Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim

Daha
9 yıl 10 ay önce #4643 by ArtyAimee
Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim tarafından yaratıldı ArtyAimee
iDoceo'yu bir yıldır kullanıyorum ve o kadar çok sevdim ki okulumdaki birkaç öğretmeni de kullanmaya dönüştürmeyi başardım.

Uygulamayla ilgili tek sorunum, planlayıcımın yapısını etkileyen birkaç çift dersim olması... Ör. Resim dersim 1. dönem ve 2. dönem ve tekstil dersim dönem görülecek. 3 & dönem 4.

Takvimdeki dönem zamanlarını her sınıf için benzersiz olacak şekilde yapılandırabileceğimi anlıyorum - ancak bunu yapmak, planlayıcımın günün dönemleriyle senkronize olmadığı anlamına geliyor. Örneğin benim resim dersim birinci dönem olacak ve tekstil dersim 2. dönem olacak!

Bunu aşmanın tek yolu, aynı sınıfa iki kez (birbiri ardına) girerek günün saatlerine bağlı kalmamdır - ancak bu, ders planlarını tekrarlamak istemediğimden ve şimdi yeni 'çarpma' özelliği burada (dahi) bu da bir sorun olacak.

Takvimi, aynı sınıfa iki kez girmek zorunda kalmadan iki dönem boyunca bir çift dersin görüneceği ve planlayıcının benim programım gibi görüneceği şekilde yapılandırmak mümkün müdür? İşleri daha karmaşık hale getirmek için tek ders de veriyorum ve bu yüzden iki farklı format arasında geçiş yapabilmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 9 ay önce #4659 by Emilie
Yanıtlayan: Emilie Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
Ben de aynı gemideyim ve buna akıllıca bir çözüm bulamadım. Bu yüzden en yoğun günümde verdiğim maksimum ders sayısı olarak maksimum periyodumu 5 (ama aslında 9 periyotlu bir zaman çizelgesi) olarak belirledim ve sonra dersime göre zamanlamayı ayarladım.
Bu, P1&2'nin 1. dersim, P3&4'ün 2. dersim vb. olduğu anlamına gelir. Bir single'ım varsa onu da bir olarak sayarım ve aynı şey üçlü için de geçerlidir...
Daha iyi bir çözüm için mutlu olurdum ama bu arada ben böyle yapıyorum.

Daha
9 yıl 6 ay önce #5112 by doktorLaskew
Yanıtlayan: doktorLaskew Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
evet aynı burada
minnetle takdir edilen çifte dersler için işlevsellik

Daha
9 yıl 5 ay önce #5159 by doktorLaskew
Bu konuda bir gelişme var mı??

teşekkür ederim

Daha
9 yıl 5 ay önce #5160 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
Merhaba docLaskew,
iDoceo'da çifte dersler mümkündür ancak ArtyAimee'nin orijinal gönderisinde açıkladığı gibi her ders bir süre alacaktır. Yakın gelecekte bunu iyileştirip geliştiremeyeceğimizden emin değilim.
Emilie'nin görevinde önerdiği geçici çözüm en iyi yaklaşımdır. Ek olarak, mevcut sürümde, Dönem adları düzenlenebilir (Ayarlar> Planlayıcı seçeneğinden), Dönem adları gerçek dönemlerinizle eşleşecek şekilde, örneğin çift dönemler için Dönem 1a veya Dönem 1b şeklinde bir şeyler yazabilirsiniz.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: doktorLaskew

Daha
9 yıl 5 ay önce #5161 by doktorLaskew
sevgili bert,

Kısa sürede cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu forumdaki yüksek etkinlik hacmi, bu uygulamaya geçmenin nedenlerinden biridir - iyi desteklenmektedir.

Yukarıdaki üyelerin önerdiği gibi çalıştım.

Gelecekte bu işlevselliğe sahip olmak güzel olacak, bu nedenle bu bölüm, uygulamadaki diğer bölümlerin yüksek standartlarının geri kalanına ayak uyduracaktır. Bir adım attım, önceki not defterimden vazgeçtim ve yılın geri kalanında iDoceo kullanacağım. ilginç olmalı!!

En iyi,

Leslie

• Wheatland
9 yıl 5 ay önce #5225 by Wheatland
Yanıtlayan: Wheatland Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
Katılıyorum, tam olarak desteklenen çift dönemler mükemmel bir ek olurdu. Hem teklere hem de çiftlere öğretiyorum ve planlayıcım dağınık görünüyor; geçici çözüm sadece hardalı kesmez :(

Yine de uygulamayı seviyorum

Daha
9 yıl 1 ay önce #5421 by Wendy
Yanıtlayan: Wendy Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
Bu yazılımı kullanmak için artyaimee'den ilham aldım ve bu nedenle çift derslerde aynı sorunları yaşıyorum. Derslerimi tekli olarak ayarladım ve bu nedenle ikili iki periyottan oluşuyor. Ancak alttaki sekmeleri kullanarak bunları PDF olarak dışa aktarmaya geldiğimde, her ikisini de değil, yalnızca günün ilk dersini dışa aktardı. Yardım!

Daha
9 yıl 1 ay önce #5423 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Çifte Dersler ve planlayıcı/takvim
Merhaba Wendy,
Günlük görünümünden (alttaki sekmeler) > Üstteki dişli simgesine dokunun ve haftalık yapılandırma durumlarının olduğundan emin olun 'Hafta yapılandırması takvime bağlıdır'
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Wendy