Nagłówki kolumn

Więcej
Rok 4 11 miesięcy temu #8072 by Szum matematyczny
Nagłówki kolumn został stworzony przez Szum matematyczny
Cześć Bert,

Mam metrykę z zeszłego roku z datami w nagłówkach kolumn. Na każdy dzień roku akademickiego przypada osobna kolumna. Chciałbym go ponownie użyć, ale oczywiście zmienić daty na bieżący rok. Zmiana ich ręcznie oznaczałaby zrobienie tego prawie 200 razy. Czy istnieje skrót?

Również kiedy próbowałem ręcznie edytować nagłówek kolumny, spodziewałem się, że data będzie datą w kolumnie, abym mógł przesuwać rok, ale niestety pokazuje dzisiejszą datę, a zmiana daty staje się zbyt uciążliwa. Prosimy o pomoc!

Z poważaniem
MatematykaBuzz

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 11 miesięcy temu #8073 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Nagłówki kolumn
Witaj Mathsbuzz,
Dat nie można zmieniać zbiorczo, ponieważ niekoniecznie będą pasować do określonej sekwencji w kolejnych latach.
Jeśli to pomoże, możesz zbiorczo usunąć daty ze wszystkich kolumn: w widoku dziennika ocen > Narzędzia > Kolumny > Wszystkie > Edytuj > Data, ale następny krok przypisywania dat nie będzie już prostszy.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 11 miesięcy temu #8075 by Szum matematyczny
Odpowiedzi udzielił Szum matematyczny na temat Nagłówki kolumn
Cześć Bert,

Dziękuję za odpowiedź. W datach muszę tylko zmienić część roku. Więc 04 należy zmienić na 05. Jestem pewien, że będziesz w stanie wymyślić sposób. Nawet jeśli data pokazuje się jako 2018, kiedy próbuję edytować, zmiana roku będzie dość łatwa.

Kolejne pytanie - czy można wyczyścić pole „Nagłówek kolumny” z wielu kolumn?

Podziękowania
MatematykaBuzz

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 11 miesięcy temu #8079 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Nagłówki kolumn
Obawiam się, że w tej chwili nie da się tego zrobić.
Jeśli chcesz tworzyć kolumny zbiorczo, zgodnie z harmonogramem:
- Najpierw skonfiguruj ulubioną kolumnę (dodaj kolumnę > Ulubione) z żądaną konfiguracją
- Dodaj kolumnę > Wiele kolumn > Ulubione, aby wybrać daty rozpoczęcia/zakończenia

iDoceo utworzy nową kolumnę – z konfiguracją ulubionych – dla każdego dnia, na który zaplanowane są Twoje zajęcia.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.