Sınıf başına bir tane değil, bir ana takvim var mı?

Daha
10 yıl 1 ay önce #4438 by İngilizce öğretmeni
Sınıf başına bir tane değil, bir ana takvim var mı? tarafından yaratıldı İngilizce öğretmeni
Bu uygulama harika ve onunla başa çıkmayı seviyorum!

Bir ana takvime toplantılara/etkinliklere vb. girmenin ve onlara hatırlatılmanın bir yolu var mı - yoksa her şey her zaman bir öğretim grubuna bağlı mı?

Ayrıca, ÜCRETSİZ dönemler (yani sınıflar arasındaki zaman dilimlerinde yapılması gereken işler) için plan yapabilmek istiyorum, ancak bu sürelere bir metin girmek için bastığımda bana sadece 'sınıf ekle' seçeneği sunuyor.

'ÜCRETSİZ' adında bir 'sahte' sınıf oluşturmam gerekir mi?

Teşekkür

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 1 ay önce #4439 by bert
Merhaba English_Öğretmen,
Geçerli sürümde tüm açıklamalar bir öğretim grubuna eklenmelidir, ancak olayları hatırlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Tüm sınıfların günlüğünde aynı anda görünecekler.
Daha fazla detay bu burada açıklanmış

Ek olarak, ana ekrandaki küçük hatırlatıcılar listesi, bir uyarı tarihi eklemenize izin verecektir. Hatırlatma metnini girdikten sonra üzerine dokunun ve 'Bir gün bana hatırlat' seçeneğinin geri kalanını göreceksiniz.

Serbest dönemle ilgili olarak, korkarım o sahte sınıfı oluşturmanız gerekecek. Yine de daha iyi bir alternatif üzerinde çalışıyoruz!

Daha
10 yıl 1 hafta önce #4491 by Normanremer
Yanıtlayan: Normanremer Konu üzerine Sınıf başına bir tane değil, bir ana takvim var mı?
Blok rotasyon programını takip eden bir lisede öğretmenlik yapıyorum. Bu, "tek" ve "çift" günlerimiz olduğu anlamına gelir (sırasıyla 1, 3, 5, 7 periyotları ve 2, 4, 6, 7 periyotları). Bu, planlamayı zorlaştırıyor ve iDoceo'nun birçok planlama seçeneği olmasına rağmen, hiçbirinin benim için gerçekten işe yaramadığını gördüm. Planları tek bir yere not edebilmek için "Planner" adında sahte bir sınıf oluşturdum, ancak bu ideal değil. Sadece ay görünümünü kullanıyorum, bu yüzden diğer her şey gereksiz.

Acaba iDoceo'nun sonraki bir sürümünde basit bir ana planlayıcıya sahip olmak işlerde miydi?

Ayrıca, okulumdaki tek/çift programımız yeşil/beyaz renkleriyle ilişkilendirildiği için, yeşil günler için hücreyi açık yeşil bir arka planla doldurabilmek harika bir özellik olurdu. Bu, zamandan tasarruf sağlayacak ve kullanım kolaylığını artıracaktır. Sadece bir düşünce. Bu çok güçlü bir programdır - paha biçilemez!

Daha
9 yıl 11 ay önce #4541 by Normanremer
Yanıtlayan: Normanremer Konu üzerine Sınıf başına bir tane değil, bir ana takvim var mı?
Takvim/planlayıcı şu anda oldukça karmaşık ve özelliklerle dolu (özellikle harika zaman çizelgesi görünümüyle 3.1 Beta). Yani bir sınıf birden fazla döneme bağlanabilir (ilkokul için gerekli), ancak birden fazla sınıfı tek bir planlayıcıya bağlamanın bir yolu var mı (lisede aynı dersten birkaç sınıfa aynı derslerle ders verilebilir)? Bu, aynı kurs içeriğine sahip herhangi bir sınıf için planlama sekmelerine tıkladığınızda aynı gündem bilgilerine erişmenizi sağlar. Sadece merak ediyorum.

Bu uygulama başlangıçta harikaydı ama her güncellemede daha da iyiye gidiyor!

Daha
9 yıl 11 ay önce #4542 by bert
Teşekkürler Norman, yeni zaman çizelgesini beğenmene sevindim.

Bu dersleri sınıflar arasında henüz ilişkilendirmek mümkün değil, ancak bir sonraki büyük güncellememiz (yani 3.5) için bunun üzerinde çalışıyoruz. Gerçeği söylemek gerekirse, bunun nasıl görüneceğinden hala emin değilim! Planları bağlantılı olsa bile, yine de bir sınıfa belirli değişiklikler ekleyebilmelisiniz... çalışma devam ediyor!