Ev ödevi kaydetme

Daha
10 yıl 6 ay önce #4010 by jetay1
Ev ödevi kaydetme tarafından yaratıldı jetay1
Idoceo'yu yeni kullanmaya başladım ve şimdiye kadar hoşuma gitti.

Öğretmenlikteki en büyük zorluğum, hangi ödevleri hazırladığımı, ne zaman teslim ettiğimi ve kimin teslim ettiğini takip etmek. Bu, yapabilmek istediğim şey:

1. Ödevi hazırladığım gün, sınıf veri tabanında bir yere (a) hangi ödevin verildiğini (muhtemelen ekli bir dosyayla) ve (b) işin ne zaman biteceğini kaydederim.

2. (1)'deki bilgileri öğrencilere e-posta ile gönderin.

3. Ödevi oluşturduğumda, ödevin teslim edildiğinde sonuçlarını kaydetmek için not defterinde bir sütun ve ayrıca ödevi teslim tarihinde teslim almamı hatırlatmak için günlükte bir not oluşturulmalıdır. .

4. Sonra, teslim tarihinden sonraki dersler için, belki de öğrencilerin bana hala ödev borçlu olduğu önemli bir yerde hatırlatıcılar. Hatırlatıcıların not defterindeki hücrelere bağlanması gerekir, böylece ödevi gönderildiği gibi kaydettiğimde hatırlatıcı kaybolur.

Programı daha yeni kullanmaya başladım, bu yüzden yukarıdakilerin hepsi zaten mümkün olabilir, ama eğer öyleyse, henüz çözemedim.

Joel

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 6 ay önce - 10 yıl 6 ay önce #4013 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ev ödevi kaydetme
Hoşgeldin Joel,

İşte önerilerim.
Günlüğe giderdim, ancak doğrudan atamanın başlığı olabilecek sütun başlığından tam olarak aynısını (dosyaları depolamak ve e-posta göndermek) yapabileceğinizi unutmayın. Bu sütunu oluşturduktan sonra, sütun başlığına iki kez dokunun ve Ek Açıklamalar'a (üstte) dokunun.

1. Ödevi hazırladığım gün, sınıf veri tabanında bir yere (a) hangi ödevin verildiğini (muhtemelen ekli bir dosyayla) ve (b) işin ne zaman biteceğini kaydederim.

Sınıfın günlüğü bunu yapmanıza, dosya eklemenize ve e-posta göndermenize izin verecektir.
İşte yardımcı olması gereken bir ekran görüntüsü.
Ataş üzerine bir dokunuşla dosya ekleyin ve yanındaki düğme ile e-posta gönderin.

Teslim tarihi ile ilgili olarak, muhtemelen bir etkinlik eklemek en kolay yol olacaktır.

2. (1)'deki bilgileri öğrencilere e-posta ile gönderin.

İşte bir ekran görüntüsü.

4. Sonra, teslim tarihinden sonraki dersler için, belki de öğrencilerin bana hala ödev borçlu olduğu önemli bir yerde hatırlatıcılar. Hatırlatıcıların not defterindeki hücrelere bağlanması gerekir, böylece ödevi gönderildiği gibi kaydettiğimde hatırlatıcı kaybolur.

Bu henüz mümkün değil. Her öğrencinin ödevini ne zaman teslim ettiğini otomatik olarak takip edebilirsiniz ( hücredeki tarih, burada açıklanan ), ama o karşı değil. Yine de not edildi
Ekler:
Son düzenleme: 10 yıl 6 ay önce tarafından bert.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.