Kopiowanie wierszy danych

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8984 by Emilyokeeffe
Kopiowanie wierszy danych został stworzony przez Emilyokeeffe
Muszę mieć możliwość skopiowania ucznia i jego danych z dziennika ocen do nowych klas. Dzieci zostają przemieszane do nowych klas, więc chociaż kolumny pozostają takie same dla każdej klasy, poszczególne dzieci w klasach zmieniają się i chciałbym móc zobaczyć ich dane historyczne i oceny z zeszłego roku w tegorocznej klasie. Nie mogę po prostu skopiować i wkleić kolumny lub karty, ponieważ dane znajdowałyby się obok imion innych dzieci. Mam nadzieję, że to ma sens! czy to możliwe?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8992 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kopiowanie wierszy danych
Witaj Emilyokeeffe,
Jeśli skopiujesz kolumnę z jednej klasy do drugiej i włączysz „opcję kopiowania komórek” pokazaną na obrazku, przeniesione zostaną tylko dane należące do tego samego ucznia. Nie będą pomieszane. To – średnio – inteligentna kopia.




Należy również pamiętać, że karta ucznia > Sekcja Podsumowanie pozwoli Ci zobaczyć dane historyczne każdego ucznia (z dowolnych zajęć/roku), do którego uczęszcza lub uczęszczał.

Znajdź załączony poniżej przykładowy zrzut ekranu

Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8996 by Emilyokeeffe
Odpowiedzi udzielił Emilyokeeffe na temat Kopiowanie wierszy danych
To jest świetne - dziękuję bardzo! Jeszcze jedno pytanie: czy istnieje sposób na obejście duplikowania kolumn, które to tworzy? Np. jeśli mam uczniów z 4 różnych klas łączących się w jedną, czy mogę również scalić dane w jedną kolumnę, zamiast mieć 4 zduplikowane?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8998 by Tomka
Odpowiedzi udzielił Tomka na temat Kopiowanie wierszy danych
Myślę, że możesz utworzyć kolejną kolumnę i obliczyć średnią z 4 kolumn. Ponieważ jest tylko jedna wartość, średnia jest równa kolumnie zawierającej tę wartość. Jeśli chcesz, możesz ukryć 4 „kolumny źródłowe”.
Następujący użytkownicy podziękowali: bert

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8999 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kopiowanie wierszy danych
@emilyokeeffe, to, co stwierdza Tomka, jest całkowicie poprawne. Możesz łatwo dodać folder/kategorię, która zrobi to za Ciebie. Po prostu ustaw obliczenia jako średnie.
Gdybyśmy mieli te dwie kolumny pokazane na obrazku:




Wyglądałoby to tak (i ​​możesz zamknąć folder, aby zobaczyć tylko wyniki)



Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu - Rok 3 8 miesięcy temu #9000 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kopiowanie wierszy danych
Istnieje jednak nieco lepsze rozwiązanie, jeśli komórki nie zachodzą na siebie, jak w naszym przykładzie.
Jeśli mamy to




i stuknij w Narzędzia > Kolumny > Wybierz pracę domową A i Pracę domowąB, a następnie stuknij w Łączyć





wyglądałoby to tak


Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #9001 by Emilyokeeffe
Odpowiedzi udzielił Emilyokeeffe na temat Kopiowanie wierszy danych
Tak! To niesamowite - dziękuję!!!!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.