Jak korzystać z niemieckich stopni

Więcej
Rok 4 6 miesięcy temu - Rok 4 6 miesięcy temu #8357 by Pan k
Jak korzystać z niemieckich stopni został stworzony przez Pan k
Hej,

Zacząłem używać IDoceo z początkiem tego roku szkolnego. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich funkcji i możliwości, jakie oferuje. Ale wciąż zmagam się z niemieckim systemem ocen w moim stanie. Potrzebuję ocen od 1 do 6. 1 to najlepsza, a 6 najgorsza możliwa ocena. Pomiędzy potrzebuję ćwierć kroku.
Np. 1/1,25/1,5/1,75/2/2,25/2,5/2,75... Oceny te są zwykle określane jako oceny plus i minus, więc 1,25 to nazywa się 1-, a 1,75 to 2+. Niekoniecznie potrzebuję Idoceo, aby pokazywało oceny z plusami i minusami, ale musi rozumieć, co one oznaczają. (nie jestem pewien, czy jestem w stanie wyrazić się jasno, tutaj :-) )

Nadal nie jestem pewien, jak sprawić, by to działało.
Do obliczenia średniej oceny studenta (np. ocen ustnych, krótkich testów i testów pisemnych) potrzebuję dokładnych miejsc po przecinku, takich jak 1,43 lub 4,91.
Jakieś sugestie lub pomysły? A może jest coś, czego do tej pory nie widziałem..?
Ostatnio zmieniany: 4 lata 6 miesiąc temu przez Pan k.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 5 miesięcy temu #8385 by Ruislip
Odpowiedzi udzielił Ruislip na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Witam Panie K.,
Myślę, że mogę ci pomóc, ale potrzebuję wyjaśnienia.
Jeśli policzę oceny według ćwiartki kroku, otrzymam 4x6 = 24 możliwych wartości 1 , 1.25 , 1.5 , 1.75 , 2 , 2,25 , 2.5 , 2.75 itd.
Ale oceny to tylko 1 , -1 , +2 , 2 , -2 +3 , 3 , -3 .... itd. tylko 16 wartości, jaka jest korelacja między tymi 24 wartościami a 16 możliwymi wynikami?
pozdrowienia
Następujący użytkownicy podziękowali: Pan k

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu - Rok 4 3 miesięcy temu #8479 by Pan k
Odpowiedzi udzielił Pan k na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Hej,

przepraszam, że odpowiedź trwała tak długo. Myślałem, że już wszystko rozgryzłem, ale teraz mam problem z obliczeniem różnych ocen do średniej.

Najpierw staram się wyjaśnić twoje pytania.
Mamy oceny od 1 (najlepszy) do 6 (najgorszy). W międzyczasie postępujemy krokami ćwiartkowymi. Dodatkowo te ćwiartki odnosimy do ocen + i - oraz ocen x,5. (np. 1.25 jest również nazywane 1-; wtedy mamy 1.5, które jest również nazywane 1-2; wtedy mamy 1.75, które jest również określane jako 2+ ...)
Tak więc plus i minus po ocenie pokazują, że uczeń ma wynik o 0.25 lepszy lub gorszy od podanej liczby. Zatem: 2+ --> 1.75 / 2- ---> 2.25

Jeśli więc student napisał 2 kolokwia i 2 krótkie kolokwia i otrzymał 2 oceny ustne, wszystkie te oceny będą w tym układzie. Następnie obliczam średnią ze wszystkich tych obszarów i łączę je w jedną ocenę, która na koniec roku szkolnego zostanie zaokrąglona do dokładnej liczby.

Załączam więc zrzut ekranu problemu, który mam teraz. Nie mogę tego zrozumieć. Napisałem dwa krótkie testy i niektóre średnie są poprawne, a inne nieco błędne lub ?zaokrąglone? Jednym z testów jest konwersja ocen z punktów na oceny, a dla drugiego testu wpisałem oceny bezpośrednio. Wcześniej stworzyłem typ oceny oparty na ocenie tekstowej.


Jeśli potrafisz zrozumieć wszystkie te rzeczy, które teraz napisałem i mógłbyś mi pomóc, byłoby super. W przeciwnym razie czuję, że muszę przejść do „Teacher Tool”, czego chciałbym uniknąć, ponieważ jestem naprawdę zadowolony ze wszystkich innych rzeczy, które robi Idoceo.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 4 lata 3 miesiąc temu przez Pan k.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu #8480 by Ruislip
Odpowiedzi udzielił Ruislip na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Hi,

Myślę, że zrozumiałem, czego potrzebujesz, zobacz poniżej, czy to jest to, czego oczekujesz.
Daj mi znać, jeśli tak jest, a szczegółowo wyjaśnię, jak to osiągnąć.

pozdrowienia

Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu - Rok 4 3 miesięcy temu #8483 by Pan k
Odpowiedzi udzielił Pan k na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Hej,
dzięki jeszcze raz. Załączam inne zdjęcie, aby tym razem było to jasne.

Potrzebuję dokładnych średnich ocen z kategorii. Tak więc średnia ze wszystkich krótkich testów, które uczeń napisał w ciągu roku szkolnego, musi być wyrażona w postaci dokładnej średniej. To samo dotyczy kolokwiów i ocen ustnych.

A także w przyszłości chciałbym używać konwersji ocen tylko dla klas i krótkich testów.

Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc.


Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 4 lata 3 miesiąc temu przez Pan k.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu #8486 by Ruislip
Odpowiedzi udzielił Ruislip na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Witam Panie K

Mam nadzieję, że tym razem zrobiłem to dobrze, zobacz mój załączony zrzut ekranu

Z poważaniem

Karla


Załączniki:
Następujący użytkownicy podziękowali: Pan k

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu #8501 by Pan k
Odpowiedzi udzielił Pan k na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Dokładnie. To jest to, czego potrzebuję. Jak to uzyskać? Poza tym stawiamy minusy i plusy po ocenie, ale to chyba ciężko zmienić...

Dzięki.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu #8502 by Ruislip
Odpowiedzi udzielił Ruislip na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Witam Panie K.,

Przygotuję szablon zajęć, a kiedy go zaimportujesz, nowe oceny również zostaną skonfigurowane.

Szablon, który ci wyślę, będzie miał znaki minus i plus po ocenie, jak sugerujesz dalej, zamiast 2.5 , 3.5 itd. Pokaże 2-3 , 3-4 itd.

Ale najpierw wyślę ci ostatnią wersję iDoceo, wersję beta. Ta sama wersja, której używam, aby upewnić się, że szablon, który wyślę, działa płynnie

Pozdrowienia ,
Karla
Następujący użytkownicy podziękowali: Pan k

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 3 miesięcy temu #8503 by Pan k
Odpowiedzi udzielił Pan k na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Wspaniały. Dziękuję bardzo za Twoją pomoc. Jest to bardzo cenione.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 11 miesięcy temu #8736 by Tomka
Odpowiedzi udzielił Tomka na temat Jak korzystać z niemieckich stopni
Czy byłaby możliwość zamieszczenia szablonu tutaj? Byłbym zainteresowany przyjrzeniem się bliżej.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.