Liczenie i zawijanie tekstu

  • Eliot
Rok 11 8 miesięcy temu #843 by Eliot
Liczenie i zawijanie tekstu został stworzony przez Eliot
2 rzeczy:

W szkole mamy system ocen i chcę używać aplikacji do ich rejestrowania. Rekord oparty na ikonach byłby idealny, ale czy istnieje sposób na policzenie tych ikon, aby uzyskać wartość liczbową? Dzięki temu wiem, kiedy dziecko uzyskało wystarczająco dużo zasług, aby otrzymać wyróżnienie...

Po drugie, kiedy dodaję tekst i ikony do komórki, nakładają się one na siebie. Czy mimo to można zawijać tekst i ikony? Jest to również problem w nagłówkach podczas dodawania podtytułu, który jest dłuższy niż główny nagłówek - nie chcę, aby wszystkie nagłówki/komórki były bardzo szerokie tylko po to, aby zmieścić się w dodatkowych kilku słowach.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 8 miesięcy temu #848 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Liczenie i zawijanie tekstu
Cześć Eliot,
Tak, tekst i ikony w komórce wymagają pewnych ulepszeń, w obecnej wersji jedyną opcją jest jej poszerzenie. Zajmiemy się tym w następnej wersji. Planujemy włączyć pionowe nagłówki kolumn i kilka ważnych funkcji również w tym aspekcie.

Przygotuję mały przykład, jak policzyć te zasługi, jedynym ograniczeniem jest to, że komórka może pomieścić tylko 4 ikony, więc musisz utworzyć tyle kolumn, ile potrzebujesz zasług/4. Opublikuję go później wieczorem i podam link tutaj, jestem pewien, że więcej użytkowników uzna to za przydatne.

Istnieje jednak alternatywna metoda z zaletami, masz edytor (dwukrotne dotknięcie nagłówka, a następnie edytora), który jest po prostu licznikiem, a dwukrotne dotknięcie komórki zwiększy jej wartość (długie dotknięcie może również zmniejszyć).
W każdym razie dostarczę tę próbkę, abyś mógł wybrać

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 8 miesięcy temu #852 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Liczenie i zawijanie tekstu

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.