iDoceo 3.5

Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3656 by Nenuial
Odpowiedzi udzielił Nenuial na temat iDoceo 3.5

bert napisał: -Zobaczymy, co da się zrobić z tym widokiem. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz okres planisty, przejdziesz do tej konkretnej klasy, a następnie widok dnia „Pojedynczy dzień” w dzienniku pozwoli ci dodać więcej tekstów. Zauważyłem jednak prośbę o uniknięcie wszystkich tych kroków.

Ok, ten widok jest trochę lepszy, ale część tekstowa nadal zajmuje tylko połowę ekranu iPada, chciałbym mieć widok, w którym lubisz tylko rzeczy, które zapisałeś i załączniki do kliknięcia.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3658 by BethJahn
Odpowiedzi udzielił BethJahn na temat iDoceo 3.5
Zgadzam się z CAReynoldsem. Byłoby naprawdę miło mieć opcję wyszukiwania, która znajdzie, która klasa ma jakiego ucznia. Na początku roku nie pamiętam nawet, do którego poziomu należą, a co dopiero do której klasy. :)

Inną myślą, jaką mam, jest możliwość przeniesienia ucznia do innej klasy. Mam 362 uczniów i około 300 z nich będzie w tym samym roku. Jeśli mogę je po prostu ponownie przypisać, nie będę musiał przerabiać zdjęć i tak dalej, ponieważ nowe zdjęcia dostaną dopiero około listopada. To może nie być wykonalne, ale warto o tym pomyśleć.

I już wam wspomniałem, ale umieszczę to również tutaj, chciałbym móc stworzyć szablon do zadania, które jest używane codziennie lub na wielu zajęciach lub na obu. Na przykład chciałbym móc codziennie dodawać ocenę uczestnictwa do każdych zajęć w podobny sposób, jak w przypadku obecności. Skonfiguruj raz, jak chcesz, a następnie dodaj w mgnieniu oka, kiedy tylko tego potrzebujesz (z aktualną datą).
Następujący użytkownicy podziękowali: 78gazela
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3661 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 3.5
@Nenuial W widoku jednego dnia znajdziesz opcję obok spinacza, aby ukryć resztę zajęć i skupić się tylko na bieżącej na pełnym ekranie

@Pat zauważył! Jestem prawie pewien, że omawialiśmy to przez e-mail. Czy to ty?

@CAReynolds i @BethJahn Myślę, że oboje brakuje wam przycisku „Szukaj” na ekranie głównym. Będzie szukać każdego ucznia w dowolnej klasie. Stuknij w to, a wyświetli się ich dziennik ocen na ekranie z ustawionym filtrem (na górnym pasku), aby skupić się tylko na tym uczniu.

@CAReynolds możesz zwiększyć rozmiar domyślnej ramki rozpoznawania twarzy, z ekranu głównego/Ustawień/Planu siedzenia/Przesunięcia rozpoznawania twarzy, spróbuj z 20 i daj mi znać, jak to działa dla Ciebie.

Zanotowałem twoją prośbę na ikonach. Lista ikon powoli się powiększa i musimy dodać nowe podejście do wyboru ikon, inne niż Szybki edytor.

@BethJahn Tak, dostałem tę prośbę o szablon.
Następujący użytkownicy podziękowali: CAReynolds
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3668 by hrmonia17
Odpowiedzi udzielił hrmonia17 na temat iDoceo 3.5
Zacznę od stwierdzenia, że ​​iDoceo było głównym powodem, dla którego chciałem kupić iPada, a ta wersja umacnia go jako moją aplikację numer 1.

Oto jedyne rzeczy, z którymi widzę potencjalny problem:

- Zgadzam się z @Pat, że nauczyciele przedmiotów ścisłych (muzyki, wychowania fizycznego, plastyki itp.) mogą mieć więcej niż 12 lekcji (zwłaszcza na poziomie podstawowym). Podczas gdy tegoroczny harmonogram pozwala mi ledwo wcisnąć wszystkie moje zajęcia, byłoby miło w przyszłych latach mieć opcję na więcej niż 12 okresów.

- Uwielbiam nowy widok kalendarza, ale przy wprowadzaniu świąt nie znalazłem sposobu na cofnięcie urlopu, gdy popełnię błąd i przypiszę go do niewłaściwego dnia. Jedyne, co mogłem zrobić, to wymazać wszystkie święta i zacząć od nowa. Jest to bardzo frustrujące, gdy masz mnóstwo dni wolnych do wprowadzenia i zepsujesz jeden z ostatnich.

Gram z nową wersją od 2 dni i to jedyne 2 rzeczy, które do tej pory zauważyłem. Dzięki za niesamowitą aktualizację!
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3673 by BethJahn
Odpowiedzi udzielił BethJahn na temat iDoceo 3.5
Ach. Tak, brakowało mi funkcji wyszukiwania na ekranie głównym. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Widziałem tylko jednego w klasach.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3674 by Nenuial
Odpowiedzi udzielił Nenuial na temat iDoceo 3.5
Ok, rozumiem, dlaczego nie rozumiesz, o czym mówię. Są dni, kiedy mam tylko jeden okres, wtedy nie ma innego okresu do ukrycia iw tym przypadku część z wydarzeniami zajmuje dużo miejsca (nawet jeśli nie ma wydarzeń do pokazania...). Poza tym dość często korzystam z trybu poziomego i tam wydarzenia zajmują pół strony, dla mnie to strata użytecznej przestrzeni. Może opcja ukrycia panelu zdarzeń? (A teraz jestem pewien, że powiesz mi, że to już jest możliwe i przegapiłem to)!
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3675 by CAReynolds
Odpowiedzi udzielił CAReynolds na temat iDoceo 3.5
Dzięki, Bert! Brakowało mi przycisku szukaj. Robi dokładnie to, czego potrzebuję. Ostrzeżenie dla innych, nie zdawałem sobie sprawy, że filtr utrzymywał się przez cały problem, więc kiedy poszedłem do innej klasy, myślałem, że wszystko straciłem! KUPA ŚMIECHU. usunięcie filtra rozwiązało problem!

I dzięki za wskazówkę dotyczącą wykrywania twarzy. Być może będę musiał to zmienić, aby dostosować do każdego zdjęcia (niektóre zostały zrobione bliżej niż inne), ale to załatwi sprawę. Jeśli masz nad tym kontrolę, byłoby naprawdę fajnie, gdyby istniała opcja, gdy jesteś w trybie wykrywania twarzy, aby dostosować pola bezpośrednio ze zdjęcia.

Jeszcze raz dziękuję za świetną aplikację. (BTW – kiedyś byłem projektantem oprogramowania i kupiłem Maca tego lata, abym mógł nauczyć się pisać własną aplikację, ponieważ byłem tak sfrustrowany… wygląda na to, że mimo wszystko nie potrzebowałem tego Maca - omówiłeś tak wiele z tego, co zamierzałem zrobić!) Brawo!

Cynthia
Temat został zablokowany.
  • Brenda
Rok 10 7 miesięcy temu #3680 by Brenda
Odpowiedzi udzielił Brenda na temat iDoceo 3.5
Jestem mamą ze szkoły domowej. Obecnie uczę 2 dzieci z 2 różnymi stopniami. Chciałabym mieć więcej niż jednego planistę, abym mogła planować dla każdego dziecka. Ale jak dotąd uwielbiam tę aplikację.

Nie przeszkadza mi, że lunch jest częścią okresu w terminarzu, ponieważ mogę zaplanować nasze rzeczywiste lunche.

Chciałbym również, aby aplikacja powiadamiała mnie o zmianach okresu, podobnie jak dzwonek dzwoniący między zajęciami. Obecnie używam aplikacji z zegarem z kukułką.

Przydałyby się też powiadomienia o terminach. Nie wiem, może aplikacja robi takie rzeczy. Jestem nowy w aplikacji. Właśnie go kupiłem w ten weekend.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3696 by Nenuial
Odpowiedzi udzielił Nenuial na temat iDoceo 3.5
Zauważyłem jeszcze jeden "bug":
W widoku tygodniowym i dziennym pogrubienie i kursywa stosowane w innych miejscach nie są trwałe. Kolory i podkreślenia mają zastosowanie, ale nie pogrubienie i kursywa. Również jeśli zmienisz formatowanie w widoku dnia lub tygodnia, zmieni się rozmiar czcionki (zmniejsza się).

Kolejna prośba:
Byłoby miło mieć opcję eksportu lub poczty do siebie dla raportu studenta. Obecnie (chyba, że ​​nie udało mi się znaleźć triku) mamy tylko możliwość wysłania do ucznia, rodzica lub obojga. Ale przydałby mi się plik pdf, który mógłbym wydrukować i rozdać uczniom.
Temat został zablokowany.
Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3698 by Pani V
Odpowiedzi udzielił Pani V na temat iDoceo 3.5
Mogę różnić się od większości ludzi, ale naprawdę, NAPRAWDĘ chciałbym mieć dostępną do pobrania instrukcję obsługi. To naprawdę irytujące, gdy temat jest wymieniony w poradniku bez szczegółów, a następnie trzeba przeszukiwać fora w poszukiwaniu możliwych odpowiedzi. Poproszę poradnik z indeksem.

Dzięki!
Następujący użytkownicy podziękowali: obcy
Temat został zablokowany.