Yeni İskoç tarifesi (tek günler)

Daha
9 yıl 11 ay önce #4539 by Sean
Yeni İskoç tarifesi (tek günler) tarafından yaratıldı Sean
Çoğu İskoç Ortaokulunda artık 3 gün 7 dönem derslerine ve 2 gün 6 dönem derslerine geçtik. Okulum bu günleri ikiye böldü Pazartesi, Çarşamba, Perşembe artık 7 ders ve Salı, Cuma 6 ders, dönem süreleri de 2 gün için 3 güne göre farklı çünkü güne fazladan bir dönem sıkıştırılıyor. Bunu IDOCEO'da kurmanın çok zor olduğu kanıtlandı, ancak yazılımı gerçekten çok sevdiğim için kullanmayı umuyorum!

Yani benim soru:
Her gün için farklı dönem/sınıf zamanlamaları olan bir Zaman Çizelgesi nasıl oluşturulur?

Programda sadece 1 set zamanlama ayarlanabilir, bu da molalar/öğle yemekleri ve periyotların hepsinin aynı zamanlarda olmasına neden olur, ancak Pazartesi öğle yemeğim 13.20'de başlarken, Salı öğle yemeğim örneğin 13.05'te başlar ve periyotlar/dersler çok erken başlar ve biter. farklı zamanlar da

Takvimde, döngü ayarındaki günleri ayarlayabileceğimi anladım, böylece 3 günümü 2 güne farklı periyot/ders zamanlarıyla geçirebilirim (haftanın her günü 7 periyotla ayarladım, ancak süreleri 3 tek gün yerine 2 gün olarak ayarlanabilecek şekilde ayarlayabilirim.) Ancak bunu Program işlevinde çalıştırmaya çalışmak imkansız görünüyor çünkü Otomatik tüm hafta için 1 set sınıf/dönem zamanlamasına ayarlıyor. . 'Kompakt mod' programını kullanarak, ilgili periyot zamanlamalarında 1 gün ile program 3'e ayarlayabilir, ardından bir program 2'ye gidebilir ve diğer ilgili zamanlamalarla tek 2 gün oluşturabilirim. Ancak, Tam çalışma moduna geçer geçmez, dönemlerim, Tam çalışma modu Programındaki öğle yemeği molaları ve diğer sınıflarla çakışıyor. Modlar arasında geçiş yapmak da uygulamayı ve beni karıştırıyor gibi görünüyor.

Farklı günler için farklı saatler ayarlamak mümkün müdür?
Pazartesi için 7 dönem/ders almam gerekiyor ve ardından Salı için tamamen farklı zamanlamalar/saatler ve dakikalar vb. ile sadece 6 derse ihtiyacım var.

tavsiye için çok teşekkürler erkekler/kızlar :)

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 11 ay önce #4540 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Yeni İskoç tarifesi (tek günler)
Selam Sean
Bu konfigürasyonu her iki modda da kurabilirsiniz, ancak ya kompakt ya da tam boyutlu kullanmalısınız!
Aralarında geçiş yapmaya devam edemiyorum

Her neyse, ikisini de biraz açıklayacağım ve hangisiyle çalışacağınıza siz karar verin. Planlayıcıya ihtiyacınız varsa, ki sanırım öylesiniz, o zaman tam boyutludur.

Kompakt mod
Sol taraftaki zamanlamalar sadece referans amaçlıdır, eğer renk eklediyseniz, tüm haftaya uygulanacaktır, ancak yine de her zaman bloğunda kendi zamanlarınızı ekleyebilirsiniz.
İşte küçük bir resim:

İşte o zamanları değiştirebileceksiniz

Tam boyutlu
Benzer şekilde, o zamanları her zaman bloğunda düzenleyebilirsiniz.
Bu durumda, her bloğa atadığınız Dönem isteğe bağlı olarak değiştirilebilir, iDoceo yalnızca belirli bir zaman çerçevesine uyması gereken süreyi önerir, ancak siz bunu daha sonra değiştirirsiniz.

Umarım bu yardımcı olur!
Takvim bölümüyle ilgili daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa, tam boyutlu olarak bana bildirin
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.