Frekwencja z planu miejsc?

Więcej
1 rok 6 miesiące temu - 1 rok 6 miesiące temu #30659 by pauhana658
Frekwencja z planu miejsc? został stworzony przez pauhana658
Od lat używam wizytówek do losowego przydzielania miejsc uczniom, aby dać każdemu nowego partnera na każde zajęcia i uprościć sprawdzanie obecności (zbieranie kart z pustych miejsc). Następnie otwieram zakładkę Obecność w idoceo, znajduję kolumnę obecności z dnia i zaznaczam nieobecność wszystkich nazwisk na zebranych kartach. Szybkie i proste.

Jednak niedawny wypadek z herbatą i kartami z 6 klas sprawił, że szukam alternatywy, więc badam funkcję planu miejsc w idoceo. Ładny! Mogę z łatwością losowo rozmieścić miejsca na każdy dzień zajęć, a uczniowie po prostu patrzą na przewidywany plan miejsc, aby zobaczyć, gdzie będą siedzieć.

Niestety sprawdzanie obecności jest teraz bardziej skomplikowane. Wydaje się, że nie ma sposobu na zaznaczenie uczniów nieobecnych na planie miejsc siedzących, więc robię to w starym stylu, wykrzykując nazwiska za pomocą funkcji kolumny Frekwencja idoceo. Chociaż idoceo upraszcza ten proces, nadal zajmuje cenny czas na zajęciach. 

W idealnym świecie mógłbym kliknąć nazwisko na planie miejsc, aby zaznaczyć obecność za pomocą ikon (nieobecność, spóźnienie, usprawiedliwiona nieobecność), które już utworzyłem. Idoceo zanotuje wtedy datę, utworzy kolumnę obecności dla tej daty (lub po prostu znajdzie już utworzoną kolumnę obecności) i odpowiednio oznaczy obecność ucznia. Uczestnictwo można wtedy uzyskać, gdy uczniowie są zaangażowani w jakieś zajęcia klasowe. 

czy to możliwe? Czy jest to coś, co można rozważyć w przyszłej aktualizacji idoceo? Funkcja planowania miejsc w Idoceo ma szeroki zakres przydatnych opcji… frekwencja sprawi, że będzie jeszcze bardziej przydatna w klasie.

 
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiące temu przez pauhana658.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30662 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Frekwencja z planu miejsc?
Cześć
 Możesz sprawdzić obecność z planu miejsc.

  1. Dodaj kolumnę obecności
      Wybierz kolumnę > Obecność
      W konfiguracji obecności możesz ustawić domyślny status dla nowych kolumn obecności jako „wszyscy obecni”
więc musisz skupić się tylko na nieobecnych uczniach.

  2. Dwukrotnie stuknij ucznia, aby przełączyć stan z obecnego/nieobecnego lub długiego stuknięcia na spóźnionego/nieobecnego
Następujący użytkownicy podziękowali: pauhana658

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu - 1 rok 6 miesiące temu #30663 by pauhana658
Odpowiedzi udzielił pauhana658 na temat Frekwencja z planu miejsc?
Och, wow. To jest lepsze niż się spodziewałem! Tak wiele opcji! Szczególnie podoba mi się możliwość korzystania z kolumny obecności, którą już ustawiłem w innej zakładce.

Wydaje się, że studentom podoba się również nowy plan miejsc i system frekwencji. Mogą teraz łatwo zweryfikować swoją obecność i nie muszą się (i ja) martwić, że przypadkowo zabiorą swoje wizytówki do domu.

Dzięki za szybką odpowiedź i świetny plan miejsc oraz (nowy?) system frekwencji!
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiące temu przez pauhana658.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30664 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Frekwencja z planu miejsc?
Jest tam od dłuższego czasu, ale cieszę się, że jest przydatny.
Nie jestem pewien, czy jesteś w fazie testów beta, ale nasza następna wersja iDoceo, dostępna w tym tygodniu, pozwoli Ci
dodaj Biurka, Obiekty i skróty.
Nie musisz dodawać ucznia „Ja”, chyba że chcesz.

  
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30665 by pauhana658
Odpowiedzi udzielił pauhana658 na temat Frekwencja z planu miejsc?
Ten plan miejsc siedzących wygląda intrygująco — i idealnie pasuje do różnych planów miejsc siedzących, których potrzebuję w różnych klasach na różnych uniwersytetach. Nie mogę się doczekać, aż to ruszy na żywo. Widziałem odniesienia do wersji beta idoceo w innych postach... co muszę zrobić, aby dołączyć?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30666 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Frekwencja z planu miejsc?
Za kilka minut otrzymasz zaproszenie od Apple/Testflight.
Ta wersja beta jest już gotowa, ale będziesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.