Układy biurek, przyciąganie do siatki, dystrybucja losowa

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30735 by FLeupold
Cześć

Mam kilka pytań dotyczących nowego „Układu klas z biurkami”.
  • Wygląda na to, że różne układy biurek mają różne rozmiary. Na przykład biurka w grupie trzyosobowej są mniejsze niż biurka w grupie ośmioosobowej. Czy to jest zamierzone?
  • Czy istnieje możliwość przypięcia biurek do siatki? Jeśli nie, chciałbym zasugerować tę funkcję.
  • Czy możliwe jest losowe rozmieszczenie uczniów na ławkach?
Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30738 by bert
Cześć FLeupold,
 Tak, inny rozmiar jest zamierzony. Jeśli potrzebujesz dodatkowych kombinacji, daj mi znać
 Zanotowano żądanie przyciągania do siatki.
 Tak, uczniów można losowo rozmieścić na biurku, stuknij w Narzędzia > Generator grup losowych
i „Grupuj automatycznie”


  
Następujący użytkownicy podziękowali: FLeupold

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30740 by FLeupold
Odpowiedzi udzielił FLeupold na temat Układy biurek, przyciąganie do siatki, dystrybucja losowa
Dzięki za cynk!

Jeśli chodzi o ustawienie biurka, potrzebuję 9x1. Ale gdybyśmy mogli uzyskać przyciąganie do siatki, mogę łatwo utworzyć to z trzech grup 3x1.

Btw, kopiowanie aranżacji biurka do planów miejsc siedzących jest świetne!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30741 by bert
Wyślę ci wersję Beta, aby wypróbować to przyciąganie do siatki.
Jeśli przegapisz coś jeszcze, daj mi znać
Dzięki za opinie i wesołych świąt!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30743 by FLeupold
Odpowiedzi udzielił FLeupold na temat Układy biurek, przyciąganie do siatki, dystrybucja losowa
Wow, to było szalenie szybkie!

Zainstalowałem wersję beta i sprawdziłem funkcję przyciągania do siatki. To już jest miłe, ponieważ znacznie ułatwia wyrównywanie.

Jednak (przepraszam za bycie wybrednym) zauważyłem, że siatka jest taka, że ​​nie można ustawić sąsiednich grup biurek w taki sposób, aby odstępy między grupami były równie szerokie jak odstępy w grupie, patrz załączony obrazek. Gdyby można to było łatwo naprawić, funkcja byłaby jeszcze lepsza. ;-)


 
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30744 by bert
Obawiam się, że wymaga to przeprojektowanego rozwiązania!
Łatwiejszą alternatywą jest dodanie biurek x9. Liczyć na to.

 
Następujący użytkownicy podziękowali: FLeupold

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30745 by FLeupold
Odpowiedzi udzielił FLeupold na temat Układy biurek, przyciąganie do siatki, dystrybucja losowa
Witaj Bert

Zauważyłem coś, co prawdopodobnie jest błędem: przy automatycznym korzystaniu z grupy ze „stylem układu biurek” czasami wielu uczniów jest przypisywanych do tego samego biurka, tak że uczniowie zostają ukryci za innymi kartami ...

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30746 by bert
Zauważyłem. Zostanie to naprawione w naszej następnej wersji beta.
Podczas testów nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji zwrotnych

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30747 by FLeupold
Odpowiedzi udzielił FLeupold na temat Układy biurek, przyciąganie do siatki, dystrybucja losowa
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko mojemu czepianiu się i uznasz to za konstruktywne. Przetestowałem biurka 1x9 i stwierdziłem, że w przypadku tej grupy biurek punkt zaczepienia wydaje się nieco przesunięty. Granice nie są w pełni wyrównane poziomo na siatce z innymi grupami, a legitymacje studenckie nie są wyśrodkowane na biurku, patrz załączony obrazek.

Czy mogę poprosić o zrobienie grupy 1x9 w mniejszej wersji, takiej jak grupa 1x3? Zdecydowanie bardziej podoba mi się mniejszy rozmiar, ponieważ legitymacje studenckie w pełni zakrywają brzegi biurek.

Dzięki i wesołych świąt!


PS. Chętnie pomogę w testowaniu i przekazywaniu opinii na temat nowych funkcji i poprawek, szczególnie w modułach ocen i planu miejsc, ponieważ najczęściej z nich korzystam. Aby testowanie było łatwiejsze i bardziej ukierunkowane, sugerowałbym wyszczególnienie „Co przetestować” w TestFlight. W tej chwili ta sekcja mówi tylko: „Prace w toku”.
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 miesiące temu #30748 by bert
Dzięki za opinię FLeupold. Dodam pełną listę beta testerów
Sekcja Co nowego jest teraz pusta, ponieważ te wersje są przeznaczone tylko dla Ciebie. Następna oficjalna beta zajmie trochę czasu.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.