Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć

Więcej
Rok 10 7 miesięcy temu #3806 by smiffy
Cześć, jestem nowym użytkownikiem Idoceo w Wielkiej Brytanii, zarejestrowałem się dzień przed wydaniem wersji 3. Pracuję nad zaimportowaniem danych uczniów, w tym zdjęć, aby skonfigurować zajęcia. Dane uczniów są importowane według klas z plików XLS dla klas z uczniami w formacie imienia „nazwisko, imię”. Mam również zdjęcia wyodrębnione w formacie jpg z głównej brytyjskiej bazy danych MIS o nazwie SIMS, a zdjęcia zostały zapisane w folderach dla każdej klasy, również z formatem imienia "nazwisko, imię". Oczekuję, że kiedy zbiorczo zaimportuję zdjęcia do planu miejsc dla klasy za pośrednictwem folderu zdjęć dla tej klasy na Dysku Google, otrzymam dopasowania na podstawie wyboru pola nazwy do zaimportowania.

Niestety tak się nie dzieje. Wszystkie zdjęcia pojawiają się na dole i żadne z nich nie jest dopasowane. Wszystkie zdjęcia mają szarą, półprzezroczystą nazwę w formacie „nazwisko,_imię”. To prowadziłoby mnie do przekonania, że ​​przecinek między nazwiskiem a imieniem może być możliwym problemem. Ale te nazwy są również często nieprawidłowe. Są wymieniane i stwierdzam, że zdjęcia chłopców mają dołączone imiona dziewcząt itp.

Mógłbym ewentualnie ręcznie przypisać zdjęcia studentom po imporcie, choć jest to czasochłonne, ale problem polega na tym, że jestem w nowej szkole, na początku nowego roku akademickiego i spotkałem się ze studentami tylko kilka razy nie pamiętam jeszcze 200 dziwnych imion, nieważne, pamiętaj, jak one wyglądają! To po prostu nie byłoby wykonalne.

Porada jest mile widziana, ponieważ zajęło mi trochę czasu, aby uzyskać zdjęcia z prawidłową nazwą pliku, aby można je było dopasować - to było wystarczająco trudne. Jestem rozczarowany odkryciem, że po moich dotychczasowych staraniach to nie działa. W razie potrzeby mógłbym ewentualnie dostarczyć zrzuty ekranu z iPada, ale zamiast tego musiałbym najpierw skonfigurować fikcyjne dane. Mam nadzieję, że ktoś może pomóc!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • sebip
Rok 10 7 miesięcy temu #3809 by sebip
Odpowiedzi udzielił sebip na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
smiffy,

Jestem także użytkownikiem UK Sims. Czy istnieje możliwość zmiany nazwy zdjęć na podstawie ich numeru wstępu? Wymagamy tego od naszego fotografa, dzięki czemu proces importu jest znacznie dokładniejszy.

Również w przypadku listy klas używamy szablonu do stworzenia pełnego csv listy klas, dzieląc ją na oddzielną listę klas z nagłówkiem !ID dla ich numerów przyjęć. Wszystko odbywa się za pośrednictwem wspólnego konta Dysku Google.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3823 by smiffy
Odpowiedzi udzielił smiffy na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
OK, więc opracowałem rozwiązanie. Przecinek mógł być przyczyną problemu, ale okazuje się, że nadal nie pasuje do zdjęć z polem nazwiska, nawet jeśli przecinek nie występuje w nazwisku ucznia.

Więc poszedłem za twoją radą Sebip. Importuję numer wstępu SIMS jako pole ID podczas zakładania klasy. Zdjęcia pochodzą pierwotnie z SIMS z nazwami plików jako numerem wstępu. Mój problem w tamtym czasie polegał na tym, że byłem w stanie uzyskać tylko zdjęcia grupowe z całego roku i dlatego ręczne tworzenie zdjęć dla moich klas z całej grupy było niewykonalne.

Musiałem zrobić trochę więcej sztuczek w Excelu i plikach wsadowych, aby to zrobić, więc nie muszę tego robić ręcznie, ale udało mi się teraz zbudować zdjęcia klasowe według nazwy pliku numeru wstępu. A po masowym imporcie do Idoceo z ID jako polem dopasowania, bingo! Działa i pasuje do nich idealnie.

Oczywiście istnieją pewne możliwe problemy z dopasowywaniem opartym na nazwach, których nigdy nie zrozumiałem. Wiem tylko, że dopasowywanie według identyfikatora działa.

Dzięki za pomoc (i dla Berta też).

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3824 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
Dzięki za opublikowanie go Smiffy. Będziemy nadal pracować nad importem zbiorczym opartym na tej nazwie
Następujący użytkownicy podziękowali: smiffy

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 10 miesięcy temu #4602 by matematyka
Odpowiedzi udzielił matematyka na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
Mam też pliki z SIMS - więc pliki nazywają się 1856.jpg i podobne. Czy moja kolumna identyfikatora zdjęcia musi zawierać część .jpg? A może tylko część numeryczna? Nie mając wiele sukcesów!

Podziękowania

Piotr

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 10 miesięcy temu #4603 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
Witaj matematyku,
Identyfikator powinien zawierać tylko numer, w tym przypadku 1856, bez części jpg.
Czy po zaimportowaniu te zdjęcia przynajmniej pojawiają się pod planem miejsc?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 10 miesięcy temu #4604 by matematyka
Odpowiedzi udzielił matematyka na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
Wszystkie zaimportowane zdjęcia pojawiają się na poniższej liście – co jest prawdziwym utrapieniem dla całej grupy – ale możliwe do opanowania w tym momencie roku (w Wielkiej Brytanii mamy tylko 6 tygodni do końca roku szkolnego) – ale ja bym mam nadzieję, że uda mi się sprawić, że będzie działać lepiej na początku przyszłego roku.

Podziękowania

Piotr

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 10 miesięcy temu #4605 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Problem z nową funkcją masowego importowania zdjęć
Oczywiście powinien zostać zaimportowany automatycznie.

Upewnij się, że pole identyfikatora, z którym pracujesz, jest rzeczywistym identyfikatorem, od którego iDoceo oczekuje danych.
W widoku dziennika ocen > stuknij dwukrotnie ucznia > Dane > Teraz stuknij małe koło zębate u góry > Parametry systemu > I upewnij się, że identyfikator jest włączony na tej liście.

Upewnij się, że w tym polu wpisałeś swój identyfikator
Daj mi znać, jak to zadziałało dla ciebie. Niedługo wydamy nową aktualizację, a jeśli coś jest nie tak z obecną wersją, będziemy w stanie szybko to naprawić.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.