Okul yılını yapılandırma

Daha
9 yıl 2 ay önce #5345 by janinesensei
Okul yılını yapılandırma tarafından yaratıldı janinesensei
Bu daha önce sorulduysa kusura bakmayın ama yeni başladım ve kafam çok karıştı! Avustralya'daki yeni okul yılımız bu hafta başlıyor, bu yüzden gitmeye hazırlanmaya çalışıyorum.

Derslerimi oluşturdum (hepsi 17 tanesi!), çizelgede okul zaman çizelgemize uygun satırlar oluşturdum ve dersleri 1. Hafta takvimine ekledim. Aslında buna bir zaman çizelgesi denir) yıl boyunca tekrarlanır.

Sorum şu ki, program/planlayıcının tatillerin ne zaman olduğunu bilmesi için okul dönem tarihlerini nasıl ayarlayabilirim? İşçi Bayramı gibi bireysel bir tatilin nasıl ekleneceğini görebilirim, ancak tatilleri her dönemin sonunda (iki haftalık bir ara) nasıl ekleyebilirim?

Takvimin ilk haftanın sonuna kadar doğru görünmesi için ilk haftayı kopyalamak için takvimdeki otomatik kopyalama işlevini kullandım, ancak programın 2. Dönemin başında yeniden başlamasını nasıl sağlayabilirim?

Umarım bu mantıklıdır?

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 2 ay önce #5346 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Okul yılını yapılandırma
Hoş geldin Janine,
Neredeyse sahipsin. Kopyayla ilgili bir sorun olması durumunda devam etmeden önce hızlı bir yedekleme yapmanızı öneririm. Ana ekrandan Yedekle, Hızlı yedekleme üzerine dokunun ve 'Yedekleme tamamlandı' mesajının görünmesini bekleyin.

Otomatik kopyalama, belirli tarihlerde başlayacak/bitecek şekilde yapılandırılabilir. 1. haftanızı ve ardından 'Otomatik kopyalama'yı seçmelisiniz, Başlangıç'a dokunun, 2. Döneminizin ilk tarihini seçin ve ardından kopyalayın.
Birkaç ekran görüntüsünü aşağıda bulun

Bir sonraki sürümümüz bu otomatik kopyalamayı iyileştirecek ve bu adımları daha sezgisel hale getirecek.
Ekler:

Daha
9 yıl 2 ay önce #5347 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Okul yılını yapılandırma
HAFTA modunda olduğunuzdan emin olun, ekran görüntüleri başka tür bir kopya içindir.

Takvim ayarlandıktan sonra. Bu tatilleri manuel olarak ekleyebilir, TATİL moduna dokunabilir ve sol taraftaki takvimde tatil olarak işaretlemek istediğiniz günleri seçebilirsiniz.