iDoceo 3.5

Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3699 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
Cześć MissV,
Wciąż aktualizujemy sieć o wszystkie nowe funkcje i samouczki wideo. Później będziemy pracować nad interaktywnym podręcznikiem.
Następujący użytkownicy podziękowali: Pani V
Temat został zablokowany.
  • Anonimowy
Rok 10 7 miesięcy temu #3719 by Anonimowy
Odpowiedzi udzielił Anonimowy na temat iDoceo 3.5
Dobra ...

Po pierwsze, Bert, ta aktualizacja całkowicie zmieniła aplikację dla mnie i osób wokół mnie, które używają jej w szkole; kochamy to. Nieustannie dyskutowano o potrzebie porządnego e-planisty io tym, że iDoceo 2 nie spełnia wymagań. Dzięki za wyraźną poprawę, teraz ukraść 4 funty dla nas, Anglików.

Jednak zgadzam się z kolegą z połowy wątku - nie możemy już przesyłać list klas!

Jestem facetem odpowiedzialnym za szkolenie personelu w zakresie korzystania z iPadów w szkole i nakłaniałem ich do eksportowania arkuszy kalkulacyjnych zajęć z SIMS i zapisywania ich jako CSV („rozdzielany przecinkami”, ponieważ wersja na Maca dawała kilka znaków i informacje binarne w kolumnie nazw), przed wysłaniem ich e-mailem i otwarciem w iDoceo - tak jak sugerujesz na swojej stronie internetowej.

Obawiam się, że to już nie działa, wyświetlając zamiast tego komunikat o błędzie „Plik nie został zaimportowany; Nie można przetworzyć tego formatu pliku”. Tak jest w przypadku każdego formatu pliku, który wypróbowałem, w tym wszystkich typów .xls.

Używamy iPada 2 drugiej generacji i korzystamy z arkuszy kalkulacyjnych wyeksportowanych przez SIMS do Windows Office professional 2.

pomocy?


Dodatkowe sugestie iDoceo 3.5:
- Obsługa klawiatury Bluetooth dla otwierającego numeru PIN?
- Niektórzy z moich ludzi zbyt łatwo nadpisali tygodnie w swoich kalendarzach, a kopiowanie naszego dwutygodniowego harmonogramu w ciągu roku sprawia, że ​​oczy stają się zabawne - być może zezwolić na kodowanie kolorami tygodni i możliwość tworzenia niektórych „szablonów”, aby nie mogły być nadpisane i pozwalają na edycję w ciągu roku (na przykład zmiany pokoi mające wpływ na przyszłe okresy).
- Integracja „Przypomnienia” z innymi apps? Jestem pewien, że to trudne, ale byłoby na przykład marzeniem, gdyby na mojej stronie z listą klas pojawiła się konkretna lista „Wunderlist”.
- Aha, i wydaje się, że okresy edycji czasami nadpisują inne klasy - może to być problem z importowaniem z wersji 2 i próbą edytowania ich w celu dopasowania do nowego systemu, ale wydaje się, że to się powtarza. (Kiedy zmienisz okres „2” na jego rzeczywisty okres 3, usunie to okres 3, jeśli taki już istnieje. Wydaje się, że dzieje się to w obu kierunkach, tj. czasami rzeczywisty 2 odczyta 3, ale czasami 1, co oznacza, że ​​masz sprawdzić kilka innych okresów w ciągu dnia, zanim upewnisz się, że możesz je przesunąć w jedną lub drugą stronę. Jeśli rozumiesz, co mam na myśli).


Import klasy to priorytet, reszta to luksus. Dzięki wielkie.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3726 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
Cześć Anonimowy,
Czy mógłbyś wysłać mi jeden z tych plików CSV lub XLS na adres support@idoceo.net z fałszywymi nazwami?
Coś musiało się zmienić w plikach CSV generowanych przez SIMS, ale musiałbym na to spojrzeć.
Gdy uda nam się zaimportować te pliki do iDoceo, możesz udostępnić te listy (jako szablony) we własnym formacie iDoceo, który może zawierać zdjęcia lub inne dodatkowe informacje.

Pozwól, że odniosę się do twoich sugestii, gdy rozwiążemy sprawę z plikiem CSV
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3734 by BethJahn
Odpowiedzi udzielił BethJahn na temat iDoceo 3.5
Chciałbym móc skopiować kolumnę do wielu klas jednocześnie za pomocą pól wyboru lub czegoś takiego.

Chciałbym również, aby dziennik ocen otwierał się po prawej stronie, aby nie musieć przewijać, aby znaleźć ostatnio wprowadzone kolumny. Może to może być przełącznik w ustawieniach ogólnych, aby ludzie mogli wybrać, czy chcą, aby się otworzyło, aby pierwsza kolumna była widoczna, czy ostatnia kolumna.

Oczywiście to tylko drobne poprawki, które by mi pomogły, ale nie jest to coś, bez czego nie mogę żyć.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3739 by Kathleen
Odpowiedzi udzielił Kathleen na temat iDoceo 3.5
W odniesieniu do powyższego komentarza Ceebee (#3633):

Kiedy (ceebee) odnosisz się do karteczek samoprzylepnych na planach miejsc siedzących, czy masz na myśli opcję, aby każdy uczeń na planie miejsc siedzących był reprezentowany przez małe pudełko/kartę z danymi? (Jeszcze nie eksplorowałem tego widoku.)

Nie mogę znaleźć sposobu na dodanie „ogólnej” karteczki samoprzylepnej do widoku planu miejsc siedzących (tak jak jest to dostępne na stronie tablicy ogłoszeń dla każdej klasy). Możliwość dodania karteczki samoprzylepnej do moich planów miejsc pomogłaby mi łatwo śledzić, które grupy muszę odebrać lub podrzucić, a także kiedy i gdzie (nasza szkoła jest duża i mam 13 różnych grup rozmieszczonych na całym świecie trzy różne skrzydła i dwa piętra). (Prośba nr 1 na przyszłą aktualizację B) )

Mówiąc o tablicy ogłoszeń dla każdej grupy/klasy:
1) Właśnie zacząłem się z nim bawić i widzę, że kiedy dodam tam zasób, pojawia się on jako miniatura (przynajmniej dla pliku pdf). Bardzo dobrze! :)
2) Znak wodny z nazwą grupy/klasy zostaje zasłonięty, gdy dodaję elementy do tablicy ogłoszeń, więc nie mogę już stwierdzić, która to grupa, chyba że „wycofam się” z widoku tablicy ogłoszeń. W tej chwili pracuję nad tym, dodając samoprzylepną etykietę na górze tablic ogłoszeń, abym mógł stwierdzić, do której grupy należy. Co prowadzi do mojego prośba nr 2 dla przyszłej wersji: czy byłoby możliwe, aby nazwa klasy/grupy pojawiła się na górze tablicy ogłoszeń (być może wzdłuż górnej części ramki?)

Lubię uczyć się obsługi iDoceo. Dziękuję za tak przydatną i piękną aplikację!
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu - Rok 10 7 miesięcy temu #3745 by Bena Boichata
Odpowiedzi udzielił Bena Boichata na temat iDoceo 3.5
Cześć Bert,
Dziękujemy za ciągły rozwój i ulepszenia idoceo.

Właśnie zastanawiałem się nad układem linijki i które ikony są początkowo widoczne. Osobiście wolałbym zobaczyć narzędzie „Plan dnia” tutaj niż w podmenu „Harmonogram”.

Zastanawiam się, czy Ustawienia mogłyby mieć podobne podmenu Władcy do Harmonogramu, które zawiera typy ocen, tworzenie kopii zapasowych i recykling (z którego nie korzystam regularnie, na pewno nie codziennie).

Lub zamiast tego moglibyśmy stworzyć prostszą linijkę [dłuższą, jeśli to konieczne, aby pomieścić 1 lub 2 dodatkowe ikony] niż obecny system. Obecnie wydaje się, że iDoceo używa linijki zależnej od kontekstu, która wyświetla różne ikony w zależności od tego, którą ikonę naciśniesz jako pierwszą. Zastanawiam się, czy może to być jeszcze prostsze i przyjazne dla użytkownika. Tak, wiem, że po uruchomieniu jest tryb prosty, ale czy możemy połączyć funkcjonalność i prostotę?

Narzędzie „kalendarz” znowu wygląda jak coś, czego będę używał tylko raz w roku, do organizowania zajęć lub może raz w semestrze – czy można to gdzieś schować?

Dzięki za uwagę :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Bena Boichata.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3751 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
@BethJahn

Chciałbym móc skopiować kolumnę do wielu klas jednocześnie za pomocą pól wyboru lub czegoś takiego.

Tak, wiem, że bardzo tego potrzebujesz. Odnotowany

Może to może być przełącznik w ustawieniach ogólnych, aby ludzie mogli wybrać, czy chcą, aby się otworzyło, aby pierwsza kolumna była widoczna, czy ostatnia kolumna.

iDoceo śledzi teraz Twoją ostatnią pozycję na każdej karcie i automatycznie do niej powraca, gdy wrócisz. Pozwala to np. przełączać się między zakładkami i porównywać określoną kolumnę bez martwienia się o jej rzeczywistą pozycję. Zauważyłem, ale nie jestem pewien, czy będziemy w stanie to zmienić.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu - Rok 10 7 miesięcy temu #3752 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
Cześć Kathleen,

Tak. Ceebee miał na myśli tę konkretną odznakę/kartę pudełkową. Który został pierwotnie opracowany z myślą o nauczycielach z Wielkiej Brytanii i ich wymaganiach OFSTED. Odznaka jest dość duża w stosunku do dostępnej przestrzeni w klasie. Wkrótce będziemy musieli przeprowadzić przebudowę w tych salach lekcyjnych.

Nie mogę znaleźć sposobu na dodanie „ogólnej” karteczki samoprzylepnej do widoku planu miejsc siedzących (tak jak jest to dostępne na stronie tablicy ogłoszeń dla każdej klasy)…

Nie jestem pewien, czy widziałeś ten, ale jeśli dotkniesz ikony koła zębatego na planie miejsc, będziesz mógł dodać opis. To nie jest karteczka samoprzylepna ... ale może pomóc.

Co prowadzi do mojej prośby nr 2 o przyszłą wersję: czy byłoby możliwe, aby nazwa klasy/grupy pojawiła się na górze tablicy ogłoszeń (być może wzdłuż górnej części ramki?)


Staraliśmy się tego uniknąć, umożliwiając każdemu użytkownikowi dodanie własnej etykiety samoprzylepnej, tak jak właśnie zrobiłeś. To był chyba zły wybór. Odnotowany.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez bert.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3753 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
@Ben Boichat
Bardzo się cieszę, że wróciłeś Ben.

Właśnie zastanawiałem się nad układem linijki i które ikony są początkowo widoczne. Osobiście wolałbym zobaczyć narzędzie „Plan dnia” tutaj niż w podmenu „Harmonogram”.

Tak. Życzenie już spełnione. Znajdziesz tę opcję na ekranie głównym Ustawienia / Ekran główny / Planer pokazuje linijkę

Zastanawiam się, czy Ustawienia mogłyby mieć podobne podmenu Władcy do Harmonogramu, które zawiera typy ocen, tworzenie kopii zapasowych i recykling (z którego nie korzystam regularnie, na pewno nie codziennie).

Masz rację co do typów ocen, recyklingu i przycisków kalendarza.
Problem, który próbowaliśmy rozwiązać, polegał na tym, że obecni użytkownicy nawet nie wiedzieli, że mogą tworzyć kopie zapasowe lub tworzyć własne oceny.
Przycisk Recykling to jednak inna sprawa… jest to opcja, której nigdy nie potrzebujesz… dopóki nie usuniesz czegoś przez pomyłkę… a wtedy nie ma czasu na szukanie ukrytych przycisków. Uzasadnienie zapożyczone z wyjść awaryjnych!
Będziemy dalej pracować nad tą linijką, z pewnością wymaga ona dodatkowych poprawek.
Miejmy nadzieję, że nie dojdziemy do rozwiązania „a la Microsoft”, w którym będziesz mógł wybrać każdy przycisk na linijce i jego położenie…

Z poważaniem
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3799 by ceebee
Odpowiedzi udzielił ceebee na temat iDoceo 3.5
Muszę wydrukować poszczególne raporty. W tej chwili jest to czasochłonne, ponieważ muszę wygenerować raport dla każdego ucznia, wyszukując ucznia w klasie, a następnie eksportując raport do Dropbox, a następnie drukując. Naprawdę muszę być w stanie powiedzieć, aby generował całą klasę indywidualnych raportów naraz.
Dzięki. Świetna aplikacja.
Temat został zablokowany.