Rubryka karty bingo?

Więcej
1 rok 5 miesiące temu - 1 rok 5 miesiące temu #30712 by pauhana658
Rubryka karty bingo? został stworzony przez pauhana658
Zrobiłem wczoraj test mówienia w parach. Oryginalne kryteria w formie papierowej są rozsądne i udało mi się je zaimportować do idoceo w obecnej postaci, ale ich organizacja utrudnia szybką i dokładną ocenę wyników uczniów. Zastanawiałem się, czy jest lepszy sposób....

Karta bingo w formacie binarnym (włączony lub wyłączony) byłaby idealna. Każde kryterium znajdowałoby się w oddzielnym polu… dotknięcie pola (uczeń spełnił to kryterium) włącza je i dodaje do ogólnego wyniku (liczba pozycji „na”) — szybka, prosta i dokładna ocena w locie . Co więcej, mógłbym wręczyć każdemu uczniowi kopię rubryki, która dokładnie pokazywałaby, co zrobili, a czego nie. Idealny do nauki i powtórki przed kolejnym sprawdzianem. Niestety rubryki idoceo dopuszczają tylko jeden wynik w rzędzie.

Załączam oryginalną rubrykę (przeniesioną tak jak jest do idoceo) i moją makietę rubryki karty bingo. W makiecie wszystkie elementy w każdym rzędzie mają ten sam wynik. Waga punktacji każdego wiersza jest również taka sama, ale można ją dostosować, aby nadać kategoriom różne wagi. Pole wyboru w okienku Ustawienia oceny cząstkowej włącza wiele wyborów w tym samym wierszu. Wszystko inne pozostaje takie samo. Nauczyciele mogli dostosować wartości dla każdego wiersza i kolumny, tak jak robią to teraz. W mojej makiecie każdy przedmiot ma taką samą wagę i punktację. 

Opcja rubryk karty bingo umożliwia nauczycielom tworzenie bardziej odpowiednich rubryk dla szerszego zakresu ocen. Czy to możliwe?


 
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 rok 5 miesiące temu przez pauhana658.
Następujący użytkownicy podziękowali: Elbowleeyo

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.