Kopiowanie planu miejsc do różnych klas

Więcej
1 rok 8 miesiące temu #10652 by JTWright1
Kopiowanie planu miejsc do różnych klas został stworzony przez JTWright1
Z konieczności stworzyłem dość skomplikowany plan miejsc dla jednej z moich klas. Odkąd uczę muzyki elementarnej, mam w sumie 22 różne klasy, wszystkie z takim samym rozmieszczeniem siedzeń. Nie znalazłem jeszcze sposobu na skopiowanie utworzonego przeze mnie szablonu siedzenia do różnych klas. Ilekroć próbuję skopiować do innej klasy, nie pozwala mi to, ponieważ lista uczniów nie jest taka sama. To naprawdę musi być opcja w sytuacjach takich jak moja. Nieszczególnie podoba mi się pomysł odtworzenia tego układu jeszcze 21 razy.

Jakieś pomysły?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 8 miesiące temu #10653 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kopiowanie planu miejsc do różnych klas
Witaj JTWright1,
W najbliższym czasie planuję to poprawić.
Czy zadziałałoby dla Ciebie, gdyby opcja Narzędzia > Grupuj automatycznie pozwalała wybrać dyspozycję innej klasy?
Rzecz w tym, że pomimo powtórzenia szablonu, trzeba by było przypisać/zamienić uczniów na właściwe stanowisko.
Daj mi znać, co myślisz na ten temat.

„Prawdziwym” rozwiązaniem, które wkrótce powinno być gotowe, jest utworzenie tych szablonów z symbolami zastępczymi, ale daj mi znać, jeśli poprzednia alternatywa rozwiązałaby cokolwiek.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 8 miesiące temu #10655 by JTWright1
Odpowiedzi udzielił JTWright1 na temat Kopiowanie planu miejsc do różnych klas
Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak, idealnym rozwiązaniem jest wbudowanie w system „kreatora szablonów miejsc siedzących”, aby nauczyciele mogli tworzyć własne szablony, a następnie uzyskiwać do nich dostęp; podobnie jak szablony, które są wstępnie załadowane. Ze wzorem siatki w planie miejsc siedzących wydaje się, że może to być funkcjonalne.

W międzyczasie podoba mi się Twoja sugestia użycia narzędzia Narzędzia>Grupuj automatycznie. Myślę, że w razie potrzeby poradziłbym sobie z przydzielaniem lub zamianą uczniów.

Próbowałem użyć narzędzia Zaznaczanie wielokrotne, aby pogrupować uczniów i przenieść się masowo, ale wydało mi się dziwne, że zamiast przydzielać uczniów do grupy, musiałem usuwać uczniów, których nie chciałem w grupie. Więc jeśli przenosiłem 6 z 24 uczniów, musiałem odznaczyć 18 uczniów zamiast sprawdzać tylko 6. Stało się to zbyt uciążliwe.

Jeszcze raz dziękuję za pracę nad tym.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 7 miesiące temu - 1 rok 7 miesiące temu #30621 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kopiowanie planu miejsc do różnych klas
Witam,
Pierwsza beta z zastępczymi planami miejsc, o których wspomniałem, będzie dostępna w przyszłym tygodniu.
Byłoby wspaniale, gdyby mógł dołączyć do testów beta i podzielić się swoją opinią przed oficjalnym wydaniem.
Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie z aplikacji, stuknij w Pomoc > Wsparcie i sugestie i po prostu wspomnij
Plan miejsc w wersji Beta.

Podziękowania
Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiące temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.