Importuj złożone dane

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu - Rok 11 7 miesięcy temu #1380 by dansmith9
Importuj złożone dane został stworzony przez dansmith9
Cześć,

Właśnie pobrałeś aplikację, aby wypróbować ją w szkole, i chcę wiedzieć, czy możliwe jest zaimportowanie bardziej złożonych modeli do dziennika ocen? Załączone zdjęcie daje przedsmak tego, czego potrzebujemy.

Zasadniczo mam wstępnie ustawioną serię kolumn, których potrzebuję dla każdej grupy i nie chcę tworzyć ich ręcznie dla każdej z nich.

Idealnie chciałbym zaimportować różne nagłówki kolumn i ich nagłówki podrzędne do karty o nazwie Jednostka 1, a następnie inny zestaw różnych nagłówków do innej karty o nazwie Jednostka 2 i tak dalej ...

Byłoby również miło móc skonfigurować edytory, tak abym mógł używać ptaszków i krzyżyków do różnych fragmentów pracy oraz Pass/Merit/Distinction do ogólnych ocen.

Wreszcie, czy istnieje łatwiejszy sposób umieszczania kleszczy i krzyżyków w komórkach? Proste dotknięcie, aby przełączać między zaznaczeniem / krzyżykiem / pustym, byłoby naprawdę przydatne!

Dzięki z góry!

Dan
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc temu przez dansmith9. Powód: Dodano ponownie zdjęcie, ponieważ w poprzedniej formie było za duże

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1383 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Importowanie złożonych danych
Witamy dansmith9,

Informacje o złożonych danych:
Myślę, że potrzebujesz funkcji kopiowania zakładki (dotknij i przytrzymaj kartę, a następnie skopiuj). Pozwala to skopiować strukturę karty do tej samej grupy , dowolnej innej lub do wszystkich jednocześnie.

Zachowa oryginalną nazwę karty, możesz ponownie edytować tę nazwę, naciskając i przytrzymując, a następnie Edytuj.

Więc co bym zrobił: Utwórz pustą klasę o nazwie coś w rodzaju Odniesienia, w której przechowujesz struktury karty źródłowej, a następnie kopiujesz je do swoich klas docelowych.

Dodatkowa opcja: jeśli zakładki każdej klasy są dokładnie takie same, możesz nawet skopiować całą klasę referencyjną do nowej (na tablicy naciśnij i przytrzymaj klasę, a następnie skopiuj)

Przygotowujemy się do naszej następnej dużej aktualizacji funkcji podobnej do szablonu, w której zapisujesz klasę lub kartę jako szablon, a następnie importujesz ją tam, gdzie chcesz (nawet na inne iPady, aby móc udostępniać swoją konfigurację), ale przez „ single” nauczyciel, opisana przeze mnie „karta kopiowania” również powinna działać.

O redaktorach:

Możesz faktycznie wybrać szybkie sprawdzanie obecności jako edytor (dotknij dwukrotnie nagłówka kolumny, a następnie Edytor), który będzie zachowywał się prawie tak, jak potrzebujesz przełącznika zaznaczenia/krzyżyka (aby wyczyścić, dotknij i przytrzymaj komórkę, a następnie usuń). Ma to „małą” niedogodność polegającą na tym, że aplikacja myśli, że kolumna zawiera rzeczywiste informacje o obecności zamiast czegoś innego i pojawi się w podsumowaniu obecności.

Ponownie ulepszymy te edytory w naszej następnej dużej aktualizacji, zbieramy wszystkie opinie naszych użytkowników, aby każda aktualizacja była imponująca!
Prawdopodobnie dodamy edytor, który pozwoli ci wybierać ikony i przełączać się między nimi. Wciąż o tym myślę...

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami, jeśli uważasz, że coś jeszcze zostało pominięte, daj nam znać!
Następujący użytkownicy podziękowali: dansmith9

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu - Rok 11 7 miesięcy temu #1435 by dansmith9
Odpowiedzi udzielił dansmith9 na temat Re: Importowanie złożonych danych
Cześć, dziękuję za odpowiedź - to było naprawdę pomocne i myślę, że jestem prawie na miejscu.

Szybkie pytanie o przeniesienie konfiguracji na innego iPada w aktualnej wersji. Gdybym wykonał kopię zapasową mojej konfiguracji, skopiował ją z powrotem na innego iPada i przywrócił z niej, czy przywrócenie zadziała? A może jest zablokowany dla określonych iPadów? Sam bym spróbował, ale nie mam w tej chwili drugiego iPada, żeby to przetestować.

Po drugie, zrobiłem teraz szablony ocen i myślę, że ich ogromny rozmiar powoduje kilka problemów podczas eksportowania. Może to mieć związek z tym, że używam oryginalnego iPada i nie jestem w stanie obsłużyć dużych plików, ale jeśli eksportuję do pdf, aplikacja ulega awarii lub tworzy niekompletny obraz, taki jak ten:



Zamiast tego próbowałem sporządzić raport, ale długie tytuły kolumn, których używam, powodują własne problemy:



Czy istnieje prosty sposób, aby to naprawić?

Dzięki!

Dan
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc temu przez dansmith9. Powód: Obrazy znów za duże

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1437 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Importowanie złożonych danych
Cześć dansmith9,

Wspomniana kopia zapasowa/przywracanie będzie działać. Nie jest w żaden sposób zablokowany na iPadzie, możesz zgubić lub zepsuć iPada, a nadal będziesz mógł szybko przywrócić kopię zapasową na nowym urządzeniu.

O załączonym pliku PDF: Jest to spowodowane niewielkim opóźnieniem w rysowaniu całej zawartości tej strony (jest to zamierzone ze względu na kompatybilność z iPadem1), po prostu odczekaj około 3 lub 4 sekundy przed utworzeniem tego pliku PDF i wszystko powinno działać dobrze.

O raporcie: Myślę, że jest to spowodowane większym niż oczekiwano nagłówkiem/nagłówkiem podrzędnym, nie można zapewnić łatwiejszego rozwiązania niż skrócenie tych tekstów. Przygotowujemy małą aktualizację, która spróbuje poprawić ten problem (prawdopodobnie zmniejszając nieco rozmiar tekstu...).

Podziękowania

PS: Właśnie zwiększyłem maksymalny rozmiar załączników... nie powinieneś mieć teraz żadnych problemów z dołączaniem obrazów o normalnym rozmiarze!
Następujący użytkownicy podziękowali: dansmith9

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1438 by dansmith9
Odpowiedzi udzielił dansmith9 na temat Re: Importowanie złożonych danych
To jest świetne, dziękuję. Muszę się nauczyć, żeby nie spieszyć się tak bardzo z antykiem...

I ostatnia sprawa - czy są plany stworzenia możliwości tworzenia raportów dla poszczególnych studentów? Coś w rodzaju okienka podsumowania w szczegółach uczniów, które można wyeksportować, a następnie przekazać poszczególnym uczniom?

PS dzięki za zwiększenie rozmiaru obrazu - mam nadzieję, że nie będę musiał go teraz zbyt często używać!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1439 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Importowanie złożonych danych
Oczywiście, ten raport/e-mail będzie w naszej następnej dużej aktualizacji.

Lista ulepszeń w każdej wersji jest dość długa (a czasem przytłaczająca) i jesteśmy zmuszeni zrezygnować z niektórych funkcji, inaczej nigdy nie bylibyśmy w stanie ich dostarczyć.

PS: Jeśli chodzi o iPada 1… to wciąż niesamowite urządzenie, wszystkie nasze testy przeprowadzamy na trzech generacjach iPada, aby działał na wszystkich.
Problem jest teraz z nowym iOS6, który go nie obsługuje... Nasze następne aktualizacje będą nadal obsługiwać iPada1, dopóki nasz ostatni użytkownik nie przejdzie na nowy.
Następujący użytkownicy podziękowali: dansmith9

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1618 by dansmith9
Odpowiedzi udzielił dansmith9 na temat Re: Importowanie złożonych danych
Cześć,

Przekonałem dział do zakupu oprogramowania i wszyscy zaczynamy używać trackerów, które stworzyłem (na iPadzie 2, więc działa teraz znacznie szybciej niż na moim starym iPadzie 1). Wszystko działa naprawdę dobrze, ale właśnie pomyślałem o jeszcze jednej rzeczy do dodania do mojej listy życzeń dla następnej aktualizacji.

Czy byłoby to możliwe, abyśmy mogli wziąć dosłownie setki kontroli obecności, które wykonałem dla każdej klasy, i przekonwertować je wszystkie na raz do nowego typu edytora przełączania ikon, który planujesz? Nawet jeśli odbywa się to poprzez edycję plików kopii zapasowych w jakiś sposób lub coś podobnego.

Właśnie miałem okropny obraz konieczności ręcznej zmiany wszystkich kontroli obecności na 3 iPadach i wielu, wielu klasach ...

Dzięki!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 7 miesięcy temu #1627 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Importowanie złożonych danych
Cześć dansmith9,
iDoceo jest spójne między aktualizacjami, przywiązujemy do tego dużą wagę.

Kontrola obecności (a właściwie wszelkie dane zawarte w komórce) zawsze pozostanie niezależnie od wybranego edytora (w bieżącej lub przyszłych wersjach).

Nic nie jest implementowane w nowych aktualizacjach, jeśli stwarza jakiekolwiek zagrożenie dla wcześniej wprowadzonych danych...

Pamiętaj, że na przykład niektórzy użytkownicy mają kopie zapasowe danych sprzed 10 miesięcy od iDoceo v1.0 i nadal mogą je przywrócić w najnowszych wersjach aplikacji!

Mam nadzieję, że to rozwiązało Twoje pytanie!
Jeśli coś jest nadal niejasne, daj nam znać

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.