'den 20'ye kadar gider ama sanırım isimleri daha anlamlı bir şeyle değiştirmişsinizdir.
Hala çözemezseniz, bana bildirin.

Saygılarımızla

Daha
9 yıl 2 ay önce #5377 by Scvales
Yanıtlayan: Scvales Konu üzerine Planlayıcı ve dönemler beni deli ediyor!
Teşekkürler, biraz düzenledim. Vay, bu en garip şey gibi görünüyor! Zaman çizelgesini kolay çalışma modunda ayarladım ve bu size seçenek sunmuyor. Şimdi diğer çalışma moduna geçip onları düzenlediğimde, bazen zaman çizelgemden rastgele dönemleri siliyor. Bu çok can sıkıcı! Yukarıdaki yöntemi kullanarak sıraladığımı düşündüm ama sonra geri döndüğünüzde varsayılan olarak geri dönüyorlar ...

yardım etmeye çalıştığın için teşekkürler

Daha
9 yıl 2 ay önce #5378 by Scvales
Evet bu olmuyor... Defalarca denedim ve hangi periyodun çağrılacağını değiştirirken save tuşuna basıyorum ve alttaki periyodu siliyor. Basit modda neden dönemleri adlandırmıyorsunuz?!

Daha
9 yıl 2 ay önce - 9 yıl 2 ay önce #5379 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Planlayıcı ve dönemler beni deli ediyor!
Tamamen farklı sistemler oldukları için 'kompakt' modundan 'tam boyutlu' moda geçiş yapamazsınız, bundan mı bahsediyorsunuz emin değilim.

Planlayıcıya ihtiyacınız varsa, tam boyut modunda kalmalısınız.
Öte yandan, aynı dönemi iki farklı sınıfa atarsanız, biri diğerinin yerini alacaktır. Her sınıf için yalnızca bir dönem hakkınız olabilir
Son düzenleme: 9 yıl 2 ay önce tarafından bert.

Daha
9 yıl 2 ay önce #5380 by Scvales
Değişmeye devam edemeyeceğini bilmiyordum! Ayrıca değiştirme süresi olayını da anladım. Tekrar teşekkürler. Sanırım şimdilik basit modda tutacağım!