Procenty

Więcej
Rok 5 6 miesięcy temu #7785 by MAdelaT86
Procenty został stworzony przez MAdelaT86
Jestem asystentem nauczyciela po raz pierwszy w tym semestrze. Program nauczania, który dostałem, rozkłada stopnie, w których portfolio wynosi 60 procent, a codzienna harówka 40%. Mentor, którego mi przydzielili, kazał mi podzielić portfolio na 4 części, ponieważ będą to 4 główne zadania. Zauważyłem, że w dzienniku ocen można utworzyć folder zamiast kolumny. Czy istnieje sposób przypisania procentu do folderu, a następnie każda dodana kolumna będzie częścią tego procentu.

Nie jestem też pewien, jaki procent w stosunku do całkowitego dodatku oznacza, że ​​wszelkie wskazówki i pomysły zostaną docenione

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 5 6 miesięcy temu #7786 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Procenty
Witaj MAdelaT86,
Tak, folder będzie się tak zachowywał. Automatycznie uśrednia wszystkie zadania, które w nim umieściłeś.
Aby uzyskać ocenę końcową: dodaj kolumnę > Obliczenia > Średnia i dotknij tutaj
w nagłówku tych dwóch folderów. Będziesz wtedy mógł przypisać wagę 60%-40% dla każdego.

Procent całkowitego dodania zsumuje wszystkie wyniki wszystkich zaangażowanych zadań i podzieli go przez łączny maksymalny możliwy wynik.
Załóżmy, że mamy dwie oceny, jedną z maksymalnym wynikiem 40, a drugą z wynikiem 30.
Wyniki ucznia to 30 na 20.
To obliczenie da (30+20) / (40+30) = 62.5% (lub możesz to pokazać jako ocenę, zależy to tylko od typu oceny w kolumnie obliczeniowej)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.