Sugestie: podwójne okresy, praca domowa i inne

Więcej
Rok 9 4 miesięcy temu #5177 by przestrzeń pętli
Sugestie: podwójne okresy, praca domowa i inne został stworzony przez przestrzeń pętli
Niedawno zacząłem używać iDoceo i uważam, że jest bardzo przydatne.

Mam kilka rzeczy, które chciałbym zobaczyć (przepraszam, jeśli są już tutaj wymienione).

1. Podwójne okresy. W tej chwili wygląda na to, że mam dwa sposoby na wykonanie podwójnych kropek: albo jako pojedynczą kropkę i pozostawienie pustej kropki na drugą, albo jako dwie pojedyncze kropki. Używam tego pierwszego, ponieważ działa to lepiej przy planowaniu, ale oznacza to, że czasy wyglądają dziwnie.

2. Praca domowa. Wspaniale byłoby móc zadawać pracę domową, a aplikacja przypominała mi o jej terminie.

3. Zasoby. Tworzę slajdy PDF w innej aplikacji, a następnie używam funkcji „Otwórz w”, aby umieścić je w iDoceo. Zapisuję je w Dzienniczku i dołączam je do lekcji na ten dzień, co jest wspaniałe. Czasami jednak chcę przypisać ten sam zasób do dwóch lekcji, ale kiedy klikam ikonę „Załącz”, wydaje się, że nie ma sposobu na dołączenie już zaimportowanego zasobu.

4. Święta. Dobrze by było móc oznaczyć dni/tygodnie jako dni wolne (mam na myśli pół semestry) tak aby były usuwane z terminarza i nie liczyły się przy wyszukiwaniu poprzednich i następnych lekcji.

5. Stopnie całkowite z selektorem ocen. Lubię używać selektora ocen do wprowadzania ocen, ale gdy są one numeryczne, pozwala to na ułamki dziesiętne, co nie zawsze pasuje do oceny. Wiem, że to bardzo drobne, ale czasami widok „7.00” wygląda trochę dziwnie.

Dzięki za świetną aplikację!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 4 miesięcy temu #5178 by przestrzeń pętli
Odpowiedzi udzielił przestrzeń pętli na temat Sugestie: podwójne okresy, praca domowa i inne
... i właśnie znalazłem w kalendarzu świąteczny fragment! Więc skreśl to z mojej listy.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 4 miesięcy temu #5179 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Sugestie: podwójne okresy, praca domowa i inne
Witaj Loopspace,
Odnośnie twojego numeru 5 (oceny liczbowe):
Z opcji Rodzaje ocen (na linijce ekranu głównego) > Stuknij numeryczny typ ocen, z którym pracujesz > Zaokrąglanie > Skróć do 1
Edytor ocen będzie teraz pomijał te liczby dziesiętne.
Jeśli wprowadzasz wiele ocen numerycznych, może to również okazać się przydatne



#3 (zasoby) W widoku dziennika ocen stuknij w Narzędzia (górny pasek) > Zasoby . Tutaj będziesz mógł wybrać i skopiować zasoby do innych okresów. Postaramy się, aby ta opcja była dostępna bezpośrednio z poziomu planera.
#2 (praca domowa) tak, mamy to w naszych zadaniach do wykonania
#1 (podwójne okresy) ten zajmie więcej czasu!

pozdrowienia

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 4 miesięcy temu #5187 by przestrzeń pętli
Odpowiedzi udzielił przestrzeń pętli na temat Sugestie: podwójne okresy, praca domowa i inne
Cześć,

Dzięki za nie! Najwyraźniej powinienem był zamieścić pytanie „jak to zrobić?” kategorię zamiast „Sugestie”.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.