Porównaj oceny z celem

Więcej
Rok 10 11 miesięcy temu #3031 by Dkookster
Porównaj oceny z celem został stworzony przez Dkookster
Hi
Pobrałem aplikację i bawię się nią, zanim zainwestuję czas w przygotowanie moich zajęć. Obecnie używam Excela do moich aktualnych ocen z zajęć i jestem naprawdę dobry w używaniu formuł do przeprowadzania większości analiz i nie chcę zmieniać, jeśli nie mogę analizować ocen.
Czy istnieje porównanie z funkcją? Tj. moja uczennica ma cel A i dostaje B, więc chcę widzieć, że jest o stopień poniżej celu i powiązać to z kolorem komórki.
Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 11 miesięcy temu - Rok 10 11 miesięcy temu #3033 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Porównaj oceny z celem
Witamy Dkookster,
Dokładnie staramy się unikać formuł programu Excel, aby umożliwić użytkownikom, którzy nie znają arkuszy kalkulacyjnych, zarządzanie dziennikiem ocen iDoceo. Możesz znaleźć pewne ograniczenia w tym aspekcie. Nasza kolejna duża aktualizacja, 3.0, doda ulepszone obliczenia i warunki zgodnie z sugestiami naszych użytkowników. Jeśli nie masz problemów z arkuszami kalkulacyjnymi Excela, polecam pozostać przy nim przynajmniej do czasu udostępnienia aktualizacji.
Jednak to, czego potrzebujesz, można już skonfigurować, tutaj kroki.
W pierwszym przykładzie kolor komórki jest przypisywany automatycznie w zależności od jej oznaczenia. Kolumna ma typ oceny, który stworzyliśmy w tym celu, nazwany od A do F z kolorami.
Tutaj obrazy:
Następny przykład, jeśli twoja ocena docelowa nie jest taka sama dla wszystkich uczniów, co, jak rozumiem, ma miejsce w tym przypadku, wymaga dodania dwóch nowych kolumn. Kolumna, którą nazwiemy 'cel' oraz kolumnę bilansu, która porówna zarówno cel, jak i uzyskaną ocenę.
Wynik zostanie przedstawiony w procentach (ocena od 0 do 100 z kolorami), ale możesz zastosować dowolną inną ocenę.
Ten pierwszy obraz przedstawia konfigurację kolumny obliczeniowej Oto konfiguracja naszej oceny „Od 0 do 100” z kolorami. Zasadniczo wartość mniejsza niż 0 jest malowana na czerwono, a większa niż 0 na zielono.
A tutaj efekt końcowy


Z drugiej strony nadal możesz używać iDoceo do śledzenia wszystkich postępów i ocen ucznia oraz eksportowania do programu Excel w dowolnym momencie w celu uzupełnienia obliczeń. Eksportowanie do programu Excel to tylko dwa kliknięcia.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 11 miesięcy temu #3034 by Dkookster
Odpowiedzi udzielił Dkookster na temat Porównaj oceny z celem
Cześć Bert
Dzięki za szybką odpowiedź. To, co sugerujesz, nie jest dokładnie tym, czego szukam, ponieważ chcę, aby kolumna porównania zawierała np. 0, jeśli cel, -1, jeśli jeden stopień poniżej, 1, jeśli stopień powyżej itp. Głównie przy użyciu twojej metodologii mogę to zrobić, jeśli ja ignoruj ​​%, tj. Skonfigurowałem schemat ocen, który przyrównuje A * do 8 (%), A do 7 (%), B do 6 (%) i tak dalej. Więc moja kolumna porównawcza ma teraz różnicę w liczbie ocen. Uczeń, którego celem jest A* i który uzyskał A* w teście, ma teraz 0 w kolumnie porównawczej. Jeśli jest to najlepsza praca, jest trochę niezgrabna, ale działa tak daleko, jak widzę, ALE tak naprawdę nie widzę, jak mogę sprawić, by komórka z 0 była zielona, ​​tj. Na celu. 0 wydaje się domyślnie mieć kolor czerwony w schematach ocen.
Wielkie dzięki

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 11 miesięcy temu #3049 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Porównaj oceny z celem
Cześć Dkookster,
Powinieneś być w stanie przypisać dowolny kolor do dowolnej wartości, czy mógłbyś dołączyć zrzut ekranu z obliczeniami, gdy strzałki są na ekranie?
Jeśli wynik końcowy jest pokazany w postaci numerycznej , konfiguracja kolorów musi zawierać trzy pozycje, pierwszą, gdy wartość jest mniejsza niż 0, drugą, gdy wartość jest równa 0, i trzecią, gdy jest większa niż 0.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.