Wyślij e-mail do studentów

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #967 by ianmck01
Wyślij e-mail do studentów został stworzony przez ianmck01
Cześć Bert,
Właśnie zacząłem korzystać z aplikacji w tym okresie i uważam, że jest świetna. Zaimportowałem wszystkie moje zajęcia jako pliki csv, ale chociaż mam teraz wszystkie adresy e-mail uczniów i rodziców w moim dzienniku ocen, nie wydają się one „aktywne”, ponieważ nie mam opcji e-maile do uczniów, gdy stuknę ich imię na liście zajęć. Kiedy patrzę na indywidualne akta ucznia, żadna z zaimportowanych przeze mnie informacji nie jest wymieniona poza ich imieniem i nazwiskiem. Czy nadal muszę wpisywać adresy e-mail i dane kontaktowe do każdego rekordu ucznia, aby uzyskać dostęp do tego obiektu, czy też coś przegapiłem? Na jednej ze stron instrukcji było coś o kolumnach nagłówka w plikach do importu mających symbol @, ale Excel nie zezwala na symbole @ w komórkach - interpretuje to jako funkcję. Czy istnieje sposób, aby mieć linki e-mail na zajęciach bez wpisywania ich wszystkich? A jeśli mogę je zaimportować, czy można teraz dodać te pola do istniejącej klasy, która ma teraz inne informacje, których nie chcę stracić przez usunięcie i ponowne zaimportowanie. Przepraszamy za długie i złożone pytanie!
Dzięki,
Ian

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #968 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: E-maile do studentów
Cześć Ian,
Nie byłem świadomy tej „funkcji” Excela z @s!
Masz możliwość ponownego zaimportowania pliku CSV do istniejącej klasy, ale jest to „stary sposób”, który zachowaliśmy dla wstecznej kompatybilności i nie jestem pewien, czy będzie działać z polem e-mail. Pozwól, że spróbuję tego wieczoru, a odpowiem z odpowiednim rozwiązaniem.
Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #988 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: E-maile do studentów
Cześć Ian,
W końcu znalazłem czas na przetestowanie.

Przede wszystkim i następnym razem trzeba zaimportować pełny CSV z Excela, jeśli nie pozwala on na dodanie znaku @, to proponuję zapomnieć o @ z nagłówka kolumn. Eksportujesz swoje dane do pliku CSV bez jego , a następnie dodajesz te @ bezpośrednio do pliku CSV, zanim zaimportujesz go do iDoceo.
CSV jest w zasadzie plikiem tekstowym i powinieneś być w stanie edytować ten plik i dodać znak @ w nagłówkach kolumn, czyli w pierwszej linii w pliku (będziesz mógł go faktycznie przeczytać).

Ok, a teraz Twoje pytanie. Tak, istnieje sposób na dodanie e-maili po zaimportowaniu uczniów. Oto wyjaśnienie, mam nadzieję, że jest wystarczająco jasne:

- Potrzebujesz pliku CSV z pierwszą kolumną zawierającą dokładne imiona i nazwiska Twoich uczniów (tak jak wcześniej ich zaimportowałeś), a następne kolumny powinny zawierać @e-mail i @parentemail (zwróć uwagę na te znaki @)

- Teraz musisz umieścić ten plik CSV w swoim Dropbox , w folderze o nazwie Apps/iDoceo

- Otwórz iDoceo i dotknij i przytrzymaj klasę, do której chcesz zaimportować wiadomości e-mail. Wybierz IMPORTUJ

- Otworzy się nowe okno, dotknij „Importuj plik”, powinna pojawić się lista z nazwą twojego pliku CSV, wybierz go.

I to powinno być to, jeśli otworzysz swoją klasę, powinieneś mieć już e-maile. Może to wyglądać trochę podstępnie (to był staroświecki import), ale myślę, że to o wiele mniej pracy niż pisanie e- maile ręcznie.

Jeśli utkniesz na którymś z tych kroków, daj mi znać!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #4011 by odrzutowiec1
Odpowiedzi udzielił odrzutowiec1 na temat Re: E-maile do studentów
Prawdopodobnie zostało to już rozwiązane, ale jeśli zmienisz format komórki na „Tekst”, możesz rozpocząć komórkę za pomocą symbolu @ w programie Excel.

Inną opcją jest rozpoczęcie komórki od apostrofu ('). To mówi programowi Excel, aby traktował wszystko, co następuje w komórce, jako zwykły tekst. Nie jestem jednak pewien, co dzieje się z „po przekształceniu go w csv. Użyłem pierwszej opcji i zadziałało idealnie.

Joel

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #4012 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Wyślij e-mail do studentów
Hi Joel,
Tak, trochę stary wątek… dodaliśmy ! (znak podziwu) jako alternatywa dla @ (przy znaku)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.